Dorobienie kluczyka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MarioTDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn kwie 24, 2006 11:59
Lokalizacja: Warszawa

Dorobienie kluczyka

Post autor: MarioTDI » pn maja 15, 2006 09:27

Witam
Kupując u Niemca auto dostałem tylko jeden kluczyk (scyzoryk) z pilotem.
Mam pytanie czy dużo jest zachodu i kosztów z dorobieniem identycznego kluczyka?
Znacie może jakiś warsztat tudziez inną instytucję w Warszawie gdzie można to szybko i dobrze zrobić?
Będe dźwięczny :)
Pozdrawiam
Mario
Ostatnio zmieniony czw lip 05, 2007 20:25 przez MarioTDI, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
tengu1979
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob mar 18, 2006 09:59
Lokalizacja: Grays, Essex UK
Kontakt:

Post autor: tengu1979 » pn maja 15, 2006 10:51

No do 4ki to na pewno będzie trochę kosztowało (chyba że jest bez immobilisera, a raczej posiada takowy), jakby było bez to można wszędzie gdzie dorabiają klucze, a jak ma immobiliser to ci nie pomogę bo nie jestem z warszawy (u nas to robi taki jeden facet ale bierze za to ok 200zł, jakieś rozkodowanie transpondera i musisz zostawić mu wszystko)


Golf niestety nsprzedany. Witaj Anglio....

Niestety Życie to nie tylko GOLF :(

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » pn maja 15, 2006 11:04

Tak jak pisze tengu1979, dorobienie grota to nie problem, w każdym zakładzie dorabiania kluczy to zrobią. Ale jak masz immo to żeby go zakodować będziesz musiał poszukać jakiegoś zakładu który się tym zajmuje.


Obrazek

Awatar użytkownika
bkolodz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 14:14
Lokalizacja: Poznań - Lublin
Kontakt:

Post autor: bkolodz » pn maja 15, 2006 11:46

jak jestes zainteresowany to moge CI podac namiary na kolesia kory robi klucze z immo i ma licencje policyjna na to - ja go dostalem od znajomego zastepcy komendanta policji w Lublinie, i ten fachman tez jest w Lublinie, ale co to 180 kmm dla kluczyka :) do vento zaplacilem 100 z kodowaniem, ale nie scyzosyk tylko zwykly kluczyk


ride for life, live for ride.....

Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » pn maja 15, 2006 11:57

z immobiliserem dorabiaja w wiekszosci punktow w hipermarketach. Maja takie urzadzenia do kopiowania chipa w kluczyku.



Awatar użytkownika
voytus2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 14:19
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: voytus2 » pn maja 15, 2006 12:57

Wiec tak jesli to auto jest od rocznika 96 to masz imobiliser wiec tak jak koledzy mowia trzeba bedzie dorobic :)


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a54438d85717f614][img]http://images2.fotosik.pl/192/a54438d85717f614m.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn maja 15, 2006 21:54

dziechu pisze:z immobiliserem dorabiaja w wiekszosci punktow w hipermarketach. Maja takie urzadzenia do kopiowania chipa w kluczyku.
Z transpondera w kluczyka z Mk4 niczego nie zczytasz...
voytus2 pisze:Wiec tak jesli to auto jest od rocznika 96 to masz imobiliser wiec tak jak koledzy mowia trzeba bedzie dorobic
Brawo... Mk4 i 96 rok :bajer:
Poza tym, nawet jesli myslisz o Mk3 to immo bylo juz za doplata od stycznia 1994 r, a od października seryjnie...

MarioTDI, scyzoryk mozesz kupic niedrogo - uzywany na Allegro, tak samo czysty grot do niego i czysty transponder. Immo zakoduje Ci spec od takich rzeczy (tylko musi zczytac pin z zegarow jesli go nie masz na przywieszce z kluczykiem).



daniellw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pn lis 01, 2004 21:56
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: daniellw » czw lip 05, 2007 15:01

A tak własciwie to ile i jakie kluczyki dostaje sie w momencie zakupu nowego samochodu ? Ja kupując uzywane kombi , rocznik 2001 z centralnym , ale bez alarmu dostałem tylko jeden z przyciskiem latarki i nic wiecej. Chciałbym dorobic drugi kluczyk i potrzebne mi info czy scyzoryk podejdzie pod moj samochod i czy ma być to dwu czy trzyprzyciskowy.



