[mkIII] JECHAŁ, JECHAŁ I ZDECHŁ :-(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MekkaB

[mkIII] JECHAŁ, JECHAŁ I ZDECHŁ :-(

Post autor: MekkaB » czw sty 13, 2005 11:18

No wiec jade sobie spokojnie do pracy ( 5 rano) i tak sobie jade jak zawsze.... az autko mi zdechlo! Najnormalniej w swiecie przestał pracowac motor, 2 razy sie zadławil i wyłączyl. Kompletnie zadnych objawow wczesniej nie bylo autko szlo jak pszczolka no i ... przestalo, macie moze jakies pomysly? Jechałem na gaziku ale przelaczenie na benzynke nic nie dalo. vw golf 1,6 AEA +LPG z "komputerem".
Wczoraj mial zmienione swiece. Mechanik na wstepie samym stwierdzil ze to cos z elektronika bedze ale obiecal ze przejrzy go najpierw on.
Ser deczne dzieki za wszelkie podpowiedzi.
pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Kaczajazda
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 12:33
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

Post autor: Kaczajazda » czw sty 13, 2005 12:55

A słychać pompę paliwa? Moża padła a przecież nawet jeśli sie przełączy na LPG a pompa jest padnieta to nie będzie chodził. Ja miałem podobny przypadek że padła mi pompa na trasie.



Awatar użytkownika
tomisk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 01:17
Lokalizacja: CGD

Post autor: tomisk » czw sty 13, 2005 13:09

albo coś z prądem np cewka, moduł, aparat zapłonowy sprawdź iskre


Pozdrawiam Tomek

Awatar użytkownika
tomisk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 01:17
Lokalizacja: CGD

Post autor: tomisk » czw sty 13, 2005 13:09

albo coś z prądem np cewka, moduł, aparat zapłonowy sprawdź iskre


Pozdrawiam Tomek

Awatar użytkownika
guli
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 12:07
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: guli » czw sty 13, 2005 13:13

A pasek rozrządu czasem nie przeskoczył??



MekkaB

Post autor: MekkaB » czw sty 13, 2005 14:05

Dzwonilem wlasnei do mechaniora i .... szukaja, narazie stwierdzil ze jest peknieta cewka ale czy to moze byc powod? ja predzej stawialbym na instalacje LPG cusik w niej jeb..snelo.



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » czw sty 13, 2005 14:40

Jak poszła cewka to nie będzie zapłonu więc objawy by się zgadzały z opisanymi przez Ciebie.
Co do pompy paliwa to dlaczego na LPG miał by zgasnąć gdyby pompa padła ???


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
naughtyjurand
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt gru 14, 2004 11:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: JECHAŁ, JECHAŁ I ZDECHŁ :-(

Post autor: naughtyjurand » czw sty 13, 2005 15:23

jesli o mnie chodzi o juz takie stwierdzenie mechanika by mnie przerazalo:
MekkaB pisze:Mechanik na wstepie samym stwierdzil ze to cos z elektronika bedze ale obiecal ze przejrzy go najpierw on.
...to tak jak by ci cos podmienil w samochodzie i robil sobie plecy :)

mam nadzieje, ze nie byles taki naiwny i przez caly czas naprawy siedziales z miechanikiem i patrzyles mu na rece :) - no chyba ze to byl twoj dobry znajomy.

jest takie prawo (marfiego): jesli ktos ci mowi ze cos moze nie dzialac... to tak bedzie!


HELL WAS FULL, SO I CAME BACK!

MekkaB

Post autor: MekkaB » czw sty 13, 2005 15:40

hmmm nie siedzilem z nim i nie patrzylem na rece, nie ma takiej potrzeby :-) Tego akurat fachowca mozna bez problemu polecic i wcale nie dlatego ze mieszkamy w malej miescinie i wszyscy sie doskonale znaja ale dla tego ze to facet z "dusza na ramieniu". Naprawi mi o mojej rodzinei auta juz kilka lat od malucha bo koreanskie auta i jeszcze nie spotkalem sie ze stwierdzeniem zebny kogokolwiek czy to oszukal czy nie potrzebie naciagal na koszty. Na nim jak na "Zawiszy" :-)



Awatar użytkownika
Kaczajazda
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 12:33
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

Post autor: Kaczajazda » czw sty 13, 2005 21:24

Pinhead pisze:Jak poszła cewka to nie będzie zapłonu więc objawy by się zgadzały z opisanymi przez Ciebie.
Co do pompy paliwa to dlaczego na LPG miał by zgasnąć gdyby pompa padła ???
Jeśli nawet odpalasz na LPG to pompa i tak cały czas chodzi. Więc jeśli pompa wysiądzie to nie pojedziesz. Na życzenie gazownicy zakładają odcięcie.



Awatar użytkownika
adas3003
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 15:26
Lokalizacja: SIEMIANOWICE SLASKIE
Kontakt:

golf

Post autor: adas3003 » czw sty 13, 2005 22:10

wedlug mnie to cos z rzeczy elektrycznych a to ze zatarla sie pompa paliwa i auto nie jedzie to bezsens ja w moim vr6 mam prawie zerowe cisnienie z pompy paliwa a auto jezdzi oczywiscie tylko na gazie bo na benzynie szarpie



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » pt sty 14, 2005 01:21

Kaczajazda pisze: Jeśli nawet odpalasz na LPG to pompa i tak cały czas chodzi. Więc jeśli pompa wysiądzie to nie pojedziesz. Na życzenie gazownicy zakładają odcięcie.
No dobra ktoś odpala sobie na LPG i pompa nie chodzi bo zdechła. Dlaczego miał by nie zapalić ? Co z tego że pompa nie będzie działać ? Jaki to ma wpływ na działanie silnika przy zasilaniu LPG ?


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
Kaczajazda
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 12:33
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

Post autor: Kaczajazda » pt sty 14, 2005 01:24

Szczerze to nie jestem tak głęboko wtajemniczony w zasadę działania! Ale jak pracowałem latem na myjni (pisałem o tym już w którymś poście) to przyjechał gościu audi 80 (silnik i pompa są podobne jak w VW) no i wjechał ale już nie wyjechał. No i kumpel gazownik robił mu obejście bo chociaz miał lpg to nie chciał zapalić. Może ktoś może to dokładniej wyjaśnić bo ja moge tylko tyle powiedzieć.



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » pt sty 14, 2005 03:56

U mnie w mkII jest założone odcięcie pompy. Jak włącze odpalanie na LPG to pompa jest odcięta czyli jak by jej nie było a mimo to odpala. Na logike po co komu pompa paliwa skoro do działania silnika na LPG nie jest potrzebna benzyna :)


=-Pinhead-=

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 227 gości