[mk3/vento]paliwo, kontrolka rezerwy, syf w baku itp

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

[mk3/vento]paliwo, kontrolka rezerwy, syf w baku itp

Post autor: MAPET » ndz maja 28, 2006 23:19

a wiec ostatnio stalo sie tak ze jak jade sobei to auto czasem jak mu depne sie muli... zauwazylem ze dzieje sie to jak jest malo paliwa w baku bo po dotankowaniu np za 50zl jezdzi normalnie..
i teraz... moze to zbieg okolicznosci ale okazalo sie ze sstacja na ktorej zatankowalem i sie po tym to dzieje ma teraz remont i wyprozniali zbiorniki cale wiec moze tam syf byl..
po 2 wtedy tez wyciagalem zegary i wkaldalem nowe tarcze (wsazowek niby eni zdejmowalem ale..) i moze sie cos z wskaznikiem paliwa stalo i moze jak jest juz prawie nic to wskazuje troche i wtedy jak depne i paliwo sie przelewa to moze nie zaciaga i sie troche muli mozliwe to w ogole?
w sumie bardziej mysle o tym paliwie ale co mnei dziwi ze jak dotankuje mu to jest ok a jak jest malo to wtedy zaczyan swirowac.. i to kilka razy tak bylo .. mysle ze to powinno sie wymieszac a nie tylko jak jest rezerwa w zbiorniku.. co wy na to?

aha i moze mi powiecie jak ew wywalic to paliwo z baku tzn rozumeim ze zdjac bak.. szybko da sie to zrobic? rozumeim ze odkrecam te matalowe oslony baku i zdejmuje w dol czy musze cos wiecej wiedziec?


jak co chodzi o ventke VR6
pzdr


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr maja 31, 2006 09:36

jak jest bardzo mało paliwa obiawy są takie jak piszesz



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » śr maja 31, 2006 09:47

z tego co wiem to wskazówek od oleju i paliwa w mk3 nie da sie zle załozyc (co innego prędkosciomierz) wiec raczej przyczyna lezy gdzie indziej.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » śr maja 31, 2006 10:38

skoro takie sa objawy jak malo paliwa jest to czy wskaznik paliwa moze przeklamywac i wskazujac poczatek rezerwy jest na tyle malo paliwa w baku?


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » śr maja 31, 2006 10:40

predzej w srodku baku cos sie stało z urządzeniem podajacym poziom. Ale jakby brakło paliwa to by sie dławił powietrzem... a pompa paliwa?


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
Paweł_G
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pn lut 27, 2006 20:45
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Paweł_G » śr maja 31, 2006 10:44

Ja mam podobnie ale u mnie jest to wina pompy paliwa która nie zasysa przy poziomie rezerwy wskutek popękanego takiego smigiełka robiącego wstępne ciśnienie. Może wyjmij pompe z baku i zobacz czy nie przedostał się do silniczna głównego jakiś syf który może blokować zawór zwrotny pompy (sitka powinny zatrzymać brudy ale 100 % pewności nie ma). Zawsze możesz też wymienić filtr paliwa bo to nie są duże koszty.

Z pływakiem też może być coś nie tak - sprawdź czy dobrze wszystkie styki do siebie przylegają - zamieszczam fotkę

Obrazek



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » śr maja 31, 2006 12:27

o mozliwe co mowicie wyjmowali mi pompe i czyscicili tylko sitko chyab... musze sprawdzic moze...


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 371 gości