rjxt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: wt lut 27, 2007 10:52
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

kluczyk

Post autor: rjxt » czw lip 05, 2007 16:14

stara dobra i sprawdzona firma w W-wie czyli DAR-MAR ul Pańska 100 tam dorobią każdy kluczyk



daniellw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pn lis 01, 2004 21:56
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: daniellw » pt lip 06, 2007 12:30

poczytalem na temat tych kluczykow i teraz mam małe zamieszanie.
1)skąd moge sie dowiedziec majac tylko jeden kluczyk z przyciskiem latarki czy moj centralny jest wyposazony w centralke radiową do obsługi z pilota? od tego zalezy czy moge sobie dorobić kluczyk-scyzoryk.
2)jesli tak to na jakiej czestotliwości 296 MHz czy 433 Mhz ? czy to zalezy od rocznika samochodu na jakiej czestotliwości były montowane centralne?
3) czy oprócz programowania immo trzeba programować pilota do centralnego?
4)zakladajac ze moge sterować centalnym z pilota i na 433 MHz to jakie czesci składowe dokupić zeby zlozyc całość w działający komplet?
powiedzmy taki kluczyk: http://allegro.pl/item212111305_kluczyk ... skowy.html
taki grot: http://allegro.pl/item212107984_vw_grot ... uczyk.html
taki Transponder Immo: http://allegro.pl/item212259873_transpo ... yp_73.html
czy ten komplet zadziala?

Wiem jakie sa ceny w ASO wiec wolalbym skompletowac czesci na wlasna reke ale musze miec pewność ze kasa nie bedzie wydana w błoto- poradzcie cos w tym temacie...
Ostatnio zmieniony pt lip 06, 2007 12:33 przez daniellw, łącznie zmieniany 1 raz.



OZW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob lip 07, 2007 02:27
Lokalizacja: Dublin

Post autor: OZW » sob lip 07, 2007 04:01

Podlaczam sie pod topic.
Posiadam Mk4 rok 99. Przy kupnie dostalem kluczyk z latarka oraz osobno pilot do centralnego zamka i alarmu. Czy wie ktos, czy moge dorobic sobie kluczyk scyzoryk, tak zeby wszystko dzialalo??
Szukalem kiedys na eBay'u. Tam sprzdaja takie kluczyki, ktore trzeba wyciac i zaprogramowac. Podobno dolaczaja instrukcje jak to zrobic. Tylko z opisow wyczytalem, ze trzeba miec juz taki 1 oryginalny scyzoryk aby moc dorobic i zaprogramowac samodzielnie drugi.

Jesli ktos wie cos na ten temat niech sie wypowie prosze :-)



greg

Post autor: greg » sob lip 07, 2007 09:23

daniellw pisze:1)skąd moge sie dowiedziec majac tylko jeden kluczyk z przyciskiem latarki czy moj centralny jest wyposazony w centralke radiową do obsługi z pilota? od tego zalezy czy moge sobie dorobić kluczyk-scyzoryk.
podpinasz pod kompa lub rozbierasz dechę i sprawdzasz modułl komfort - jak obsługuje pilota i jest antena to masz mozliwość dorobienia - po module i antenie rozpoznasz też częstotliwość. Majac kluczyk z latarką - raczej twój centralny mam moduł bez pilota - skoro tak to jeśli tylko zależy ci na ładnym kluczyku (scyzoryk) to rybka czy to 433 czy 434 czy 315Mhz. Co od pastylki ok + nowy dorobiony grot. Pozostaje pytanie - masz przywieszkę z numerem kodu immo czy nie - jak nie masz to albo wyjmujesz zegary i ktoś ci sczyta kod z pamięci zegarów albo posiadasz umiejętność jak to zrobić.

[ Dodano: Sob Lip 07, 2007 9:26 am ]
daniellw pisze:3) czy oprócz programowania immo trzeba programować pilota do centralnego?
tak ale to akurat nie jest trudne

[ Dodano: Sob Lip 07, 2007 9:40 am ]
pierwszy i drugi link ok - trzeci nie - bo w naszym stosowany jest raczej krypto 48



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » sob lip 07, 2007 11:10

tomcio pisze:inek01, raczej mu chodziło o VW po 96, tato mój dorabia klucze i się ostatnio dowiadywałem o kluczyki do nowszych vwejów to właśnie po 96 są immo z krypto kodem czyli zmiennym i nie da rady go sczytać, jak już sczyta to i tak nie wgra, niedawno pojawiły się maszyny do krypto ale są cholernie drogie (*000 zł), do tego surówka swoje kosztuje i koszt to pewnie z 500 zł, niektórzy to dorabiają dużo taniej ale przez rozłączenie immo z krypto na stałe i po prostu nie działa to.
Tez sie tego ostatnio dowiedzialem. Z instrukcji serwisowej ktora kiedys mi wyslal greg (dzieki).
Tam pisza ze chyba wlasnie po 96' jest zmienny kod (II grneracja) i na kluczyku jest litera W (sam mam taki). No ale to chyba nie krypto, bo dalej pisza, ze w Golfie Cabrio od chyba 99' jest dopiero III generacja (crypto) i tam jest jeszcze bardziej zakrecona zasada dzialania...


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 257 gości