[mk2 1.3 HZ gaznik] - silnik slabnie przy wyzszej temp.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

OBenY
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn maja 01, 2006 23:47
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[mk2 1.3 HZ gaznik] - silnik slabnie przy wyzszej temp.

Post autor: OBenY » wt maja 02, 2006 00:17

Witam!

Jestem tu nowy i w zwiazku z tym pragne sie przywitac z dotychczasowymi forumowiczami. Nie jestem jakims maniakiem tuningu, czy cos z tych rzeczy, bo moj "bolid" nie nadaje sie to tego typu zabiegow, niestety. Jednakze samochodzik jest zrodlem wielkiej radosci dla mnie.

W zwiazku z tym, ze moj srodek lokomocji troche niedomaga ostatnio, to licze na Wasza pomoc badz ewentualne porady, czym sie zainteresowac, niestety na forum nie znalazlem odpowiedzi na moje pytania.

Mianowicie: mam golfa 2 silnik o pojenmnosci 1.3, seria MH - gaznikowy, z instalacja gazowa LOVATO (chyba tak sie pisze). Silnik ma 224 tysiace kilometrow przebiegu. Jezdze raczej spokojnie (niestety nie wiem jak poprzedni wlaciciel, ale tez raczej nie zajezdzal samochodu), ja zas przejechalem nim okolo 10 tys km. Sprawa wyglada tak, ze samochod jest po generalnej diagnostyce silnika - ustawianie zaplonu, zmiana swieczek, filtra powietrza, kabli wys. napiecia, zmianie oleju, rozrzadu, palca oraz kopulki aparatu zaplonowego. Od okolo miesiaca mam problem, bo auto słabnie wraz ze wzrostem temperatury (oleju oraz plynu chlodniczego mam wlasciwa ilosc), a wlaciwie ustabilizowaniem sie jej w gornej granicy w cylku miejskim (tzn. wskazowka jest pionowo do gory albo NIEZNACZNIE wychylona w prawo) auto dramatycznie slabnie, ale to do tego stopnia, ze pod malenka gorke musze wjezdzac na 3ce i predkosc mi caly czas spada, ze swiatel ruszam jako ostatni, kiedy w stanie "poprzedzajacym" przegrzanie auto jezdzi doskonale i pod ta sama gorke przypspiesza gdy jade na 4ce. Silnik caly czas pracuje rowno, nie stuka, nie buczy, nie swiszczy. Owe spadki mocy zdarzaja sie zarowno na gazie jak i benzynie.

1. Czy ktos z Was ma moze pomysl, co nalezy sprawdzic/poprawic, by auto znow chodzilo jak nalezy?
2. Czy przebieg 224 tysiace kilometrow, to gorna granica zywotnosci tego silnika?
3. Czy warto sie zainteresowac wlasnoreczna "reanimacja" gaznika?
4. Czy powyzsze objawy moga byc przyczyna wywalonej uszczelki pod glowica (silnik ma 11-12 atmosfer kompresji, olej we wlewie nie widac by sie pienil oraz nie ubywa plynu chlodniczego)?

Dodam jeszcze tylko, ze rowniez na wyzszych obrotach silnik jest wyraznie slabszy - niezaleznie od temperatury

Nie mam za bardzo kasy w chwili obecnej na mechanika i po drugie chcialbym tez cos osobiscie porobic przy aucie, a nie dawac kase fachurze, ktory dlubie przy nim bezdusznie :)

Z gory dzieki za odpowiedzi!

P.S. Sorka, ze tak rozwlekle, ale chcialem mozliwie najwiecej informacji umiescic.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » wt maja 02, 2006 12:10

Jeśli twierdzisz, że układ zapłonowy ok, ciśnienie sprężania OK to przed zabawą gaźnikiem sprawdziłbym jeszcze ciśnienie oleju.
OBenY pisze:Dodam jeszcze tylko, ze rowniez na wyzszych obrotach silnik jest wyraznie slabszy - niezaleznie od temperatury
Jesteś w stanie powiedzieć przy jakich obrotach słabnie?


