[MK3] Uszkodzony silnik podnoszenia szyb?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

koro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt maja 12, 2006 16:19
Lokalizacja: Zgorzelec

[MK3] Uszkodzony silnik podnoszenia szyb?

Post autor: koro » pt maja 26, 2006 14:49

mam taki problem:

kupilem golfika z elektrycznymi szybkami z tym ze od pasazera koles powiedzial ze jest uszkodzony wlacznik i nie dziala podnoszenie i opuszczanie. kiedy sciagnalem tapicerke wlacznik byl odlaczony. sciagnalem go i sprawdzilem przejscia - wszystko gra(włącznik jest 6 pinowy kupilem tez taki 5 pinowy bo tamten sie uszkodzil), jak go podpialem to szyba mi zjechala i nie moge jej elektrycznie podniesc, spinanie na krotko tez nie pomaga chyba cos z silniczkiem ale sam nie wiem, kiedy wlaczam opuszczanie cos w nim cyka a jak wlaczam podnoszenie to cisza...

i jeszcze jedno jak podniesc ta cholerna szybe bo w ulewy nie moge jezdzic a na elektryka mi szkoda siana :)



Awatar użytkownika
Skandahl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: wt maja 16, 2006 14:10
Lokalizacja: Wwa
Kontakt:

Post autor: Skandahl » pt maja 26, 2006 15:19

Wyjmij silnik z mechanizmu i wtedy podniesiesz ręcznie szybę oraz sprawdzisz czy silnik działa. Możesz też odwrócić polaryzacje na przycisku i jeżeli silnik działa to podniesie Ci szybę.


http://www.zmilosciserc.pl/dss.php

greg

Post autor: greg » pt maja 26, 2006 15:50

no zaraz ale nawet jak uwalony jest włącznik od strony pasażera to masz jeszcze u kierowcy sterowanie stroną pasażera - więc w czem problem, chyba że coś z kablami nie tak...



koro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt maja 12, 2006 16:19
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: koro » pt maja 26, 2006 18:05

przełączniki jest dobry i ten pasazera i ten od strony kierowcy podwojny, polaryzacje tez zmienialem i nic, podgadywalem jednego elektryka i zasugerowal zeby caly sterownik sprawdzic tylko instalka nie jest chyba oryginalna wiec sam nie wiem gdzie to dziadostwo znalezdz?



Pajorek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt lut 18, 2005 17:01

Post autor: Pajorek » pt maja 26, 2006 18:15

U mnie jest ten sam problem z szybą,tylko przyczyna lezy w silniczku,jest w nim taki magnes jest on troche juz wyrobiony i sie zacina sprawdz to moze jest u ciebie to samo.



Awatar użytkownika
BeBe_1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: czw sty 12, 2006 16:54
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: BeBe_1 » pt maja 26, 2006 18:37

Które piny zwierałeś na krótko, żeby podnieść szybę?Jesli szyba poszła w dól zakładam że masa jest. Na pinie 3 ( czerwono- żółty) powinno być ok. 12V.Zwarcie go z pinem 5 powinno dać ruch w górę.



Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » pt maja 26, 2006 19:03

Ewentualnie mam silnik prawy + elektronika do spzredania..



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt maja 26, 2006 19:52

Najprościej to byłoby podpiąć silnik na próbę do kostki w innych drzwiach. I Już wiadomo co jest winne: silnik ze sterownikiem czy okablowanie z włącznikiem.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

budzyn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 10:31
Lokalizacja: [NDZ] Działdowo

Post autor: budzyn » pt maja 26, 2006 20:41

Sprawdź przewody w drzwiach. Dzis oddałem auto do naprawy bo przestały ni działać szyby i się okazało się, że mam przecięty kabelekten wychodzący z drzwi.



Awatar użytkownika
BeBe_1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: czw sty 12, 2006 16:54
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: BeBe_1 » pt maja 26, 2006 21:26

Sprawdź też złącza w słupkach. Potrafią zgiąć się piny podczas wkładania wtyczek albo przejście lekko rozkręcone i coś nie styka.



koro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt maja 12, 2006 16:19
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: koro » pt maja 26, 2006 21:54

sprawdzalem przejscia przewodow z jednej strony (kierowca) do drugiej (pasazer) i przejscia sa! podobie z zasilaniem mam jakies 12V na przewodzie. podobnie z pinami w slubkach. mialem wczesniej jeden przewod przeciety ale go zlutowale i zaizolowalem i jest ok. podpinalem silniczek do dzialajacych drzwi i przelacznika i nie rusza. a na krutko nie zwieralem pinow w przelaczniku tylko kable bo nie mam zarobionych kostek tylko takie sledziki.

SToRM, za ile cenisz ten silniczek bo pewnie on jest sprawca.
moze tak jak mowi Pajorek winny jest ten magnes .

jutro jade do elektryka wiec dam znac co i jak, jak naprawi...



Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » pt maja 26, 2006 21:56

koro pisze:SToRM, za ile cenisz ten silniczek bo pewnie on jest sprawca.
Zglos sie na priva, moze sie dogadamy :D



koro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt maja 12, 2006 16:19
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: koro » sob maja 27, 2006 11:08

wlasnie wrocilem od elektryka scioagnelismy szybe i wyciagnelismy silnik a tam dwoch srobek mocujacych brakuje i silnik sie zle zazebial przy podnoszeniu... elektryk skrecil i wszystko gra... pozdro chlopaki



Awatar użytkownika
BeBe_1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: czw sty 12, 2006 16:54
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: BeBe_1 » sob maja 27, 2006 15:13

koro pisze:podpinalem silniczek do dzialajacych drzwi i przelacznika i nie rusza.
koro pisze:a tam dwoch srobek mocujacych brakuje
I nie zauważyłeś?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 371 gości