brak wolnych obrotów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

karbid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pt mar 31, 2006 16:35
Lokalizacja: piotrkow tryb

brak wolnych obrotów

Post autor: karbid » sob kwie 22, 2006 10:24

mam golfika MKIII 1,4 i od jakiegos czasu nie ma wolnych obrotów tj. jak sie rozgrzeje bo jak jest zimny to pracuje normalnie i ma wtedy okolo 800 obr/min a jak cieply to 1600 obr/min nie wiem czym moze to byc spowodowane.


karbid

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » sob kwie 22, 2006 10:41

karbid pisze:mam golfika MKIII 1,4 i od jakiegos czasu nie ma wolnych obrotów tj. jak sie rozgrzeje bo jak jest zimny to pracuje normalnie i ma wtedy okolo 800 obr/min a jak cieply to 1600 obr/min nie wiem czym moze to byc spowodowane.
przyczyną może być uszkodzony czujnik temperatury. Podaje info do komputera o temperaturze silnika. U Ciebie wygląda to tak jakbyś jeżdził na "ssaniu".



Awatar użytkownika
giantoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt sty 28, 2005 19:58
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: giantoo » sob kwie 22, 2006 14:32

bodzio_j pisze:
karbid pisze:mam golfika MKIII 1,4 i od jakiegos czasu nie ma wolnych obrotów tj. jak sie rozgrzeje bo jak jest zimny to pracuje normalnie i ma wtedy okolo 800 obr/min a jak cieply to 1600 obr/min nie wiem czym moze to byc spowodowane.
przyczyną może być uszkodzony czujnik temperatury. Podaje info do komputera o temperaturze silnika. U Ciebie wygląda to tak jakbyś jeżdził na "ssaniu".
a mi to bardziej pasuje na silnik krokowy. sam mam zrypany i właśnie zamówiłem nowy... U mnie wygląda to tak że jak samochód stoi jakieś 2-3 godziny to jak go odpalam to ma nawet 400 obr/min musze go troche przytrzymac na obrotach przez jakies 2 do 3 minut i wtedy załapuje swoje i jest dobrze, ale znów jak moja noga troszke cięższa się zrobi i będę rozpędzał autko na dużych obrotach to wtedy wolne obroty robią się na 2500 - 2900 obr/min. Juz 3 miesiące tak jeżdże ale strasznie to wk...jące jest, więc niestety ale: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=98961616 musiałem kupić:P



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » sob kwie 22, 2006 15:08

giantoo, masz nieco inne objawy. karbid, na "zimno" ma obroty w porządku, schody zaczynają się po rozgrzaniu. Nie wyklucza to silniczka krokowego, ale warto zacząć od czujnika- prościej i jeśli to on, to taniej.



promo211
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: śr sty 18, 2006 20:41
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: promo211 » sob kwie 22, 2006 21:46

Witam
przyczyną może być tak jak mówią koledzy,czujnik temper. jak również olej i filtr oleju.
postaraj wymienić olej i filtr na markowe typu Castrol i filtr MANN+Hummel
powinny pomóc
pozdrawiam Przemek :bajer:


...

karbid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pt mar 31, 2006 16:35
Lokalizacja: piotrkow tryb

Post autor: karbid » ndz kwie 23, 2006 20:36

dzieki za rady koledzy olej mam nowy mobil semi filtr oleju champion takze chyba nie najgorzej a jutro musze sprawdzic w jakis dziwny sposó czujnik bo za silnik kjrokowy to az sie boje wziac
(koszt wymiany)


karbid

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 319 gości