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
thomson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 18:34
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: thomson » wt maja 02, 2006 13:12

słuchaj sprawdz sobie gumę która jest pomiedzy gażnikiem a kolektorem sącym ona najczesciej pęka i silnik ciągnie lewe powietrze i pózniej efek słabeko silnika ja przynajmniej tak miałem dokładnie poruszaj filtrem i patrz na połaczenie gaznik a kolektor sący jeżeli bedzie pęknieta guma to juz wiesz dlaczego jest słabszy



Awatar użytkownika
RedmaN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: pn paź 24, 2005 23:53
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: RedmaN » wt maja 02, 2006 14:27

na pewno to nie jest górna granica wyrzymałości tego silnika bo mój chodzi doskonale a znacznie wiecej przebiegu od twojego, chociaż sprzedajacy mówil że ma troche ponad 200tys, jak wszystkie ponad 15 letnie golfy ;]



OBenY
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn maja 01, 2006 23:47
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: OBenY » wt maja 02, 2006 14:50

Adamtd:
Obroty na jakich slabnie to tak okolo 4 tysiace, ale nie wiem, bo nie mam obrotomierza - tylko na ucho tak stwierdzam. Nie wiem ile obrotow moze on osiagac na 2gim biegu przy 40 km/h, jezeli mam 5-cio biegowa skrzynie.

Mozesz mi powiedziec, jak sprawdzic to cisnienie oleju?

Thomson:
Rozumiem, ze by dostac sie do gaznika, to musze wywalic caly filtr powieterza? By obejrzec ten stan gumy, musze zdemontowac gaznik, czy jest sposob jakos mniej inwazyjy? Wachac, czy smierdzi gazem, czy jak?

Redman:
Czyli raczej moge wykluczyc, ze wraz ze wzrostem temp to luzy na wale itp daja o sobie znac (tzn nie wiem czy mam luzy na wale, ale z takim przebiegiem, to chyba musza byc:P)

Odnosnie tej kompresji - przy jakim cisnieniu mozna powiedziec, ze silnik sie konczy i nalezy sie zaczac martwic o zrodlo do jego zmiany?

Dzieki za odpowiedzi![/b]



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » wt maja 02, 2006 15:09

OBenY pisze:Mozesz mi powiedziec, jak sprawdzic to cisnienie oleju?
Manometrem wkręcanym w miejsce na czujnik oleju
OBenY pisze:Odnosnie tej kompresji - przy jakim cisnieniu mozna powiedziec, ze silnik sie konczy i nalezy sie zaczac martwic o zrodlo do jego zmiany?
Twój silnik ma mieć 10-15 bar. Więc jak masz mniej lub duże róznice pomiędzy cylindrami to już powód do zmartwienia


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
thomson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 18:34
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: thomson » wt maja 02, 2006 15:43

OBenY, otwórz maske i poruszaj filtrem obudową filtra na boki jezeli luzno chodzi to moze znaczyc ze ta guma jest uszkodzona a mozesz takze popatrzec jezeli bedziesz kiwał osłona filtrta to zobacz na to łaczenie bardziej z prawej strony gaznika tam powinienes zobaczyc czy jest szczelne



OBenY
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn maja 01, 2006 23:47
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: OBenY » wt maja 16, 2006 18:22

Mialem troche wolnego czasu i przyjrzalem sie temu co tam pod maska jest i co widze? Miales racje Thomson, uszczelka miedzy gaznikiem a filtrem jest cala opryskana benzyna i strasznie smierdzi, chyba tamtedy sie cos ulatnia i pewnie przez to, ze mam powietrze w ukladzie paliwowym to mi tak szarpie. Czas to rozmontowac i wymienic. Dzieki za rade. Pewnie to zalatwi sprawe - mam ciche nadzieje.

A tak na marginesie - czesciowo wyeliminowalem powyzsze zachowania przez przeczyszczenie stykow od cewki, ktore byly nieziemsko zarosniete jakims nagarem.

Dzieki wielkie chlopaki za pomoc!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 264 gości