Denerwujacy dzwiek w mk2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Denerwujacy dzwiek w mk2

Post autor: KamilW » czw maja 18, 2006 14:12

Witam Panowie... dotknela mnie zlosliwosc rzeczy martwych a mianowicie cos denerwujaco brzeczy w silniku lub przy nim... dzwiek jest metaliczny podobny do tego jaki wydaje drzaca blacha... nie moge dojsc co to takiego... a irytuje mnie to okrutnie... pozartym silnik jest igla. Nic sie nie dzieje, kompresja jest, olej nie cieknie i nie dzieje sie nic podejrzanego... moze ma ktos podobny problem i mi pomoze :)



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw maja 18, 2006 14:15

Spotkałem się z takim objawem - przyczyną był wentylator alternatora. Jeśli nie to, to nie pozostaje nic innego jak podczas pracy silnika sprawdzić każdą możliwą blachę. Jak przyłożysz rękę to albo przestanie, albo poczujesz . :)



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » czw maja 18, 2006 14:24

Wentylator? no moze faktycznie... nie sprawdzilem. Ale co ? byl poluzowany czy cos innego? wlasnie juz zmacalem wszystko co sie dalo i nic :( blachy i oslony od paska sa przykrecone fest z drugiej strony silnika ta metalowa oslona tez... zastanawialem sie czy to moze korbowod... ale cisnienie jest, silnik pozatym chodzi bardzo cicho... czekam jeszcze na pomysly co to moze byc :) Moze pompa wody???



Awatar użytkownika
GUPETTO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 272
Rejestracja: czw lut 10, 2005 20:41
Lokalizacja: LUBLIN CITY
Kontakt:

Post autor: GUPETTO » czw maja 18, 2006 15:18

sprawdz ta blache co jest za silnikiem miedzy wydechem a karoserja :hmm:
Mi ona brzeczala,nie dalo sie jej dokrecic to ja wyrwalem i jej niemam :food:



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw maja 18, 2006 16:08

KamilW pisze: Ale co ? byl poluzowany czy cos innego?
wentylator też jest aluminiowy chyba. Wyrobił się otwóe i brzęczał, choć nie zawsze.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » czw maja 18, 2006 16:15

umnie brzeczala oslona katalizatora taka oslona wokul niego wywalilem ja i ok. a wydawalo sie ze tez cos z przodu.no i kiedys ta listwa pod grilem(miedzy lampami a zderzakiem)troche odeszla i brrrr.



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » czw maja 18, 2006 17:00

Może być blacha nad wydechem (po prostu się oberwała) albo wkład w kacie się sypie.

Co do usuwania blach i osłon katalizatorów to nie polecam.

Po pierwsze jakby były zbędne to od razu by ich VW nie montował. Blacha nad wydechem to osłona termiczna i widomo jakie wymagania ma spełniać. Tak samo jak osłona kata. Zabezpiecza przed stykaniem kata z rożnymi rzeczami pod autem. Wjedziesz do lasku na grzyby w trawę i pożar gotowy :)


Obrazek

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » czw maja 18, 2006 18:43

Kata nie mam :) oslony jego rowniez, oslony wydechu rowniez usunalem na rzecz izolacyjnej farby termicznej :) gril robilem ostatnio i na 100% to nie od niego... musze skontrolowac wentylator chodz nie podejrzewam... a co myslicie o pompie wody? moze tak dzwonic? czy to moze byc cos w silniku? nigdy sie z czyms takim nie spotkalem... wyglada na to ze cos przy tych obrotach wpada w rezonans i brdzeczxy... w dodatku dosc nieregularnie... a czy to moze byc napinacz paska ? bo juz 60000 km zrobil :) no jeszcze zostaje walek od napedu pompy oleju i aparatu :)



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw maja 18, 2006 19:20

u mnie jakies dziwne odgłosy tez wydawalo autko, wyeliminowalem pompe wody , pompe wspomagania i alternator, po prostu jak mi sie auto zagrzalo i pojawil sie ten dzwiek to szybko poodpinalem wszystkie paski od alternatora , pomp zdjalem plastiki oslaniajace rozrzad zeby nic nie tarło i co sie okazalo to to ze caly halas robi rolka napinacza paska rozrzadu, jak silnik schodzil z obrotow to ueueueueueue robila ta rolka , wymienilem na inna niby nowa ze sklepu i teraz juz nie mam tego dzwieku pojawilo sie natomiast miauczenie :) jak dodaje gazu to kot sie podglasza ,znowu podejrzewam rolke (napinacz) ale tu moej pytanie czy macie jakies swoje firmy i ile nalezy dac za porzadny napinacz? ten co kupilem niby jest niemiecki ale tamtem poprzedni tez byl niemiecki a nie wytrzymal 3tys km, znaczy sie napis na pudelku MADE IN GERMANY :) wiec nie spodziewalem sie cudow.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » czw maja 18, 2006 19:51

no wlasnie mi sie tez wydaje ze to napinacz... byc moze ma juz luzy... bede w wakacje wymienial rozrzad i jakbyscie nogli doradzic jakis dobry napinacz to bede wdzieczny :) nie wiecie czy SKF nie robi napinaczy???



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » czw maja 18, 2006 20:09

skf robi



preker20
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 662
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 23:40
Lokalizacja: lodz/zgierz
Kontakt:

Post autor: preker20 » czw maja 18, 2006 20:16

Witam KamilW, kiedys pisalem z Toba na gg ze u mnie tesh tak brzeczy w okolicach rozrzadu jak silnik osiagnie obroty ok 900 - 1000. Wczesniej wyeliminowalem pompe i alternator poprzez zdjecia paska i krotkie uruchomienei silnika, - dzwik byl nadal.
ostanio zdejmowalem glowice i rozpinalem rozrzad, po ponownym zalozeniu jush tego neislychac, wiec prawdopodobbnie brzeczala rolka


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/176151.html][img]http://images.spritmonitor.de/176151.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » czw maja 18, 2006 20:31

U mnie brzeczy alternator, do wymiany mam lozyska, moze u Ciebie to samo ;)
Brzeczy mi na jalowym jak sie rozgrzeje, na swiatlach jak stoje to slychac, jak przygazuje, to przestaje :)



preker20
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 662
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 23:40
Lokalizacja: lodz/zgierz
Kontakt:

Post autor: preker20 » czw maja 18, 2006 20:33

nie pozostaje nic inego jak zdjeac pasek alternatora, odpalic i sluchac


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/176151.html][img]http://images.spritmonitor.de/176151.png[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 445 gości