Przyciemnianie szyb, czy warto ????

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
c-kozi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr lis 24, 2004 16:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Przyciemnianie szyb, czy warto ????

Post autor: c-kozi » pt maja 12, 2006 22:44

Witam
Mam zagadke, mam mk-3 kombika w koleorze grafit metalik. Jak wiadomo pora letnio jak sloneczko dyma w moim bolidzie jest niemilosiernie goraco. I tu nasunol mi sie pomysl aby zaciemnic szyby, ale nie wiem czy to cos da. Jak ktos juz ten temat przerobil to prosze o opinie czy warto.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » pt maja 12, 2006 23:15

Przyciemniaj śmiało kolego najlepiej średnią , korzyści duże raz że słonko nie nagrzewa tak auta dwa to nie widać co wozissz :pub:


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

fibolek

Post autor: fibolek » sob maja 13, 2006 00:00

Tylko nie przyciemniaj przednich bocznych szybek.Bo tam jest jakaś norma.Nie wspomnę o przedniej.



Awatar użytkownika
Ryś Stepowy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: śr mar 09, 2005 18:58
Lokalizacja: Dżersej Siti DDZ
Kontakt:

Post autor: Ryś Stepowy » sob maja 13, 2006 09:26

Przyciemniać -TAK! Ale tak jak pisze Fibolek jak nie masz znajomego diagnosty to przednich nie przyciemniaj. Szyby przednie boczne muszą mieć przepuszczalność światła minimum 70%. Żadna folia nie zapewnia takiej przepuszczalności. Mam z przodu przyciemnione lekko i miałem duże problemy z przegladem. Tył bym przyciemnił ale nie na max tylko taką średnią. Tak jak mam z przodu: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=47896



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » sob maja 13, 2006 11:30

a ja uwazam ze bez przyciemniania przednich bocznych to kiszkowato lekko wyglada... i dlabym na nie chocby najajsniejsza folie ... ja teraz bede robil tez szyby ioczywiscie przendie boczne tez.. jak masz zoztawic je bez sciemneinia to raczej nie przyciemniaj.. tzn masz kombi wiec jeszcze to jakos bedzie wygladac ale np w 3d przyciemnione 3 szyby tylko to porazka! w daje to sporo .. duzo mneisj sie nagrzewa auto w srodku


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
Ryś Stepowy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: śr mar 09, 2005 18:58
Lokalizacja: Dżersej Siti DDZ
Kontakt:

Post autor: Ryś Stepowy » sob maja 13, 2006 11:53

Jasne że całość wygląda o niebo lepiej, tylko trzeba sie liczyc z problemami przy przegladzie jak przód jest przyciemniony. W kombi jeszcze ujdzie jak przód nie bedzie, ale w 3d to rzeczywiście kiepsko wygląda.



Awatar użytkownika
boberro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: wt gru 20, 2005 20:30
Lokalizacja: WROCŁAW/BRZEG
Kontakt:

Post autor: boberro » sob maja 13, 2006 15:08

ja do swojego białaska 3d zastanawiam się oczywiście nad wszystkimi szybami poza przednią ale chciałbym taką folię najjaśniejszą i dodatkową lekko błyszczącą nie wiem jak się nazywa (chromolux foliatec ) podoba mi się ale nie wiem jak na białym będzie wyglądało widziałem srebrne auto i jest super folia ma kolor prawie taki jak szyby czyli np zielony i z połyskiem oto fotka:
Obrazek
ma ktoś takie?????


