[Mk III] - SZARPANIE PO ZMIANIE BIEGÓW

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
h2o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob mar 12, 2005 10:34
Lokalizacja: Dolnośląskie

[Mk III] - SZARPANIE PO ZMIANIE BIEGÓW

Post autor: h2o » pt maja 12, 2006 14:01

Witam

Do złośliwców - temat juz był i dobrze o tym wiem, tyle tylko, że sprawa dotyczyła przewaznie vw z silnikiem diesla.
Ja mam 1.6 benzyna i kurcze pierwszy raz mi się coś takiego zaczęło dziać. Kiedy jadę po zmianie biegu obojetnie z niższego na wyższy czy z wyższego na niższy zaczyna mi poszarpywać, tak jakby sie dusił, jakby nie dostawał iskry albo odpowiedniej ilości paliwa. Po dodaniu wiekszej ilości gazu szarpanie z czasem ustepuje. Dzieje się to w obrębie 3-4 i 5 biegu. Przeważnie jak przełaczam z 4 na 3 i na odwrót, choć z 5 na 4 tez raz było. Szarpanie nastepuje tylko po dodaniu gazu i na razie tylko czasami. Na poczatku myślałem, że mam może za mało obrotów i dlatego, ale przeważnie śmigam w obrębie 2500-3500 obrotów więc to jako przyczyne wykluczam. W innych postach, ktoś coś rzucał o pompie paliwa, czy jakimś dzyndzelku od niej co się wymienia (nastawnik czy jakoś tak) - nie wiem. Cewke mam nową, kable też, świece wymieniałem 6 tys temu. Nie wiem co to może byc. Pomóżcie. Nie pamietam czy wymieniałem filtr paliwa - olejowy na pewno - o ile to nie te same filtry. A może to wina bajury. Wczoraj tankowałem na Orlenie...

pozdrawiam i czekam na odpowiedzi



Awatar użytkownika
Chmielu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2331
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Chmielu » pt maja 12, 2006 14:07

h2o pisze:A może to wina bajury. Wczoraj tankowałem na Orlenie...
Ja właśnie tak mam jak kiepskiej benzynki wleję...
Jak kable nowe to odpada (ale 6 tyś świece to już nie takie nówki... - ja co 5 tysi wymieniam...). Może się zebrać parę powodów na raz : kiepska benzyna - zyżyty filtr paliwa - przechodzone świece i nie spala dobrze mieszanki - efektem czego jest szarpanie....
A strzela Ci z rury ?? Jak by nie spalał mieszanki ??


Człowiek może bez końca patrzeć na dwie rzeczy. Na lewego cycka.... i na prawego.

Passat 1.8T - projekt K04

mischa82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt maja 12, 2006 12:13
Lokalizacja: lubawka
Kontakt:

Post autor: mischa82 » pt maja 12, 2006 14:24

Jeżeli możesz przejechać dłuższy odcinek na wysokich obrotach i nie zacznie Ci się dławić i szrpać to w zasadzie wszystko co związane z podawaniem paliwa (pompa i filtr paliwa) jest w porządku - pomijam odcięcie zapłonu!!!!
Sprawdź stan filtra powietrza!

A świece jakie masz. Jak jakieś wynalazki tuningowe to je od razu wyrzuć i zamontuj nornalne. Najlepiej NGK



Awatar użytkownika
h2o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob mar 12, 2005 10:34
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: h2o » pt maja 12, 2006 17:05

Witam

Z rury nie słyszałem żadnych strzelań. Świece mam Boscha i jak piszecie to chyba trzeba będzie pomyśleć nad ich wymianą. Filtr powietrza zmieniany był razem z olejem i filtrem oleju czyli jakies 6 tys temu. Wtedy wymieniłem w nim wszystkie płyny, paski i elektryczne ustrojstwa. Sprawdzę jeszcze wieczorem czy mi gdzies iskra na kablach nie skacze.
Co do dystansu - to ostatnio zrobiłem 120 km bez przerwy i na poczatku jazdy nie było tego szarpania. Może dlatego że ta bajura mieszała sie dopiero z tą co została w baku. Problkem wystąpił dopiero gdzieś w połowie drogi. Takie dziwne dwa-trzy szarpnięcia jakby sie dusił, ale po dodaniu gazu wszystko wracało do normy. Tak jak pisałem na obrotach za małych nie był trzymany tak więc tę okoliczność wykluczam tymbardziej, że wczesniej się to nie pojawiało.

A tak w nawiasie co ile najlepiej wymieniac przewody, świece i filtr paliwa?

pozdrawiam i czekam na dalsze podpowiedzi



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 162 gości