mk 3 co się dzieje

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

mk 3 co się dzieje

Post autor: kupszczelisty » pt kwie 21, 2006 14:57

jade dziś autem i już wcześniej zauważyłem że świeci kontrolka ABS-u i na światłach miałem przychamowac a tu abs zaczoł popuszczać, myślałem że może taki asfalt, ale puźniej stwierdziłem że z 40 km/h raczej by się tak nie zrobiło, puźniej skręcałem w lewo z głownej i musiałem troche przychamowac i usłyszałem jakieś metaliczne trzaski jakby ktoś młotkiem udezył i dzwięk blachy, puźniej sprawdziłem na prostej co się dzieje i z 50 mocno zahamowałem a tu pedał sam zaczoł się podnosić i te stuki były, jak hamuje lekko powoli to się nic nie dzieje, co jest grane, nie wiem czy jeździć tym autem czy zepsuje coś



Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » pt kwie 21, 2006 15:11

sprawdz klocki chamulcowe moze sie juz skoczyły i przy hamowaniu trze klocek o tarcze( blacha o blache). mozliwe tez jest ze padł któryś z czujników abs-u



kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

Post autor: kupszczelisty » pt kwie 21, 2006 15:21

no jeden z czujników miałem sypnięty ale to w lewym kole z przodu a to dobiega z prawej strony, czyli jak świeciła kontrolka abs-u to on nie działał a dzisiaj świeciła i działał :| jak ma być minimalna grubość klocka??



Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » pt kwie 21, 2006 15:28

powinna byc jak najwieksza!!! jezeli tarcza krzywo bierze klocki to z jednej strony klocek moze miec brubość 0,5cm a z drugiej 2ml. klocek jest dobry do puki jest na nim okładzina. ale jezeli rant tarczy hamuje juz o blache klocka to klocki sa do natychmiastowej wymiany

[ Dodano: Pią Kwi 21, 2006 15:31 ]
a skad masz pewność ze tylko jesen czujnik był sypniety??? albo ze ten po wymianie tez nie jest zepsuty??? proponuje zajrzec najpierw do klocków hamulcowych a potem udac sie do dobrego elektryka. podłączyć abs pod komputer i tam bedzie wiadomo który z czujników jest walnięty



kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

Post autor: kupszczelisty » pt kwie 21, 2006 15:46

bo byłem na vagu i mi powiedzieli że czujnik lewego koła a ja go nie wymieniałem bo on raz działał a raz nie, jak się świeciła kontrolka to nie miałem absu



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt kwie 21, 2006 16:45

Przy walniętym czujniku ABS przestaje działać i lampka nie gaśnie. Więc u ciebie musi być jeszcze coś dodatkowo albo tylko coś innego.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » pt kwie 21, 2006 18:00

Paweł Marek pisze:Przy walniętym czujniku ABS przestaje działać i lampka nie gaśnie. .
dokładnie tak sprawdz czujniki u elektryka



kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

Post autor: kupszczelisty » sob kwie 22, 2006 00:03

ja miałem tak że jak kontrolka nie świecia to abs działał a jak świeciła to nie działał, a dziś kontrolka swiciła a pedła mi skakał jak przy abs-ie i cos waliło gdzieś prz kole



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » sob kwie 22, 2006 11:53

Zdejmnij koło i poogadaj sobie hamulce dokładnie. zobaczysz czy to klocki moze tarcza jest skrzywiona itp. Jesli to nie mechanika to pewnie elektronika czyli czujnik

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

Post autor: kupszczelisty » sob kwie 22, 2006 12:49

a od czego może się skrzywić tarcza??, kręciłem wczoraj i chyba jest krzywa bo raz mocniej łapie a raz słabiej, ale i tak tarcze są juz na wykończeniu, klocki też



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » sob kwie 22, 2006 13:03

Najczęściej tarcze krzywią sie na skutek ich mocnego nagrzania po silnym hamowaniu a następnie szybkim schłodzeniu np. poprzez wjechanie w dużą kałużę wody. Niekiedy zdaza sie to z winy materiału z jakiego wykonana jest sama tarcza ale sa to sporadyczne przypadki


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

Post autor: kupszczelisty » sob kwie 22, 2006 13:19

Atomic10, dzieki za info :pub: ci lece



Awatar użytkownika
giantoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt sty 28, 2005 19:58
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: giantoo » sob kwie 22, 2006 14:23

kupszczelisty pisze:no jeden z czujników miałem sypnięty ale to w lewym kole z przodu a to dobiega z prawej strony, czyli jak świeciła kontrolka abs-u to on nie działał a dzisiaj świeciła i działał :| jak ma być minimalna grubość klocka??
nie ważne który czujnik jest uszkodzony, ABS nie będzie działał beż obojętnie którego, a jeżeli nie będzie całkowicie uszkodzony to będzie przesyłał złe impulsy do sterownika ABSu i przez to może źle działać. Ale prawdopodobnie tak jak mówi reszta - coś nie tak z klockami lub tarczami... pozdr.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 323 gości