"KTO PŁACI MAŁO TEN MA NA BIAŁO"

dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

Post autor: dominik7 » sob maja 13, 2006 15:12

Rys stepowy,to maja byc"lekko przyciemnione szyby" z przodu u Ciebie??? Golym okiem widac ze to jest ok. 50 %.Lekko przyciemnione to sa atermiczne szyby.


http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRkioSjUFKyMHzqmuU0GfCiXEIgR5re3-DV5-g48EwFKSNS3s23AQ

Awatar użytkownika
c-kozi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr lis 24, 2004 16:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: c-kozi » sob maja 13, 2006 15:39

moi drodzy dziekuje za tak rozlegle wypowiedzi, co do przednich szyb, jezeli bede robil to tylko w warsztacie ktory daje certyfikat na robote, i z tego co mi powiedzieli w jednym z wroclawskich zakladow to przednie maksymalnie 37%. zacale kombi krzyknol 550 a bez przodu 450. tak wiec po pierwszym lece i robie bo nie wyrobie (-: :bajer:



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » sob maja 13, 2006 18:11

c-kozi pisze: jezeli bede robil to tylko w warsztacie ktory daje certyfikat na robote, i z tego co mi powiedzieli w jednym z wroclawskich zakladow to przednie maksymalnie 37%

to cie sklamali albo nei maja o tym pojecia!!! ZADNE 37% ZADNA FOLIA NIE JEST LEGAL Z PROZDU Z BOKU.. tylko na piecowe przyciemneinie jest certyfikat! ale to ta cene pomnoz min x3...


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

pushkin77
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 22:01
Lokalizacja: (PL) KGR
Kontakt:

Post autor: pushkin77 » sob maja 13, 2006 19:03

wszyscy się martwią przeglądem a nikt nie powie o kontroli drogowej..... i co z tego że diagnosta Ci podbije jak psy Ci dowód wezmą ???? (mówię oczywiscie o przodzie bo tył możesz nawej zaspawać)



Awatar użytkownika
Paulo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: pt kwie 07, 2006 14:48
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: Paulo » sob maja 13, 2006 19:46

takie tam???!!!!
kolwzka mial w punciaku wszystkie szyby rzyciemnione w zakladzie , mial na to papier a i tak psy sie doj...baly ze tak nie moze byc i po dowodzie.
niby bylo wszystko zgodnie z prawem a folia musiala byc sciagnieta.
tylko do piecowego nie moga sie przyczepic , co ma swoja cene :-"


moje mk2 do kasacji :( nastepne auto- cos z rodziny VW

Awatar użytkownika
Ryś Stepowy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: śr mar 09, 2005 18:58
Lokalizacja: Dżersej Siti DDZ
Kontakt:

Post autor: Ryś Stepowy » sob maja 13, 2006 21:40

dominik7 to są lekko przyciemnione szyby! na zdjeciu może tego nie widać ale naprawde przyciemnienie jest małe. Zwróciłeś uwage na tył? one są przyciemnione duuuuzo mocniej. Z przodu jest folia SunGard najjaśniejsza(nie pamiętam numeru,chyba 05). Też miałem certyfikat i mogłem sobie go w buty wsadzić! Panowie policjanci doskonale wiedzą ze NIE MA folii która zagwarantuje 70% przepuszczalnosci światła. Więc jeśli przeglad przejdzie to podczas kontroli drogowej dowód mogą zabrać spokojnie. To jest wyłącznie kwestia ich dobrej(bądź złej woli). Dlatego napisałem że przód bym sobie darował. Tym bardziej że w kombi to nie będzie aż taki ZONK i pod warunkiem że na pozostałej części auta będzie lekkie przyciemnienie. A poza tym bardzo ciemne folie juz sie chyba opatrzyły :bajer:



piotrek991
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: czw lis 10, 2005 22:40
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post autor: piotrek991 » sob maja 13, 2006 21:51

raz auto sie nie nagrzewa
dwa złodzieje sku****y nie wybiją szyby tz stłuką ale szyba zostanie i nie wyleci
a trzy mogą sie pały czepiać...za przednie szyby


F126p, F126p, Polonez, Seicento 1,1, Golf 3, Audi A3, Passat B5, Golf IV, Passat B5, Alfa Romeo 156 JTD,

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 341 gości