Jaka skrzynia biegów !!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
woodie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr lis 30, 2005 20:11
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Jaka skrzynia biegów !!!

Post autor: woodie » sob kwie 22, 2006 07:40

Witam

Mam golfa Boston Edition 89' silnik RF montowane byly tam skrzynie biegow 4 stopniowe, teraz chcialbym włożyc mu 5 stopniowa i tak po wstepnych oględzinach widze ze jest ich troche a i slyszalem ze duzo od nich zalezy i ze piatka piatce nie rowna :) w zwiazku z tym mialbym ogromna prosbe. Jezeli ktos sie orientuje jaka skrzynia o jakim osznaczeniu bedzie tu najlepsza prosze o pomoc.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob kwie 22, 2006 08:34

sam wybierz,

[ Dodano: Sob Kwi 22, 2006 08:36 ]
i jeszcze kolega z forum mi ta tabele dal teraz ja tobie daje



scotimf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn wrz 26, 2005 15:38
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

chcialbym włożyc mu 5 stopniowa

Post autor: scotimf » sob kwie 22, 2006 15:47

Ja mam skrzynke od Seata Toledo 1.8 Auto fajnie sie zbiera ma troche krótsze biegi i jest bardzo elastyczne. Wczesniej wg wskazań licznika wyciagałem na dobrym paliwie nawet 190 km\h teraz nie przekrocze 170 ale mi to wystarcza. Jak bede miał chwilke to podam oznaczenia skrzyni. :okej:



adams26
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt paź 18, 2005 20:39
Lokalizacja: dzierzoniow
Kontakt:

Post autor: adams26 » sob kwie 22, 2006 20:58

orginalnie w swoim 1.8 RP mialem slrzynie 4T zmienilem ja na AEN i auto stalo sie bardziej dynamiczne ale i glosniejsze (mniejsza pretkosc max) ostatni wrocilem do 4T i musze powiedziec ze na dalekie trasy jest rewelacja (zapominalrm 5 wzucic bo w AEN 5bieg to prawie 4bieg w 4T) polecam bardziej 4T ele tylko silniki 1.8 jakis mniejszy moze niedac rady



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » sob kwie 22, 2006 21:51

Masz racje ADAMS , skrzynia AEN jest fajna na trasę Bielawa-Nowa Ruda , albo Kamionki-Sokolec , krótkie przełożenia na kretej górskiej drodze sprawują sie wyśmienicie! Ale na trase Dzierzoniów--Wrocław lepsza jest skrzynia 4T.

P.S. Widze że moje przeliczenia dla róznych skrzyń jakie podał PIOTR2 przydały sie i dobrze!



Awatar użytkownika
woodie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr lis 30, 2005 20:11
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Post autor: woodie » pn kwie 24, 2006 19:13

Bardzo dziekuje wszystkim za odpowiedz. Z tego co mowicie skrzynia o oznaczeniu 4T jest najlepszym wyjsciem. Jeszcze raz wielkie dzieki. Pozdrawiam

ADAMS myslisz ze do mojego 1,6 nie bedzie dobra 4T ? Silnik moze byc za slaby ? W sumie potrzebuje cos optymalnego tak zeby mozna bylo zredukowac i wyprzedzic a takze zeby na trasie spokojnie mozna bylo jechac


Nice Guys Don't Finish Last, They Were Never In The Race To Begin With

adams26
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt paź 18, 2005 20:39
Lokalizacja: dzierzoniow
Kontakt:

Post autor: adams26 » pn kwie 24, 2006 21:47

wiesz ja mam 1.8 i na AEN (ta skrzynia podobno w wersjach GTI byla montowana)przyspieszanie rewela ale na 4T tez daje rade tylko dluzej musisz ciagnac na nizszych biegach napisz mi oznaczenie teojejskzynie tej ktora masz orginalnie zamontowana to zobacze jakie masz przelozenia w tabeli



Awatar użytkownika
woodie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr lis 30, 2005 20:11
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Post autor: woodie » wt kwie 25, 2006 07:44

adams26 pisze:wiesz ja mam 1.8 i na AEN (ta skrzynia podobno w wersjach GTI byla montowana)przyspieszanie rewela ale na 4T tez daje rade tylko dluzej musisz ciagnac na nizszych biegach napisz mi oznaczenie teojejskzynie tej ktora masz orginalnie zamontowana to zobacze jakie masz przelozenia w tabeli
Oki jutro albo pojutrze zobacze bo auto w garazu stoi, chyba ze jest napisane w brifie ale watpie :)




Ok znalazlem oznaczenie wyglada to tak 4R13069

[ Dodano: Pią Kwi 28, 2006 10:08 ]
Adams patrzac na skrzynie ktora mam 4R wydaje sie ze 4T idealnie pasuje do tego silnika :) przelozenia sa identyczne.

Jak myslisz ?


Nice Guys Don't Finish Last, They Were Never In The Race To Begin With

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 244 gości