Po wymianie pompy paliwowej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mihoo_koz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 15:27
Lokalizacja: Bydgoszcz

Po wymianie pompy paliwowej

Post autor: mihoo_koz » czw maja 25, 2006 09:14

Witam
Wymieniłem wczoraj w swoim MK2 1.8 GT RP pompe paliwową tą koł0 zbiornika. Po wymianie nie mogłem zapalić na paliwie. W zbiorniku było ok 15 l paliwa. Na gazie odpalił bez problemu, choc z gazem mam taką lipe ze dopiero jak bujne samochód ponad 2000 obrotów to się przełacza na gaz. Nie mam mozliwości płączanie tylko na gaz, wiec bez holu nie uda mi sie odpalić na gazie :( Po odpaleniu na gazie i pracy silnika ok 2 3 minut przełączyłem spowrotem na paliwo i auto zgasło. Znowu hol i odpalenie na gazie. Teraz samochód pracował sobie na wolnych obrotach ok 30 min, przełączyłem na paliwo i odziwo było git. Dzis rano zreszta tez bylo ok. Dlaczego po wymianie pompy była taka beka. Macie jakis pomysł ?



Awatar użytkownika
toffi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: czw sty 19, 2006 14:01
Lokalizacja: lublin

Post autor: toffi » czw maja 25, 2006 09:23

mozliwe ze pompa nie zassała paliwa i to bylo przyczyna....ja jak w vectrze zalozylem szlaufik od popmy nie scisnolem go za mocno obejma i i pompa nie miala odpowiedniego cisnienia i tez nie palila jesli ci sie ten problem powturzy sprawdz przewód na pompie czy go dobrze scisnoles


[img]http://images2.fotosik.pl/183/0795be97b173c65b.jpg[/img]

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » czw maja 25, 2006 09:44

toffi pisze:mozliwe ze pompa nie zassała paliwa i to bylo przyczyna
tak mogło być, pompa nie zalana i przewody puste - trzeba było trochę czasu by sie wszystko napełniło


:-k ...

mihoo_koz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 15:27
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: mihoo_koz » pt maja 26, 2006 14:23

tak mogło być, pompa nie zalana i przewody puste - trzeba było trochę czasu by sie wszystko napełniło

To co w przypadku kiedy nie miałbym gazu? Meczyć ako aż do kompletnego padu, a próbowałem meczyć ok 10 min i dałem spokój.



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » pt maja 26, 2006 23:40

Tak jak koledzy napisali sucho wszedzie. Co do odpalania na gazie to niektóre instaliki generacji II maja takie cos ze jak przytrzymasz przycisk przełaczania z benzyny na gaz przez 7 sekund to automatycznie przełaczy sie na LPG i wtedy mozesz juz odpalic silnik pomijajac benzyne. Jest to tzw awaryjne odpalanie na LPG. Zobacz czy w twojej instalce jest taka mozliwosc.

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » sob maja 27, 2006 20:14

Niewiem jak jest w gt ale w kr są dwie pompy jedna w zbiorniku może ona niedaje rady zapodać do tej dużej paliwa a tak wogóle to jak długo leżała ta pompa którą kupiłeś bez paliwa to mogła się zastać czasami lekkie uderzenie w pompę pomaga.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 421 gości