Jak faktycznie sprawdzić temperature ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Ciukier

Jak faktycznie sprawdzić temperature ??

Post autor: Ciukier » czw sty 06, 2005 15:53

Witam wszystkich,

Mam taki problem, w moim Mk2 1.3 (gaźnik) jak go kupiłem wskazówka od temperatury nie działała, okazało się że czujnik, został wymieniony przy wymianie paru innych rzeczy (olej, filtry, pasek, itd.) było to pod koniec lata gdzie temperatury były jeszcze wysokie.
Podczas pierwszej jazdy zauważyłem że wskaźnik pokazuje 3/4 i wydało mi się że powinien pokazywać mniej, będąc u majstar który mi to robił powiedziałem mu i on stwierdził, że "jest lato i w autach starszego typu wskaźnik nie pokazuje 1/2 tylko coś około 3/4" no i sobie tak jeżdziłem i jeżdze.
Ale teraz mamy zime i wskazówka jest na 3/4 albo czasem ciut wiecej, kontrolka działa ale nigdy nie sygnalizowała że temperatura jest za wysoka.
Co zrobić i jak sprawdzić faktycznie jaką ma temperaturę??
Może kupiony przekaźnik jest inny niż oryginał i źle pokazuje.
Nie wiem co może być tego przyczyną, PORADZCIE COŚ ????!!!!

Pozdr :crazy:



Awatar użytkownika
jarek_1313
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: śr gru 22, 2004 16:22
Lokalizacja: Zielonka k/Warszawy
Kontakt:

Post autor: jarek_1313 » czw sty 06, 2005 18:14

ja tak samo wymieniałem czujnik bo mi nic nie pokazywał ale po wymianie pokazuje mi maxymalnie ponizej połowy mam miernik z czujnikiem temperatury i jak go podpiełem pod przewód od chłodzenia silnika na wejściu do chłodnicy to na mierniku miałem 88stopni biorąc pod uwage że pomiar był na zewnątrz węża czyli troche zaniżony wiec było pewnie gdzieś 93 a czujnik nie okazuje nawet połowy troche powyżej 1/4 a wiec te czujniki co się kupuje za około 30zł to takie grózy niestety że do bani wskazują



Ciukier

Post autor: Ciukier » czw sty 06, 2005 18:22

Ja nawet nie dałem chyba 30 zł za ten czujnik :grin:
Może włożyć jakiś inny od kogoś i sprawdzić ??



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » pt sty 07, 2005 07:18

musimy sie skontaktowac kolego to przeswietlimy twoja dwojke
mam termometr do 100C wsadzi sie go do zbiorniczka plynu zaczeka sie az sie rozgrzeje i zobaczymy jak to wyglada i jak jest na wskazniku a jaka jest temperaturka plynu jak nie to cos wymodzimy
daj znac w sobote mozna cos rozkminic



Ciukier

Post autor: Ciukier » pt sty 07, 2005 11:06

Oki w sobote dam rade, dzisiaj się do Ciebie odezwe to w końcu się ustawimy.
Pozdrawiam :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 375 gości