Problem z odpaleniem, szukałem już na forum.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Romek13
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 20:51
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Problem z odpaleniem, szukałem już na forum.

Post autor: Romek13 » ndz maja 21, 2006 11:05

Witam, mam taki mały problem z odpalaniem, pojawia sie on tylko na zimnym silniku, silnikiem można kręcić a on ani drgnie, czasami coś szarpnie i koniec, potem można sobie kręcić, na pych pali bez problemu, ale boje się go tak palić, no ale czasami musze. jak już odpale to potem nie ma żadnych problemów, pali na dotyk. akumulator nówka, kable wg mnie powinny być dobre, bo sprawdzałem w nocy i nie ma przebic, palec i kopułka nówka. jeśli chodzi o świece to mam trzy komplety i na każdych to samo, strasznie je zalewa. Dodam że problem pojawiał się stopniowo, po zimie moze miesiąc, potem tak co 2 tygodnie, teraz wytrzymał tydzien, a od paru dni to codziennie. Nie mam pojęcia co to może być, a nie chce wydawać na elektryka. z góry dzięki za pomoc.



Awatar użytkownika
diux
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 11:21
Lokalizacja: Strzelin

Post autor: diux » ndz maja 21, 2006 11:12

Sprawdź kompresje na cylindrach powinna być 9-12 bar. a następnie cewkę zapłonową skoro nie daje iskry(zalane świece) i jeszcze może być przestawiony zapłon lub pasek rozrządu .Pozdrawiam i powodzenia



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » ndz maja 21, 2006 11:22

warto jeszcze cewkę wymienić, bo skoro na pych odpala (czyli nie ma obciążenia instalacji elektrycznej przez rozrusznik) a na zapłon nie to najprawdopodobnie masz walnietą cewkę ("brakuje" prądu na cewkę - może mieć gdzieś przebicie)


:-k ...

Romek13
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 20:51
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Romek13 » ndz maja 21, 2006 12:11

Dziś rano odpalałem na pych, za pierwszym sie nie udało, ale spróbowałem kluczykiem i odpalił elegancko. co do świec to mają iskre. a kompresje sprawdzałem ostatnio i wyszło mi ze mam 12,5 10,5 12,5 11,5, jest może jakiś przekaźnik który jest odpowiedzialny za odpalanie, bo moze coś pod wpływem szarpania sie rozruszało i dlatego mi odpalił, ale to chyba głupie troche:), aha i przypomniało mi sie jak mi sprawdzali zapłon to powiedzieli że jest ustawiony na 10 stopni bo mam gaz a oryginalnie powinno być na 6, a co do rozżądu to w sumie takie problemy zaczęły sie pojawiać po małym remoncie silnika, moze mechanik sie pomylił i troche zle ustawił.



Awatar użytkownika
diux
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 11:21
Lokalizacja: Strzelin

Post autor: diux » ndz maja 21, 2006 23:05

mam głupie pytanie czy rozrusznik kręci Ci silnikiem?



rooboo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: wt lis 15, 2005 11:38
Lokalizacja: Pilawa
Kontakt:

Post autor: rooboo » pn maja 22, 2006 14:25

Napisz czy w trakcie odpalania z rozrusznika dodajesz troszke gazu...? bo jeśli nie dodajesz to podejzewać mozna KROKOWCA (mialem doświadczenia)


++++++++ CB CH.19 ++++++++
PRESIDENT JACKSON

Romek13
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 20:51
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Romek13 » pn maja 22, 2006 16:32

Gazu dodaje lekko, a co do rozrusznika to kręci mi silnikiem:), dziś odpalił ranobez problemu, wystarczyło ze odpiołem na noc akumr, może to przypadek a moze nie, ale coraz bardziej jestem przekonany że to wina gazu i tego że łapie błędy, bo juz nieraz tak było, a po odłączeniu na noc akuma zawsze odpalał. oby to była przyczyna, bo wtedy gazownik będzie sie męczył, nie ja:)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 360 gości