Golf 2 Blaupunkt sc202

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Gringo_w
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:09
Lokalizacja: śląsk

Golf 2 Blaupunkt sc202

Post autor: Gringo_w » czw sty 06, 2005 00:45

1. Jak wyciągnać te radio ? Odkręciłem 4 "zawleczki" włożyłem w powstałe 4 dziurki 2 wygięte w literę U pręty do oporu i radio ani drgnie jakby dalej było przez coś trzymane. Czy są jeszcze jakieś śróbki które je trzymają ?
2. Jakie głośniczki do przodu na deskę pod przednią szybę polecacie. Byle tanio ale bez przesady ma w miarę fajnie grać. Po zdjęciu maskownicy mam tam tylko jeden stary z pokruszoną membraną ale nie wiem jak go wyciagnąć bo żadnych śrubek nie widzę ? Pomocy

Ps . Jak się wyciaga regulację nagrzewnicy będącą pod radiem. Z jednej strony udaje się wypchać (tam gdzie reg. wentylatora) ale dalej blokują 2 wajchy sterujące przepływem i temperaturą powietrza. Nie chciałbym tego połamąć przy wyciąganiu.
Pozdowiam wszystkich :grin:



Awatar użytkownika
dr Richie
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: wt sty 04, 2005 00:31
Lokalizacja: Poznań, a od 4 lat Wągrowiec ;(
Kontakt:

Post autor: dr Richie » czw sty 06, 2005 01:12

Czesc! Z radiem musisz pokombinowac, do wyjecia tego radia wystarcza 4 gwoździe, tylko nie wpychaj ich za głęboko, kwestia wyczucia. Co do panelu nagrzewnicy, to ustaw suwaki na samym środku ich pola manewru i wyciągnij je, całkiem poprostu pociągnij do siebie. Pokrętło od siły nadmuchu również możesz zwyczajnie wyciągnąć. Potem gołymi rękoma staraj się podważyć/wyciągnąć panel z jednej strony a następie z drugiej (trzyma się na słabotrzymających zatrzaskach, więc wyjdzie bez problemu). Po wyjęciu panelu odłącz/wysuń z niego włącznik/pokrętło od regulacji siły nadmuchu wentylatora i wypnij kable od podświetlania. Gotowe. Głośniki w podszybiu mają 3.5" więc szału nie ma, zatem proponuję zapodać tam same wysokotonowe i pokombinować z drzwiami (nisko i średniotonowe lub system 2-drożny, czyli góra-cykacze ---> drzwi jeden głośnik ograniczony zwrotnicą do niskich i średnich tonów, najlepiej 16-20cm). Jak coś robić, to szkoda wyrzucać kasę na jajka 4"x6" bo w sumie to tylko brzęczą.
Pozdrawiam i powodzenia.
Ps. Ja kombinuję taki system, z tym, że na tyle zapodam to samo (cykacze +16-20cm w tylnych boczkach + tuba w bagażniku (tylko za co i kiedy to skompletuję, to ja nie wiem ;-) )


był MK2 1.8 RP '89
jest MK3 1.8 ABS '92
here we go again...

(a tak na co dzień to Octavia II kombi 1.9 TDI 105PS)

Awatar użytkownika
dr Richie
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: wt sty 04, 2005 00:31
Lokalizacja: Poznań, a od 4 lat Wągrowiec ;(
Kontakt:

Post autor: dr Richie » czw sty 06, 2005 01:15

zapomniałem dodać, że skoro się upeirasz na głośniczki 3,5" w podszybiu, to ja bym zapodał 2-drożne Boschmanny, bo w tej lidze, to wszystko gra podobnie, a tu cena jest przystępna i "parametry" głośnika są całkiem miłe jak na ten rozmiar


był MK2 1.8 RP '89
jest MK3 1.8 ABS '92
here we go again...

(a tak na co dzień to Octavia II kombi 1.9 TDI 105PS)

Gringo_w
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:09
Lokalizacja: śląsk

Post autor: Gringo_w » sob sty 08, 2005 17:21

Szlag mnnie z tym radiem chyba trafi wkładam gwoździe - czuję że coś się tam poodginało ale radio jak nie chciało wyjść tak nie chciało.Nie wiem gdzie to jeszcze może trzymać.Pomóżcie !! Dodam że auto było sprowadzone z niemiec i być może fabrycznie montowane, choć z drugiej strony jak odepne akumulator to o kod nie pyta więc trochę to podejrzane.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 182 gości