[Mk3] Problem z ze światłami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

koro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt maja 12, 2006 16:19
Lokalizacja: Zgorzelec

[Mk3] Problem z ze światłami

Post autor: koro » pn maja 22, 2006 20:54

Pytani kieruje do elektrykow samochodowych.
Mam problem ze swiatlami drogowymi. Kiedy je wlaczam wylaczaja mi sie sw. mijania. Gofera kupilem niedawno i przy swiatlach byla dopieta jakas instalacja elektryczna z 3 przekaznikami. wszystko bylo podpiete po akumulator. do kazdego reflektora bylo pociagniete +12V na swiatla mijania. wyglada mi to na jakas samorobke aby dzialaly sw. dlugie - cholerni wlosi !!! Nie wiem od czego mam zacząć aby to naprawić - moze jest jakis latwy sposob.

A jak nie to czeka mnie wizyta u elektryka :(



greg

Post autor: greg » pn maja 22, 2006 20:58

wygląda na to że ktoś wkładał mocniejsze żarówki niż powinien i dlatego dawał przekaxniki żeby nie przeciążać instalacji



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn maja 22, 2006 21:00

Czyli pewnie masz dokładane podwójne światła w miejsce pojedyńczych, a elektryka nie została fachowo przerobiona . Bo tak jest w jednożarówkowych reflektorach H4 że albo krótkie albo długie się świecą.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

pushkin77
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 22:01
Lokalizacja: (PL) KGR
Kontakt:

Post autor: pushkin77 » pn maja 22, 2006 21:00

wszystko jest jak najbardziej w porządku..... właczając drogówki mijamia gasną .... I TAK BYC POWINNO !!!
koro pisze:przy swiatlach byla dopieta jakas instalacja elektryczna z 3 przekaznikami.
jesli instalacja była działająca a ty ją zdemontowałeś to mogę tylko napisać że frajerem jesteś bo.... instalacja była po to aby wspomóc świecenie .... sugerowałbym ją zamontować spowrotem



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn maja 22, 2006 21:03

koro pisz czy masz lampy na dwie żarówki czy na jedną bo ludzie chcą pomóc a bez tej informacji nie da rady.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

koro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt maja 12, 2006 16:19
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: koro » wt maja 23, 2006 12:34

Paweł Marek pisze:Czyli pewnie masz dokładane podwójne światła w miejsce pojedyńczych, a elektryka nie została fachowo przerobiona . Bo tak jest w jednożarówkowych reflektorach H4 że albo krótkie albo długie się świecą.
tak wlasnie mi sie wydaje bo mam reflektory na 2 X H1

A Pushkin77 NIE GADAJ ZE JESTEM JAKIS TAM FRAJER JAK NI WIDZILES TEJ INSTALKI - POKKRYWY TYNIE POCIETE ZEBY PODPIAC DODATKOWE KABLE A W REFLEKTORACH BYLO WSZYSTKO - ROBAKI, PIASEK I JAKIES INNE SMIECI WIEC MUSIALEM WSZYSTKO CZYSCIC A JEDEN KUPILEM NOWY I TERAZ PO WYJECIU TEJ INSTALKI MAM NORMALNE SWIATLA TYLE ZE BEZ DLUGICH.

Jak kupilem gofera to mialem wlozone juz zarowki H1 jak by kto pytal

A Pawel Marek widac ze zna sie na zeczy jest tak jak mowisz wiec moze mi pomozesz - nie to co Pushkin77 !!!



pushkin77
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 22:01
Lokalizacja: (PL) KGR
Kontakt:

Post autor: pushkin77 » wt maja 23, 2006 21:14

koro pisze:TERAZ PO WYJECIU TEJ INSTALKI MAM NORMALNE SWIATLA
normalne światła to zobaczysz jak załozysz przekażniki.....
koro pisze:MAM NORMALNE SWIATLA TYLE ZE BEZ DLUGICH.
i to są normalne światła ???? heh



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » wt maja 23, 2006 21:19

jak zalozysz przekazniki poprowadzisz linke 6mm do przekaznikow prosto z aku zalozysz 4 zarowki kazda po 120 watt na dlugich to dopiero sa swiatla :) az trawa na poboczu sie pali



pushkin77
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 22:01
Lokalizacja: (PL) KGR
Kontakt:

Post autor: pushkin77 » wt maja 23, 2006 21:28

piotr2 pisze:jak zalozysz przekazniki poprowadzisz linke 6mm do przekaznikow prosto z aku zalozysz 4 zarowki kazda po 120 watt na dlugich to dopiero sa swiatla az trawa na poboczu sie pali
(buahahaha) sam widzisz co koledzy piszą... ucz się od starszych stażem



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » wt maja 23, 2006 21:52

podlacz przekazniki cos w tym stylu bo normalne swiatla bez dlugich to chyba nie sa normalne :)

[ Dodano: Wto Maj 23, 2006 21:54 ]
zrob tak z dlugimi i po drugiej stronie tak samo,4 przekazniki zastosuj i wstaw bezpiecznik zaraz za akumulatorem na przewodzie od plusa



pushkin77
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 22:01
Lokalizacja: (PL) KGR
Kontakt:

Post autor: pushkin77 » wt maja 23, 2006 21:59

piotr2 pisze:4 przekazniki zastosuj
dwa w zupełności wystarczą..... a za zaoszczędzone pieniązki kup se bronxa i wyluzuj



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » wt maja 23, 2006 22:38

pushkin77, po jednym na krutkie i jeden na dlugie? a jak mu przekaznik na trasie padnie?to niema albo krutkich wcale albo dlugich(mniejsze zlo)



pushkin77
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 22:01
Lokalizacja: (PL) KGR
Kontakt:

Post autor: pushkin77 » wt maja 23, 2006 23:08

mam po jednym i działa.... a co do padniecia to mam to zrobione tak że zdejmuje złączkę i zakładam oryginalną instalację na światła.... zamiana zajmuje 30 sekund... mam H4 i zrobiłem "przekażniki" nie tnąc oryginalnych wiązek.... do tego mam to tak zrobione że nic mi się nie sypie ani nie wpada do kloszy... póki co nic się jeszcze złego niestało



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » wt maja 23, 2006 23:20

pushkin77, masz racje ale on sam tego nie zrobi(sory jesli umiesz) moj sposob jest chyba prostszy kosz moze o 25zl wiekszy(dodatkowe 2 przeazniki)i latwiejszy,tak mysle a koro, chce sam to zrobic.kurde kij ma 2 konce on sam musi wybrac jak chce. :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 399 gości