GOLF MK3 - Przegub - czy to już koniec

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

GOLF MK3 - Przegub - czy to już koniec

Post autor: Razal » śr kwie 19, 2006 16:57

Mam taki przypadek, że na skręconych kołach na maxa i ruszaniu do przodu (prawo lub lewo) słychać przegub - nie jest to jeszcze jakieś mocne szczelanie, ale takie terkotanie.

Sprawdziłem na podnośniku jak sytuacja się przedstawia... I okazuje się, że guma jest cała natomiast puściła obejma ta z mniejszą średnicą na półośce i smar poprostu sobie wyleciał - jest wszędzie - nawet na nadkolu - a tam pewnie sucho :hmm:


To Waszym zdaniem już wygląda na koniec przegubu czy nabicie smaru i nowa obejma może coś pomoże i ustanie trykanie na skręconych kołach ??

POZDROOO :pub:


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Awatar użytkownika
adam-gda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: sob kwie 15, 2006 23:06
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adam-gda » śr kwie 19, 2006 17:13

jezeli pomoze to nieduzo powoli musisz szykowac sie do wymiany przegubu. Jak obejma puscila to do przegubu dostal sie piasek i inny syf ktore zadzialaly jak papier scierny i wyrobily elementy. Przegub tak czy tak bedzie w krotce do wymiany.


Przyznawanie punkcików za pomoc oznacza szacunek

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

ILe kasy

Post autor: Razal » śr kwie 19, 2006 17:36

Ile kasy na nowy przegub + wymiane ?? Jakiej firmy przegub wybrać ??

Z góry dzieki


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Awatar użytkownika
GRIsha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: pn maja 09, 2005 09:48
Lokalizacja: IłaVWa
Kontakt:

Post autor: GRIsha » czw kwie 20, 2006 09:43

Za no-name zapłacisz na aukcjach poniżej 100 zł, w sklepach przeważnie ok 150 zł. Robocizna ok. 50 zł. Co do producenta - sam chętnie poznałbym opinie

pozdr :pub:



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » czw kwie 20, 2006 09:51

Razal pisze:Ile kasy na nowy przegub
w intercarsie za przegub 166,75 zeta



piotrek991
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: czw lis 10, 2005 22:40
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post autor: piotrek991 » czw kwie 20, 2006 10:03

z doświadczenia wiem ze jak puści osłona przegubu to się przegum zużywa i nadaje do wymiany tylko dlatego trzeba dbać - sprawdzając osłony przegubów


F126p, F126p, Polonez, Seicento 1,1, Golf 3, Audi A3, Passat B5, Golf IV, Passat B5, Alfa Romeo 156 JTD,

M_a_S_t_E_r
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: śr gru 14, 2005 15:08
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: M_a_S_t_E_r » czw kwie 20, 2006 12:03

Miałem to samo. Jeśli już jakiś czas zwlekasz z wymianą samej osłony to masz przegub do wymiany. Ja musiałem wymienić oba, bo tak sobie zaniedbałem sprawę. W czasie przeglądu gość mi powiedział, że to może poczekać, a okazało się, że osłony były natychmiast do wymiany. Za wymianę dwóch przegub wraz z osłonami i smarem zapłaciłem 250zł. A jakiej firmy to Ci nie powiem, bo nie wiem. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » czw kwie 20, 2006 20:46

Razal pisze: puściła obejma ta z mniejszą średnicą na półośce i smar poprostu sobie wyleciał
Niestety jeśli dostało Ci się do środka trochę piasku = nowy przegub. Możesz jeszcze pokąbinować i troszkę pojeździć , ale niestety długo to już nie potrwa


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Już zrobione - jest OK

Post autor: Razal » czw kwie 20, 2006 22:05

Adamtd pisze:
Razal pisze: puściła obejma ta z mniejszą średnicą na półośce i smar poprostu sobie wyleciał
Niestety jeśli dostało Ci się do środka trochę piasku = nowy przegub. Możesz jeszcze pokąbinować i troszkę pojeździć , ale niestety długo to już nie potrwa
Nie potrwa już wogóle - był faktycznie już zajechany i jak się okazało nie tyle od brudu co od braku smaru - pracował sobie na sucho zupełnie, dopiero przy wymianie kół na letnie zauważyłem smar na nadkolu :( oczywiście przegub na skręconych kołach terkotał więc trzeba było go wymienić - dzisiaj to zrobiłem - koszt całkowity dla jedej strony zamyka się w 150zł (mowa o przegubie zewnętrznym)- WSZYSTKO JUŻ OK :bigok:

Dzieki za rady - pozdroooo :pub:


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 200 gości