jak poprawić osiągi w 1.6PN??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

trumann
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn lut 20, 2006 18:18
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

jak poprawić osiągi w 1.6PN??

Post autor: trumann » śr kwie 26, 2006 22:55

mam golfika 1.6 PN z gazem. śmiga to to nadzwyczaj dobrze ale zastanawia mnie jak można wyciągnąć wiecej od niego? gaz=175km/h, benz=185km/h spalanie gazu 8-11l.
Pilnuję wymiany oleju, filtrów i pasków itp. jak w zegarku, diagnostyka silnika wykazała ze jest on w super stanie, trzyma ciśnienie itd. przyspieszenie w miarę ok. jak mogę poprawic jeszcze jego osiągi bez przeróbek tylko moze jakies sportowe swiece, filtry czy cos, bo jak na razie tylko obniżyłem zawieche, dodałem alusy i końcowy tłumik ale wart by zajrzec pod maske...



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr kwie 26, 2006 23:07

ciezko bedzie poprawic osiagi autka niezagladajac do silnika :) poszukaj troszke na forum to bedziesz znal zdanie chlopakow z forum ze jak wydech to tylko kompletny, mozesz sobie polerke strzelic kolektorów jakies szlify zaworów , lzejsze kolo zamachowe.Troszke roboty jest ale sie uzbiera troszke kucykow, to co piszesz to wcale nie jest zle jak na PN-ke,a jak nie chcesz grzebac to zmien silnik na mocniejszy powiedzmy juz 1.8 , osiagi moze podobne i spalanie tez ale masz juz 15KM wiecej , moment wiekszy.A z zewnatrz nikt Ci nie pozna ze to silnik 1.8 a nie 1.6 :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw kwie 27, 2006 07:08

trumann, osiągi jak na 1.6 są bardzo dobre.Nie wiem czy wkład pracy i pieniędzy będzie adekwatny do ich polepszenia. Wymiana silnika na 1.8 i zysk 15 KM też jest kosztowna, a efekt też nie bedzie oszałamiający.
Sportowy filtr poprawi ...........głównie Twoje samopoczuci i nieco zmieni dźwięk, specjalne sportowe świece na pewno odchudzą portfel, a czy coś jeszcze dadzą? nie sądzę.
Reasumjąc : włożysz sporo kasy, pracy i zyskasz może 5km więcej na szybkości...może. Warto?



trumann
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn lut 20, 2006 18:18
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: trumann » czw kwie 27, 2006 11:36

no cóż, dzięki za rade, chyba faktycznie nie opłaca sie pakowac kasę w modyfikacje. moze już czas na jakiś 16v?? albo VR6 :helm:



Awatar użytkownika
M@rcus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: wt kwie 26, 2005 16:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: M@rcus » czw kwie 27, 2006 11:51

Jeśli masz zdiagnozowany silnik, to myślę że ja na twoim miejscu jednak usiadł bym na 4 literkach :helm: 1,6 nieźle ciągnie, a co do modyfikacji to nie opłaca się majstrować przy takiej pojemności, polecam zamianke, ale czy spalanie Cię wtedy usatysfakcjonuje?? :jezor:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 389 gości