***PRPOBLEM Z UKŁADEM WYDECHOWYM ???***

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
vasyl22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: śr paź 05, 2005 20:43
Lokalizacja: Braniewo, Olsztyn, Giżycko
Kontakt:

***PRPOBLEM Z UKŁADEM WYDECHOWYM ???***

Post autor: vasyl22 » sob cze 03, 2006 16:32

Witam. Mam ogromny problem tylko nie wiem czy jest to zwiazane z układem wydechowym a mianowicie jadac predością ok 100 km/h adczuwalny jest i to znacznie dziwny odgłos z tłumika bynajmniej tak mi sie wydaje ze to tłumik bo dzwiek który wydaje zaczyna falowac, chcem zauwazyc ze jest to tłumik sportowy i dzieje sie to tylko po przekroczeniu tak jak wyzej napisałem danej predkości. Jadac wolniej nie mam zadnych falowan aha bym zapomniał nie mam zadnego bicia w kolach wszystko jest dokladnie wywazone felgi proste.Bardzo prosze o pomoc bo nie wiem co mam robic jest to bardzo denerwujace podczas podrózy.



Awatar użytkownika
pw524
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 304
Rejestracja: pt lut 18, 2005 17:22
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: pw524 » sob cze 03, 2006 17:08

Tak to czasami jest z tanimi niby sportowymi tłumikami.



Awatar użytkownika
Igor1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw gru 16, 2004 18:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Igor1 » sob cze 03, 2006 17:11

przy 100 Km/h kiedy masz to falowanie wrzuc na luz to bedziesz pewny czy wydech, jak tak myslalem ze to wydech i wrzuciełm na luz i dalej ten hałas falujący i to w MK III wiec pewny jestem u siebie ze nie wydeszek.



Awatar użytkownika
vasyl22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: śr paź 05, 2005 20:43
Lokalizacja: Braniewo, Olsztyn, Giżycko
Kontakt:

Post autor: vasyl22 » sob cze 03, 2006 19:09

ale ja nie mam żadnych falowan nawet jak wrzuce na luz wszystko milknie
nawet przy 120 jedynie słychac szum opon łozyska też sa ok i luzow zadnych na tylnych kołach nie wiem co to moze byc wiem ze mam uszkodzony łacznik elastyczny ten co leci od kolektora wydechowego możebyc to tez przyczyna?? poradzcie koledzy

[ Dodano: Sob Cze 03, 2006 21:33 ]
to jak panowie nikt nie moze mi pomódz



Awatar użytkownika
MrSalieri
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: wt gru 28, 2004 18:06
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: MrSalieri » ndz cze 04, 2006 01:15

Jesli to tlumik to nie wydaje mi sie zeby to bylo zalezne od predkosci. Jak cos to od obrotow silnika. 120km/h to jakies 3200 obr/min sprawdz czy masz to samo na innych biegach przy tych obrotach. Jesli tak to wina jest w wydechu. Prawdopodobnie masz rezonans w ktoryms miejscu. Jesli nie to trzeba szukac innej przyczyny.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=45061]Moj Mk3[/url]
[img]http://img233.imageshack.us/img233/9594/golf1tot51om6.jpg[/img]

Awatar użytkownika
vasyl22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: śr paź 05, 2005 20:43
Lokalizacja: Braniewo, Olsztyn, Giżycko
Kontakt:

Post autor: vasyl22 » ndz cze 04, 2006 18:50

własnie oto chodzi ze nie mam tego na zadnym z innych biegów przy tych samych obrotach wiec czego to moze byc wina ??



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz cze 04, 2006 18:56

MrSalieri pisze:Jesli to tlumik to nie wydaje mi sie zeby to bylo zalezne od predkosci
moze byc, jest takie zjawisko ze przy duzej predksoci powietrze omywające koncówkę tłumika wytwarza podcisnienie i dodatkowo wysysa powietrze z układu wydechowego....w sporcie stosuje sie nawet specjalne kształty końcówek....
moze byc tak ze jakies zjawiska w tłumiku są zaburzane przez ten efekt.....wydaje mi sie to baaardzo mało prawdopodobne ale jest jednak mozliwe dlatego o tym napisałem......
mozesz sprobowac czy to to, zmieniajac ksztalt swojej koncowki......(wydechu oczywiscie :))
nałoz na nia np puszke od piwa i jakos pozaginaj zeby nie spadła....i przetestuj....pozdro

[ Dodano: Nie Cze 04, 2006 19:00 ]
aha no i oczywiscie daj znac jak juz bedizesz wiedzial co to było bo zżera mnie ciekawosc



Awatar użytkownika
artym
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn lis 28, 2005 20:51
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: artym » ndz cze 04, 2006 23:16

sas_gti pisze:nałoz na nia np puszke od piwa i jakos pozaginaj zeby nie spadła....i przetestuj....pozdro
w tym wypadku wejdzie tylko beczka :hmm: ... ale dobrze kombinujesz;]


-->>SCIROKIEJ DROGI!!-->>

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 459 gości