olej silnikowy w filtrze powietrza

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
krzysiek77
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 19:03
Lokalizacja: Wrocław

olej silnikowy w filtrze powietrza

Post autor: krzysiek77 » czw maja 04, 2006 19:36

witam wszystkich!mam taki "problem'.zajrzałem dziś do filtra oleju i zobaczylem trochę oleju.czy coś nie tak z silnikiem?mam silnik 1.3 MH.oleju zużywa w normie.tylko jak kupiłem gofra to nie było w nim węży odmy,tylko ten bajer co jest na bloku.jak zobaczyłem cenę kompletu w ASO to szok.zadobyłem od trampka 1.1 taki zbiorniczek a węże kupiłem w samochodowym.połączylem i było ok.zrobiłem na tym około 1500km i dopiero teraz zobaczyłem ten olej w filtrze.poradzcie coś dzięki



greg

Post autor: greg » czw maja 04, 2006 21:51

proste - ktoś własnie zlikwidował węże puszczajac odmę w powietrze zamiast do rury łączącej filtr z kolektorem. Ty wróciłeś do tego jak ma być i teraz spaliny z cząsteczkami oleju idą do rury łączącej, z tym że jak zdejmiesz nogę z gazu (hamowanie silnikiem) to nadmiatr ciśnienia ze skrzyni korbowej też idzie do wężą a skoro silnik nie dostaje bo przepustnica zamknięta to rzuca ci cząsteczkami oleju na filter. Jak mało oleju to nie ma problema, jak dużo to znaczy że albo odma do kitu albo nieszczelnośći w silniku że odma nie daje rady odseparować oleju od spalin.



Awatar użytkownika
krzysiek77
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 19:03
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: krzysiek77 » pt maja 05, 2006 17:30

to plastikowe pudełko(chyba odma),ściągałem i jest w środku popękane,może to przez to.pytałem w sklepie ale kazali mi iść do ASO,albo schrot,ale ze szrotu to raczej chyba odpada.a nie wiem ile kosztuje w aso,może ktoś wie?



greg

Post autor: greg » sob maja 06, 2006 08:28

krzysiek77, bierz ze szrotu czy też od kogoś co rozbiera silniki, mówimy o tym co mocujesz do bloku czyteż na klawiaturze? bo na osłonę klawiatury to mam (uzywane na pewno w dieslach a czy w benzynie to musiałbym zobaczyć)



maryjan112
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 08:40
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: maryjan112 » sob maja 06, 2006 17:56

Mógłbyć sprecyzować ile to dużo a ile mało?
U mnie ostatnio zciągnąłem rure filtr-monowtrysk i też zauważyłem coś takiego. Głównie przy połączeniu z wtryskiem. Świecąca maź obklejała rurę w jej głąb na kilka centymetrów. Przy wtrysku natomiast było mokro na całą głębokość wciśniętego palucha (dalej podejrzewam, że też).

Coś nie tak?
Mam się czymś martwić?

[ Dodano: Sob Maj 06, 2006 17:57 ]
Aha. Silnik 1.8 ABS



greg

Post autor: greg » sob maja 06, 2006 22:14

maryjan112 pisze:Mógłbyć sprecyzować ile to dużo a ile mało?
mało to zabrudzony filtr olejem i na rurze film olejowy że jak potrezsz palcem to jest czarny i widać olej, jak pozapychane olejem to Dużo



Awatar użytkownika
speeds
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob maja 06, 2006 19:06
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: speeds » sob maja 06, 2006 23:03

moze odme masz zapchaną


Wolfsgruppe.com

Awatar użytkownika
Arcturus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr sie 03, 2005 14:06
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Arcturus » ndz maja 07, 2006 12:04

Poza odmą moze to byc wina takiego filtra odsrodkowego (okrągłe pudełko miedzy odmą a węzem łączacym sie z kanałem dolotowym) albo nie ma go wcale albo jest pusty w środku! Jego zadaniem jest wyłapywanie mgły olejowej z komory korbowej silnika! A jak jest i jest sprawny to juz niestety są duże przedmuchy i nie najlepiej to swiadczy o kondycji silnika! w wezu moze byc nalot oleju ale nie moze go byc tyle zeby spływało do filtra!!!!
speeds pisze:moze odme masz zapchaną
Jak byb była odma zapchana to olej nie dostawał by sie do filtra tylko wywaliło by go przez bagnet!


Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
krzysiek77
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 19:03
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: krzysiek77 » ndz maja 07, 2006 15:42

to pudełko (separator oleju)jest potrzaskany w środku,pytałem w sklepie,ale kazali mi iść do aso,ale ceny nie znali.wie ktoś ile może kosztować taki separator?

[ Dodano: 07 Maj 2006 16:53 ]
Będzie ktoś może wiedział czy dostanę taki separator w aso i ile moze kosztować?



Awatar użytkownika
Arcturus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr sie 03, 2005 14:06
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Arcturus » ndz maja 07, 2006 23:00

Niepamiętam ale było o tym na forum i kosztowało to niemało chyba bedzie lepiej poszukac gdzies na szrotach



maryjan112
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 08:40
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: maryjan112 » sob maja 13, 2006 09:42

greg pisze:
maryjan112 pisze:Mógłbyć sprecyzować ile to dużo a ile mało?
mało to zabrudzony filtr olejem i na rurze film olejowy że jak potrezsz palcem to jest czarny i widać olej, jak pozapychane olejem to Dużo
Dzięki



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 328 gości