Dziwny odgłos spod maski.......

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Dziwny odgłos spod maski.......

Post autor: ck » sob sty 08, 2005 17:53

Kiedy golfik dłużej postoi(po nocy),jak ruszam to spod maski wydostaje się dziwny dzwięk w okolicy rozrządu.Nie wiem jak to opisać,ale można to porównac do harczenia :( .Dzieje sie to tylko przez moment na pierwszym i czasami na drugim biegu.Później jest cicho.Dzieje się to od dość dawna.Co to może być?Dzieki za odpowiedzi



Awatar użytkownika
dr Richie
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: wt sty 04, 2005 00:31
Lokalizacja: Poznań, a od 4 lat Wągrowiec ;(
Kontakt:

Post autor: dr Richie » sob sty 08, 2005 22:02

coś mi się wydaje, że masz hydrauliczną regulację luzów zaworowych a do tego przepracowany olej, więc pewnie dlatego tak długo trwa ustawianie się zaworów do prawidłowej pracy-hałas :jezor:


był MK2 1.8 RP '89
jest MK3 1.8 ABS '92
here we go again...

(a tak na co dzień to Octavia II kombi 1.9 TDI 105PS)

Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » sob sty 08, 2005 22:17

Z tego co wiem to mam hydrauliczną regulację zaworów,a jeżdżę na elfie turbo diesel 15W/40,na którym od wymiany przejechałem 4tys.km,więc nie powinien być aż tak przepracowany.To się dzieje nawet wtedy jak dłużej postoję po porannym odpaleniu(ok 1 min.)więc wydaje mi się,że przez tą minutę olej powinien wszędzie dotrzeć,chyba że się mylę.



skuri
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 01:11
Lokalizacja: Gdańsk-Uk

Post autor: skuri » sob sty 08, 2005 22:35

Ja mam z kolei cos takiego ze w okolicach 3tys obrotow tak do 4tys obrotow wystepuje brzeczenie z lewej strony silnika(od rozrzadu) rozrzad wymieniony wszystko niby sprawne.Co to moze byc dodam ze juz tak jezdze sporo czasu a objawy wystepuje tylko gdy autko jest na biegu na luzie tego nie ma>



Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » sob sty 08, 2005 22:41

U mnie też w okolicach 3tys. obrotów,ale tylko przez moment,tzn jak jest zimny(jedynka,dwójka i ustaje)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 182 gości