[mk3]STRUMIENNICA PROSZĘ O PORADE!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Artik31
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: sob mar 25, 2006 22:26
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

[mk3]STRUMIENNICA PROSZĘ O PORADE!!

Post autor: Artik31 » pn maja 22, 2006 17:33

:bigok: WITAM MAM TAKI DYLEMAT GDY BĘDE ZMIENIAŁ WYDECH TO ZASTANAWIAM SIĘ NAD ZASTĄPIENIEM KATALIZATORA STRUMIENNICĄ DECYZJA TA NIE JEST POKIEROWANA JAKĄŚ ZMIANĄ PRACY SILNIKA CZY JAK NIEKTÓRZY TWIERDZĄ TROCHE ZWIĘKSZONĄ MOCĄ NIE CHODZI MI OTO TYLKO O ZWYKŁĄ OSZCZĘDNOŚĆ BO RÓŻNICA W CENIE JEST DOŚĆ ZNACZNA A ZATEM MOJE PYTANIE JEST TAKIE CZY STRUMIENNICA NIE WPŁYNIE NEGATYWNIE NA PRACE SILNIKA I SPALANIE.W KATALIZATOR MAM WKRĘCONĄ SONDE LAMBDA TO JEŚLI BYM ZMIENIŁ NA STRUMIENNICE TO GDZIE WKRĘCE SONDE??PROSZE O POMOC :satan:
Ostatnio zmieniony śr maja 24, 2006 11:32 przez Artik31, łącznie zmieniany 1 raz.


Nie płacz kiedy odjadę....GOFER

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pn maja 22, 2006 17:38

sondy wkrecaja przed katalizatorem np.w kolektor,a na temat strumiennicy to jest 100 roznych zdan zazwyczaj negatywnych.poczytaj na forum modyfikacje-vw speed na stronie glownej.



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » pn maja 22, 2006 17:40

w kolektor jak najbliżej strumienicy. Niech ci wspawa tam nakrętkę w którą wkręcisz sondę.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

fibolek

Post autor: fibolek » wt maja 23, 2006 22:29

piotr2 bo strumionke to trza z głową a nie na pałę montować a ludzie tak właśnie robią.A pozatym strumiona sama nic poza świadomością nie da.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » wt maja 23, 2006 22:33

fibolek pisze:strumiona sama nic poza świadomością nie da.
czyli przyznajesz mi racje :)



TOSTO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lut 17, 2006 18:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: TOSTO » wt maja 23, 2006 22:57

Na twoim miejscu 2 X zastanowiłbym się nad założeniem strumiennicy. Jeżeli sonde teraz masz w katalizatorze to potem może być problem. Nawet jak ją zamontujesz zgodnie z radami poprzedników.


TOSTO

fibolek

Post autor: fibolek » śr maja 24, 2006 11:54

piotr2 z jednej strony tak ale nie do końca.Bo jeśli wstawisz strumionke w odpowiednim miejscu oraz zmienisz (choć lekko) wylot i zmodyfikujesz wlot to będziesz(odczujesz) poz świadomością coś więcej(może mocy aż tak to nie daje ale autko lepiej chodzi).Ja w planach mam jeszcze robotę głowicy(przetrzeć kanały dolot i wylot nie pamiętam jak to się zwie,porting kolektorka i głowicy) i będzie super tylko uwaga z tymi operacjami.
Tost ja nikogo nie namawiam na grzebanie przy wydechu(kombinacje) jeśli posiada się sonde w kacie.Bo to bardzo ryzykowne i niebezpieczne(może nawet bardzo kosztowne jak się sonda zjara)albo jak komputer zacznie świrować.To dokładnie trzeba sprawdzić.



Awatar użytkownika
krajzmen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pt lip 29, 2005 18:14
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: krajzmen » śr maja 24, 2006 12:52

Panowie ja też cały czas mam taki dylemat, bo miałem zatkany katalizato i nie dawno go udrożniłem wybijając flaki, sondę także mam wkręconą w kata.
Chodzi głównie o to że wydech wydaje strasznie nie miły dżwięk (pyrczy) i dlatego zastanawiam się nad srumienicą. Jeśli natomiast chodzi o silnik to przy zimnym silniku muszę teraz dodać gazu przy odpalaniu bo inaczej nie załapie,



fibolek

Post autor: fibolek » śr maja 24, 2006 17:36

krajzmen skoro dotychczas(po wypróżnieniu kata) nic złego się nie dzieje to śmiało możesz wstawiać strumionke.A kto ci wypróżniał kata?
Powinno się zamiast kata wstawić kawałek rury(rezonans) i wkręcić w nią sondę i będzie oki.'Bo jeżeli wypróżnisz kata to zostanie ci pusta pucha a ona tak buczy.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » śr maja 24, 2006 17:38

krajzmen pisze:Chodzi głównie o to że wydech wydaje strasznie nie miły dżwięk (pyrczy) i
bo w pustego kata wkladaja rure w przelocie aby nie bylo tego rezonansu,w srodek kata wspawac a zawsze na przegladzie inaczej to wyglada mozna kit wcisnac ze auto zimne i kat jescze nie dziala(chodzi o pomiar spalin)



fibolek

Post autor: fibolek » śr maja 24, 2006 17:43

piotr a jeżeli krajzmen ma produkcję auta poniżej roku 1995(czyli np w 1994) to nic nie musi się tłumaczyć co to ich czy kat jest czy nie ma go.Norma jaka obowiązuje to nawet traktor przepusci.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » śr maja 24, 2006 17:45

fibolek, masz racje czytalem juz na forum o tym



Awatar użytkownika
krajzmen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pt lip 29, 2005 18:14
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: krajzmen » czw maja 25, 2006 08:59

mam golfika z 95 roku, chętnie wstawie tam jakąś rure ale jak rozwiązać sprawe z sądą lambda? Przecię puszce kata już spalin nie będzie, czy może nawiercić pare dziurek w tej rurce?
czy ta rrka ma tylko sięgać do połowy katalizatora?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 252 gości