Leci mi podłoga MK3 '97 - co robić !!??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rojbert
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: ndz kwie 02, 2006 14:00
Lokalizacja: Leszno

Leci mi podłoga MK3 '97 - co robić !!??

Post autor: rojbert » pn cze 05, 2006 07:39

Witajcie,

Zanabyłem kilka miesięcy takiego to Golfa MK3 '97 - patrzaj foto.

Podczas sobotniego rutynowego przeglądu na kanale zauważyłem bardzo niepokojące zjawisko. Okazuje sie ze strasznie mi leci podłoga, robią się dziury. Największa i najbardziej niepokojąca jest w podłkodze w miejscu nóg pasażera tył.
Co można z tym zrobić aby zatrzymać to postę pujące gnicie, co zrobić z tymi dziurami??
prawdę mówiąc jeszcze sie nie naciszyłem tym nabytkiem a tu takia niespodzianka
czy wasze MK3 też tak lecą ??


Obrazek



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pn cze 05, 2006 08:45

szczerze współczuję ! czeka cię niezła jazda z blacharzem sam nic nie zrobisz jeżeli nie posiadasz sprzętu ja mam mk3 92 i powiem ci że sama podłoga jest jak dzwon jedyne co widać to od wewnątrz progi na łączeniu zpodwoziem są małe ogniska zapalne atak jest super



Awatar użytkownika
rojbert
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: ndz kwie 02, 2006 14:00
Lokalizacja: Leszno

Post autor: rojbert » pn cze 05, 2006 08:49

dziejo pisze:szczerze współczuję ! czeka cię niezła jazda z blacharzem sam nic nie zrobisz jeżeli nie posiadasz sprzętu ja mam mk3 92 i powiem ci że sama podłoga jest jak dzwon jedyne co widać to od wewnątrz progi na łączeniu zpodwoziem są małe ogniska zapalne atak jest super
dziwna sprawa przecież to dopiero 9letni samochód a leci jak 20 latek
wizyta u blacharza jest nie unikniona, ale co mnie martwi dlaczego tak sie dzieje ??



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pn cze 05, 2006 08:59

podejrzewam że nie miał dobrej konserwacji może korki gumowe takie zaslepki powypadały i woda sól dostawały sie do wewnętrznej warstwy podłogi to chyba jest odpowiedz



Awatar użytkownika
rojbert
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: ndz kwie 02, 2006 14:00
Lokalizacja: Leszno

Post autor: rojbert » pn cze 05, 2006 09:02

dziejo pisze:podejrzewam że nie miał dobrej konserwacji może korki gumowe takie zaslepki powypadały i woda sól dostawały sie do wewnętrznej warstwy podłogi to chyba jest odpowiedz

ale uda sie to doprowadzić do jakiegoś stanu tak aby wytrzymało z 2 lata
jak myślisz??
jaki moze być koszt takiej roboty ??



caros11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn sty 16, 2006 22:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: caros11 » pn cze 05, 2006 09:15

dziury zalata ci bacharz potem uszczelnic woku łatek czymś takim http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=107235942m i po klopocie jak masz jeszcze jakies ogniska rdzy niekoniesznie dziury to tak zeby miec spokój to tzeba by było wypiaskowac podwozie lub chociaz te miejsca podatne na korozje dac podkład chlorokałczukowy i toł paste co powyrzej rozcieczyc z nitro około 5 litrów pasty wystarczy i pistoletem bo baranka zamalowac całe podwozie i jest spokój i wygloda jak orginał , umnie za piaskowanie całego podwozia bioroł 300zł podkład 18zł i pasta to zalerzy od firmy jakiej kupisz od 23zł wzwysz za litre ,koszt jest spory alle jest i efekt na dłuszo mete , a koserwacja lepiej jest sie zajac samemu bo wstawiajac gdzies na warsztat przewaznie odwalaja fuszerke a i odradzam bidgum i ine czrnidła strasznie szybko wyciera trawa lub woda zmywa a przy wyszych teperaturach samo scieka , a tak na marginesie co jest z tymi 3kami to klapy leco to przy klamkach i podwozie ???? wniema to jak mk2 spokój nawet w 25 letnim mk1 mam podłoge bez dzur



