Jak zrobić zapraweczki!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
martines
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw sie 19, 2004 17:00
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Jak zrobić zapraweczki!

Post autor: martines » ndz kwie 30, 2006 11:19

Witam! Zauważyłem ostatnio wiele odprysków na masce od kamieni a także malutkie ogniska rdzy po zimie. Dlatego też dorobiłem sobie troszkę lakieru żeby się tym zając. Najpierw chciałem sie jednak poradzić mądrzejszych. Chodzi mi głównie o ogniska rdzy. Wielkość tych ognisk to od 0,5 do 1 cm. Czym je oczyśćić przed położeniem warstwy lakieru. No i jak położyć lakier "domowym sposobem", nie wiem czy dobrze sobie wymyśliłem ale do tego celu posłużyć się chciałem PATYCZKAMI DO USZU :)



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » ndz kwie 30, 2006 12:32

Ostatnio sie tym zajowałem. Njapierw pojechałem do mieszlni lakierów tam dorobili mi lakierek 100ml. i dowiedziałem sie ze maja tam takie cudo. Psikasz tym na rdze. Czekasz kilka minut nastepnie delikatnie zrepujesz tą mase która zchodzi z rdza i w dodatku pozostawia juz cos w rodzaju podkładu antykorozyjnego. Nastepnie udałem sie do sklepu dla artystów/malarzy i kupiłem sobie taki mały pedzelek. Robota wyszła idelanie. Najlepiej przejechac sie do mieszalni lakierów tam Ci wszystko powiedza, doradzą. jak kupiłem jeszcze lakier bezbarwny 50ml. bo poźniej te zaprawki lubią sie zrobic matowe.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony ndz kwie 30, 2006 12:34 przez Atomic10, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
drill
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 696
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: drill » ndz kwie 30, 2006 12:33

Oczyscic papierem sciernym albo nasadkami do szlifowania (nasadki do wiertarki). Potem odrdzewiacz (np Fosol), potem lakier bazowy, nanies go pedzelkiem bardzo delikatnym, potem drugi raz lakier bazowy a potem lakier bezbarwny. patyczki zostawia pewnie kawalki waty i mozesz narobic bigosu ;)


Obrazek

pushkin77
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 22:01
Lokalizacja: (PL) KGR
Kontakt:

Post autor: pushkin77 » ndz kwie 30, 2006 12:52

Atomic10 pisze:dowiedziałem sie ze maja tam takie cudo. Psikasz tym na rdze
to pochwal sie jak to cudo się nazywa bo czytam.. czytam i nie mogę się doszukać jego nazwy



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » ndz kwie 30, 2006 14:24

Nie kupiłem tego "cuda" bo ja nie miałem rdzy, tylko same odpryski. Sprzedawca mnie poinformował ze posada takie coś i przedstawił mi jego działanie. Gdybym miał rdze to napewno by to kupił bo wtedy odpada babranie sie z papierem ściernym. Pozatym na TVN Turbo w jednym z odcinków programu "Graż" tez było pokazane jak usuwają rdze za pomocą takiego środka chemicznego. Musicie poszukać po sklepach badz w punktach gdzie mieszają lakiery tam mają pełen asortyment róznych środków: szpachli, papierów wodnych, lakierow, tasm itp.

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

preker20
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 662
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 23:40
Lokalizacja: lodz/zgierz
Kontakt:

Post autor: preker20 » ndz kwie 30, 2006 21:25

Atomic10, a niebyl to przypadkiem CORTANIN


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/176151.html][img]http://images.spritmonitor.de/176151.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » ndz kwie 30, 2006 21:28

Mozliwe ale nie dam sobie reki uciąć. Nie pamietam dokładniejaka nazwa :-(


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » ndz kwie 30, 2006 22:19

i tak najlepiej mechanicznie usunac rdze



Awatar użytkownika
Per
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: sob sty 07, 2006 21:03
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Per » ndz kwie 30, 2006 22:23

A ja widziałem gościa który jak uwidział rdze na swoim aucie chwycił szlifierke tarczową i... całą rdze do golusienkiej blachy naniósł szpachle wyszlifował najpierw drobnoziarnistym papierem ściernym potem wodnym zamalował i wszystko wyszło idealnie i zrobił to w kilka minut w przerwie na papierosa



dinus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: czw paź 06, 2005 23:34
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Post autor: dinus » pn maja 01, 2006 00:24

Atomic10 pisze:Nie kupiłem tego "cuda" bo ja nie miałem rdzy, tylko same odpryski. Sprzedawca mnie poinformował ze posada takie coś i przedstawił mi jego działanie. Gdybym miał rdze to napewno by to kupił bo wtedy odpada babranie sie z papierem ściernym. Pozatym na TVN Turbo w jednym z odcinków programu "Graż" tez było pokazane jak usuwają rdze za pomocą takiego środka chemicznego. Musicie poszukać po sklepach badz w punktach gdzie mieszają lakiery tam mają pełen asortyment róznych środków: szpachli, papierów wodnych, lakierow, tasm itp.

Pozdrawiam
W jaki sposob dobrali idealnie lakier? Czy lakier ma jakies swoje oznaczenie, kod?



Awatar użytkownika
CzapCzap
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 830
Rejestracja: wt mar 14, 2006 23:53
Lokalizacja: Athlone
Kontakt:

Post autor: CzapCzap » pn maja 01, 2006 00:31

dinus pisze:
Atomic10 pisze:Nie kupiłem tego "cuda" bo ja nie miałem rdzy, tylko same odpryski. Sprzedawca mnie poinformował ze posada takie coś i przedstawił mi jego działanie. Gdybym miał rdze to napewno by to kupił bo wtedy odpada babranie sie z papierem ściernym. Pozatym na TVN Turbo w jednym z odcinków programu "Graż" tez było pokazane jak usuwają rdze za pomocą takiego środka chemicznego. Musicie poszukać po sklepach badz w punktach gdzie mieszają lakiery tam mają pełen asortyment róznych środków: szpachli, papierów wodnych, lakierow, tasm itp.

Pozdrawiam
W jaki sposob dobrali idealnie lakier? Czy lakier ma jakies swoje oznaczenie, kod?
Jasne kazdy lakier ma taki kod, ja mam np. LC9Z czyli czarna perla :bajer:



pushkin77
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 22:01
Lokalizacja: (PL) KGR
Kontakt:

Post autor: pushkin77 » pn maja 01, 2006 00:40

a co ze zmianą odcienia po kilku latach ????



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » pn maja 01, 2006 00:45

zobacz to może ci coś pomoże http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=45599



Awatar użytkownika
CzapCzap
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 830
Rejestracja: wt mar 14, 2006 23:53
Lokalizacja: Athlone
Kontakt:

Post autor: CzapCzap » pn maja 01, 2006 00:53

pushkin77 pisze:a co ze zmianą odcienia po kilku latach ????
To jest lekki problem, ale po spolerowaniu calego autka raczej niezauwazalny :hmm:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 262 gości