Syrena alrmu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pico
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: czw sie 04, 2005 00:34
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Syrena alrmu

Post autor: pico » śr cze 07, 2006 15:23

Panowie co mogło sie stać.Jade jakieś 10 km ,jest sucho i ciepło atuj nagle włącza sie syrena alarmu,samochód nadal jedzie.objaw taki jak by zdjąć kleme od akumulatora,syrena działa na bateriach bo za chwile wyła już troche ciszej.Po wyłączeniusyreny kluczykim alarm działa poprawnie,czyli uzbraja i rozbraja sie



pushkin77
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 22:01
Lokalizacja: (PL) KGR
Kontakt:

Post autor: pushkin77 » śr cze 07, 2006 18:01

wyglada ze syrena lub centralka pada



wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » śr cze 07, 2006 20:36

lub zwarcie się robi gdzieś na kablach od syrenki do alarmu



misza_m
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 00:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: misza_m » śr cze 07, 2006 21:20

Albo , bo jak widze chodzi o syrene z własnym zasilaniem, syrena straciła zasilanie. Mogła urwać się masa, albo straciła + .



Awatar użytkownika
pico
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: czw sie 04, 2005 00:34
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Post autor: pico » śr cze 07, 2006 22:22

właśnie podejrzewam że zerwał sie jakiś kabel od zasilania syrenki.wykluczam raczej słabe baterie bo jednak wyła jakąś minute i wyłączyłem kluczykiem.kable zasilania sprawdze jutro bo stało sie to w drodze do pracy.tylko zastanawia mnie to czy to wina syrenki czy centralki.a propo odzielnego zasilania syreny są to akumulatorki czy baterie.kiedys to rozbierałem zle nie przywiązywałem wagi do tego,pamiętam że są to małe krążki połączone szeregowo.Jutro przejrze to sie odezwie



misza_m
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 00:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: misza_m » czw cze 08, 2006 06:39

W syrenie są akumulatorki. Standartowa syrena alarmu ma cztery przewody, czerwony i czarny to zasilanie i dwa do wyzwalania, jeden wyzwala masą drugi plusem, czyli jeden powinien być wolny (niebieski) Jak zasilanie będzie dochodziło do syreny to trzeba sprawdzić czy na kablu wyzwalającym idącym do centralki nie ma cały czas napięcia, bo jak jest to spalony jest tranzystor sterujacy syrena w centralce. Ale z racji tego , ze syrena wyła coraz to słabiej to centralka powinna być ok. Powodzenia.



Awatar użytkownika
guli
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 12:07
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: guli » czw cze 08, 2006 10:32

A może przewód wyzwalania masą jest niezaizolowany albo co jakiś czas dotyka karoserii??



Awatar użytkownika
pico
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: czw sie 04, 2005 00:34
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Post autor: pico » czw cze 08, 2006 12:22

właśnie przejrzałem syrenke.wygląda mi że padł akumulatorek lub dioda i nie było ładowania go.dioda jest w kirunku zaporowym do + akumulatorka i nie ma nużkiprzy plusie.teraz zastanawiam sie co padło pirwsze dioda i nie było ładowania i padł akumulatorek czy akumulatorek padł wylał sie i zniszczył diode.A PO ZA TYM ZAŁĄCZYŁEM KLUCZYKIEM I ALARM DZIAŁA BEZ PROBLEMU OPRUCZ WYCIA PO ZDJECI KLEMY,WYDAJE GŁOS BARDZO CICHY.POSZPERAM W NECIE MOŻE DOSTANE TAKI AKUMULATOREK I WSTAWIE DIODE.



misza_m
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 00:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: misza_m » czw cze 08, 2006 22:04

A nie lepiej kupic nową syrenke, wydatek niewielki, a co nowe to nowe (koszt 30-40 zeta)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 189 gości