[mk3] Cos obciera przy kierownicy podczas kręcenia.....

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

[mk3] Cos obciera przy kierownicy podczas kręcenia.....

Post autor: briano » wt maja 16, 2006 12:58

....cos jak by jakaś blaszka obcierała lub może listwa od poduszki nei wiem :(
Ktoś może spotkał się z takim czymś ?? jak ten problem usunąć??


Zobacz co teraz sprzedaje: http://moto.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=140917 !!!

Awatar użytkownika
bkolodz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 14:14
Lokalizacja: Poznań - Lublin
Kontakt:

Post autor: bkolodz » wt maja 16, 2006 13:04

hej, ja mialem podobny problem w venciaku, tak jakby plastik ocieral o plastik, tuz za kierwonica. Ale gdy tylko przyszly cieplejsze dni problem sie u mnie sam rozwiazal. NIe wiem co to moglo byc i skad sie bralo, ale juz nie ma.

Czy mozliwe, ze ma to zwiazek z temperaturowa rozszerzalnoscia lub skurczem elementow?


ride for life, live for ride.....

Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Post autor: briano » wt maja 16, 2006 13:08

bkolodz pisze:hej, ja mialem podobny problem w venciaku, tak jakby plastik ocieral o plastik, tuz za kierwonica. Ale gdy tylko przyszly cieplejsze dni problem sie u mnie sam rozwiazal. NIe wiem co to moglo byc i skad sie bralo, ale juz nie ma.

Czy mozliwe, ze ma to zwiazek z temperaturowa rozszerzalnoscia lub skurczem elementow?
Hmm w sumie to może meić jakiś związek, ale u mnie to dopiero pierwszy raz sie coś takiego pojawiło były cieplejsze i zimniejsze dni ale dopiero teraz pojawił się ten własnei jak by chrobot


Zobacz co teraz sprzedaje: http://moto.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=140917 !!!

Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Re: [mk3] Cos obciera przy kierownicy podczas kręcenia.....

Post autor: miomio1 » wt maja 16, 2006 13:19

briano pisze:....cos jak by jakaś blaszka obcierała lub może listwa od poduszki nei wiem :(
Ktoś może spotkał się z takim czymś ?? jak ten problem usunąć??
Brak smarowania na styku od klaksonu ( nie trzeba ściągać kiery , jest to blaszkazamocowana pod kierą która styka się z przełącznikami , wystarczy posmarować styk smarem grafitowym . :-))



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » wt maja 16, 2006 13:28

U mnie tez to jest ale sporadycznie. Jak krece kierownica to jakies plastiki o siebie ocierają. Jak narazie mi to nie przeszkadza i nie jest uciazliwe mozna z tym życ :-) Pozatym jakos nie bardzo wiem jak sie za to zabrać :-(

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Bożuch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 22:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Bożuch » wt maja 16, 2006 14:00

Ja też tak miałem jak było zimno a teraz nie ma, znikło samo nawet nie wiem kiedy :P


PozdraVWiam - Tomek :pub:

zapraszam do oględzin mojego VWeja :bajer:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=224068

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » wt maja 16, 2006 14:28

nie bede otwierał nowego tematu wiec sie podczepie: zeby wyjac/rozebrac manetki w MK3 trzeba zdejmowac kierownice?


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » wt maja 16, 2006 14:33

miomio1 pisze:Brak smarowania na styku od klaksonu ( nie trzeba ściągać kiery , jest to blaszkazamocowana pod kierą która styka się z przełącznikami , wystarczy posmarować styk smarem grafitowym
No niekoniecznie...
Mialem ten sam problem w zeszlym roku. Czyszczenie i przesmarowanie blaszki bez sciagania kiery niesty nie pomoglo.
Okazalo sie ze problem lezy glebiej...
Obudowa tasmy AIR-BAG szorowala i nie sposob bylo tego dobrze wyczyscic, bez zdejmowania kiery.
Odlaczylem aku, odpialem kostke poduchy, zdjalem kiere, wyczyscilem, posmarowalem i bangla :)



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » wt maja 16, 2006 18:25

djtom pisze:nie bede otwierał nowego tematu wiec sie podczepie: zeby wyjac/rozebrac manetki w MK3 trzeba zdejmowac kierownice?
Tak trzeba zdjąć kierownicę( tzreba zdjąć osłonę kierownicy ,odpiąć kostki podłączeniowe, Jak masz poduszkę - to imbusem odkręcić dwie śruby mocujące poduszkę , odpiąć poduszkę , odkręcić śrube która trzyma kierownicę , zdjąć ją , i manetki są mocowane na trzy śrubki .. i masz przełączniki wymontowane



TOSTO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lut 17, 2006 18:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: TOSTO » czw maja 18, 2006 21:29

Też miałem takie szuranie. Mam wrażenie że jak samochód dłużej stoi to w tej kierownicy coś się zastoi i szoruje. Ja napsikałem we wszystkie dostepne szczelinki WD 40 i na razie pomogło.


TOSTO

Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » czw maja 18, 2006 21:34

hej, ja mialem podobny problem w venciaku, tak jakby plastik ocieral o plastik, tuz za kierwonica. Ale gdy tylko przyszly cieplejsze dni problem sie u mnie sam rozwiazal. NIe wiem co to moglo byc i skad sie bralo, ale juz nie ma.
Też miałem to zimą... I też samo przeszło...


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

Awatar użytkownika
ben29
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: sob wrz 24, 2005 23:55
Lokalizacja: Znad Jeziora Roznowskiego
Kontakt:

Post autor: ben29 » sob maja 20, 2006 13:22

Witam,
mialem ten sam problem.
poradzilem sobie z tym w ten sposob ze popsikalem ten styk pod kierownica zwyklzm WD 40, i pomoglo,
jeszcze lepiej bylooby przesmarowac smarem grafitowym, nie ucierpi przewodzenie.

pozdrawiam.


Kupię listwy boczne na tylne błotniki z napisem GT
wersja 3d.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob maja 20, 2006 13:31

ben29 pisze: nie ucierpi przewodzenie
nie za bardzo. Jak nie trafisz smarem dokładnie w miejsca gdzie potrzeba to prąd będzie tracił. Smar grafitowy nie do tego służy


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 370 gości