[mk3] jaka linka do podnoszenia szyb?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bartas_pn
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt sty 31, 2006 19:00
Lokalizacja: Poznań

[mk3] jaka linka do podnoszenia szyb?

Post autor: bartas_pn » czw kwie 27, 2006 22:53

mam szyby otwierane na korbke, ale od strony pasażera linka jest poszarpana i cieżko sie otwiera okno; chcialbym wymienic sama linke, ktos pisal ze mozna taka dostac jedynie w marketach typu castorama itp (jako zamiennik) teraz pytanie:

jaka to musi byc linka? (srednica i dlugosc)

jestem w stanie ją sam wymienic?



Awatar użytkownika
Undertaker
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pn lut 28, 2005 20:51
Lokalizacja: Sztum

Post autor: Undertaker » czw kwie 27, 2006 23:06

Czy jesteś w stanie sam ją wymienić?!? :) na to pytanie powinieneś już chyba sam znać odpowiedz. To tylko samochód, zrobili go ludzie więc dlaczego nie miałbyś sobie z tym poradzić... Zdejmij obicie drzwi, zdemontuj starą linkę, sprawdz jaką ma długość oraz średnicę, dobierz odpowiednią ze sklepu i pozamiatane. Jak będzie jakiś niesamowity problem, nie do obejścia to udaj się po pomoc do mechaniora i po zawodach. Nie jest to chyba jednak takie skomplikowane, sam rozbierałem już boczne drzwi od pasażera i nie wiedziałem tam nic aż tak skomplikowanego. Życzę udanej naprawy.
Ostatnio zmieniony wt maja 02, 2006 21:06 przez Undertaker, łącznie zmieniany 2 razy.


YOUR PRETTY FACE IS GOING TO HELL

Awatar użytkownika
SAMO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: pt lis 18, 2005 14:48
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Kontakt:

Post autor: SAMO » pt kwie 28, 2006 17:40

dokładnie życze powodzenia w poskładaniu slimacznicy daj sobie spokój i kup używke nawet oryginał do mechaniczego podnoszenia dostaniesz juz za 50 zeta


http://inos.int.pl/zanim-napiszesz/
PAY ATTENTION WHEN YOU'RE DRIVE!!
http://www.youtube.com/watch?v=dMXkinfyV8k

pushkin77
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 22:01
Lokalizacja: (PL) KGR
Kontakt:

Post autor: pushkin77 » pt kwie 28, 2006 22:23

ja u siebie wymieniałem juz linke kilka razy i nie bylo problemu ze składaniem ślimacznicy.... oczywiście trzeba wcześniej dokładnie się rozejrzeć gdzie co i jak jest poskładane... co do linki to ja stosuje linke bodajże od małego czy duzego fiata... fi 1.8 mm, 2.40 PLN w sklepie motoryzacyjnym....

najtrudniejszą czynnością przy wymianie jest zacisnięcie tulejki metalowej jako łącznika.... ale to już jest temat rzeka

POWODZENIA



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob kwie 29, 2006 10:27

bartas_pn pisze:chcialbym wymienic sama linke
masz kilka wyjść.
1. kupujesz kawałek linki 4 m np w castoramie, dorabiasz końcóweczki i zaczepy do szyb na wzór starej samodzielnie. Robiłem to kilka razy do elektrycznych, nie takie to trudne. (nie wiem jak do ręcznej, ale do elektrycznej linka od malucha jest za krótka i trzeba sztukować co dodaje kłopotu) koszt około 10-15 złotych
2. Dorabiasz linkę w zakładzie specjalistycznym na wzor starej ( 3-4 dychy)
3. kupujesz mechanizm cały np tu http://autosklep.alte.pl/product_info.p ... cts_id=136 lub używkę


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

pushkin77
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 22:01
Lokalizacja: (PL) KGR
Kontakt:

Post autor: pushkin77 » sob kwie 29, 2006 11:33

tylko pamiętaj żeby nie kupić pierwszej lepszej linki bo tu oprócz grubości ważna jest jeszcze sztywność lub miękkość.... jakkolwiek by to nazwać.....



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 390 gości