[MK III] Prędkościomierz raz działa raz nie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Zilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 08:43

[MK III] Prędkościomierz raz działa raz nie

Post autor: Zilly » wt maja 16, 2006 16:06

Witam, więc o co chodzi? Sam licznik wydaje się ok wszystko działa oprócz prędkości i przebiegu. Tam nie ma linki tylko jakiś impulsator? Jeśli tak to wytłumaczcie mi gdzie mam szukać go w silniku ABU.



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » wt maja 16, 2006 16:11

w okolicach skrzyni, najprawdopodobniej od górnej strony.

[ Dodano: Wto Maj 16, 2006 16:13 ]
zanim kupisz nowy przeczysc wtyki w starym....


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Zilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 08:43

Post autor: Zilly » wt maja 16, 2006 16:23

Jedna wtyczka jest od przodu silnika druga z tyłu która to od impulsatora?



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » wt maja 16, 2006 16:45

Impulsator wkręcony jest w skrzynię od góry, obok włącznika świateł wstecznych. Łatwo znaleźć, kable z tego wychodzą. Pierwsz rzecz sprawdź kostkę przy tym i kable przy niej. Tam jest brudno mogło coś zaśniedzieć.
w III impulsator jest wkręcony w skrzynie biegów . jakbyś patrzył z przodu auta to jest za silnikiem koło ściany grodziowej. Wkręcony jest pionowo od góry jest na nim takjakby kostka i wychodzą 3 przewody.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

wo__jo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr maja 17, 2006 22:06
Lokalizacja: kto to wie

Post autor: wo__jo » śr maja 17, 2006 22:17

Witam mam podobny problem tylko że w mk IV !! Czy tam jest impulsator czy sygnał idzie z ABS-u ??? ABS działa poprawnie, silnik 1,4 16V



sumadal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 08:42
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: sumadal » pn maja 22, 2006 21:21

CZeśc mam identyczny problem tylko w mk4 ???. Poza tym nie ma brak świateł wstecznych (żarówki ok, bezpieczniki również). POMOCY



Zilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 08:43

Post autor: Zilly » pn maja 29, 2006 14:03

Witam, muszę zrobić mały odkop. Dalej coś jest nie tak, styki wyczysczone teraz jest tak że po porannym rozruchu licznik chwilę nie działa a potem już normalnie śmiga. Chcę ten impulsator wykręcić i chcę zapytać czy nie spotka mnie tam jakaś niespodzianka że coś gdzieś wpadnie etc...



coliniak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn sie 28, 2006 21:00
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy

Post autor: coliniak » pn wrz 11, 2006 12:12

pytanie czy jak predkosciomierz nie wskazuje predkosci to czy TRIP jest caly czas na 0.0 a licznik km nie dodaje km? bo ja tak wlasnie mam?

pozdro


Coliniak

Failure is not an option...

Zilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 08:43

Post autor: Zilly » pn wrz 11, 2006 15:02

Dokładnie tak, wskazówka się nie podnosi a przebieg nie wzrasta. U mnie ostatecznie nie był winny impulsator tylko sam radio podłączałem i cos namieszałem :P Efekt był taki ze jak radio było wyłączone to licznik śmigał jak włączyłem radio to licznik nie działał, heh a jestem elektronikiem z zawodu :P :bigok:



coliniak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn sie 28, 2006 21:00
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy

Post autor: coliniak » pn wrz 11, 2006 15:17

CoX pisze:Dokładnie tak, wskazówka się nie podnosi a przebieg nie wzrasta. U mnie ostatecznie nie był winny impulsator tylko sam radio podłączałem i cos namieszałem :P Efekt był taki ze jak radio było wyłączone to licznik śmigał jak włączyłem radio to licznik nie działał, heh a jestem elektronikiem z zawodu :P :bigok:
zeby bylo smieszniej to jak wyciagnalem radio od ISO to tez nie dziala :-(


Coliniak

Failure is not an option...

Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » pn wrz 11, 2006 16:01

Witam u mnie bylo podobnie tylko kilometry sie nabijaly, rowniez czyscilem styki ale tam jest uszczelka na nich wiec nie powinno zasniedziec, okazalo sie ze po puknieciu w deske rozdzielcza predkosciomierz zaskakuje i zostaje w takiej pozycji z jaka jade predkoscia, postanowilem naprawic to sam i czynnosci byly takie, wymontowanie licznikow, wyczyszczenie z zewnatrz, rozkrecenie, wskazowka sie zawieszala wiec wzdluz jej osi poruszalem ja kilka razy (bez zadnego smawowania, nie powinno sie smarowac) i predkosciomierz dziala, czynnosci skladanie w kolejnosci odwrotnej :)


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Janosik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: śr lut 02, 2005 01:21
Lokalizacja: Obecnie Norwegia
Kontakt:

Post autor: Janosik » pn wrz 11, 2006 16:46

No taaaa hihi czasem nasze VW robia nam smieszne figle albo my cos nie tak zrobimy a pozniej wychodza cyrki. U mnie CoX, bylo to samo ale w Dieselku poprostu zabardzo chcialem ulepszyc a no i spie... troszku. Jak sie kaplem o co chodzi to sie wywrocilem ze smiechu ze taka glupote zrobilem ja mechatronik z zawodu no nie :P Buhahahahaha


A-point Audi Service Amsterdam

mirko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt mar 06, 2009 18:16
Lokalizacja: pawełki

Post autor: mirko » pt mar 06, 2009 18:34

prrosze o rade mam golfaIII 1.9 silnik rok 1992 disel i nie działa mi obrotomierz kilometrow dopiero przy 90 km na godzine wskakuje na 120 styki przy skrzyni biegow sa przeczyszczone o co moze chodzic ...



Awatar użytkownika
Piterr9
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: czw maja 21, 2009 19:25
Lokalizacja: Biesiekierz/Koszalin
Kontakt:

Post autor: Piterr9 » wt maja 26, 2009 10:06

Witam! Mam golfa II i nie działa mi digifiz a konkretnie przebieg i prędkość. nie moge znaleść impulsatora mogłby mi kotoś wysłać zdjęcie albo powiedzieć gdzie on jest bo zadne kable nie ida:(


Moja dziewczyna jest zazdrosna o mojego mkII :) Uważa ,że poświęcam mu wiecęj czasu niż jej :)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 409 gości