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pn cze 05, 2006 09:15

teraz są na rynku dobre preparaty przeciwko rdzy równiez bezpośrednio na spaw problem w tym jaka blachę ci zastosuje blacharz dobry materiał kosztuje najlepiej z jakiegos golfa orientacyjnie powiem ci że za podłogę ok300 zależy ile materiału pójdzie



caros11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn sty 16, 2006 22:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: caros11 » pn cze 05, 2006 09:25

ja tam w te ulepszacze niewieze nie ma to jak zywy metal odpowiednio zpodkladowany i abezpieczony ota mase mi chodziło tamten link cos nielata http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=107235942



Awatar użytkownika
rojbert
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: ndz kwie 02, 2006 14:00
Lokalizacja: Leszno

Post autor: rojbert » pn cze 05, 2006 15:23

osobiście dla mnie to straszna porażka ze w 9letnim VW leci podłoga jak próchno, miałem wcześniej forda fieste '93 i podłoga była zdrowa, jedyne ogniska zapalne jakie tam były to przy uszczelkach szyby przedniej



malolat
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: pn lut 07, 2005 17:41
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: malolat » pn cze 05, 2006 15:32

cos musial miec kombinowane :> nie wieze ze w 97 leci podloga ;) najlepiej pojedz na szrot, zakup podloge miedzy szynami i poprostu wspawaj, od spodu podkladem, farba i na to jakas smola, bitex czy cus. z gory podklad i farba, mozna jeszcze fluidolem potraktowac laczenia... wykladzinki i nie bedzie sladu jak ladnie zrobisz :P



kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

Post autor: kupszczelisty » pn cze 05, 2006 17:47

u mnie za to podłoga zdrowa ale progi to porażka, Helmut chyba po pijaku podnosił auto bo dzióry w progach z dwóch stron a rant na podnośnik się zaczyna od połowy, powodzenia z tą podłogą



Awatar użytkownika
metju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: czw mar 24, 2005 10:49
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: metju » pn cze 05, 2006 20:10

Może w wodzie postał jakiś czas?


ex BvLin3K
Obrazek

Awatar użytkownika
Marqs84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: śr gru 28, 2005 10:58
Lokalizacja: MikołóVW [poVWiat]
Kontakt:

Post autor: Marqs84 » pn cze 05, 2006 20:32

kupszczelisty pisze:u mnie za to podłoga zdrowa ale progi to porażka, Helmut chyba po pijaku podnosił auto bo dzióry w progach z dwóch stron a rant na podnośnik się zaczyna od połowy, powodzenia z tą podłogą
mam to samo.. progi zgniecione jakby na belke zlecialo auto.. wiec troche pordzewiale w tych miejscach, i 2 dziury w podwoziu...przegnite, dosc duze... jak narazie kupiłem Elektroniczny System Antykorozyjny - mimo ze sceptycznie do tego podchodzilem, to uwazam ze warto bylo, urzadzonko sprawuje sie swietnie, a podwozie niedługo bede robił..zn kumpel mi to pospawa -koszt -zalatanie dziur- gratis, pozatym maluje u niego klape (wyrzucam wycieraczke, znaczek i daje listwe metalową w miejsce plastikowej ze zamkiem - otwieranie na siłownik :D ) plus malowanie progow - koszt 300zł z materiałem :)
Autko troche pordzewiałe- moim zdaniem.. podejrzewam ze po powodzi niestety...ale ja juz sobie z tym poradze, oby silniczek był bez zastrzezen :] narazie komputer w serwisie był :/ pozartym jest oki :) ..nie zrażam sie niemiłymi niespodziankami..wkoncu wszystko jest do zrobienia..wkoncu mogło byc gorzej :P


http://www.vwslask.pl/

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 216 gości