Zawiecha -40 same sprezyny - problem :/

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

shibby
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: wt wrz 13, 2005 13:49
Lokalizacja: B3dzin
Kontakt:

Zawiecha -40 same sprezyny - problem :/

Post autor: shibby » śr kwie 19, 2006 14:57

Witam :) Mam taki problem :P gdy wpadne w dziure jednym kolem z tylu np prawym to slychac jakbym walnal podwoziem conajmniej az ciarki mnie przechodza :/ co to moze byc? mam skrocone sprezyny ale amory seryjne to przez to? staram sie omijac dziury ale czasem sie nie da :/ bardzo mnie to boli jak tak wpadne w taka dziurke glupia i chcialbym zeby to sie dalo jakos wyeliminowac :) pozdrawiam



Awatar użytkownika
adam-gda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: sob kwie 15, 2006 23:06
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adam-gda » śr kwie 19, 2006 15:07

moga to byc slabe amortyzatorki i juz zawieszenie dobija i szykowala by sie wymiana amorkow


Przyznawanie punkcików za pomoc oznacza szacunek

shibby
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: wt wrz 13, 2005 13:49
Lokalizacja: B3dzin
Kontakt:

Post autor: shibby » śr kwie 19, 2006 15:40

kurde wlasnie amory sa ok maja 74 % na tyle :/



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » śr kwie 19, 2006 15:45

Gumy na tylniej belce do wymiany :grin: To cała filozofia :jezor:

No chyba ze masz tak miekkie te sprezyny ze buja autem jak chce...ale wątpie.



shibby
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: wt wrz 13, 2005 13:49
Lokalizacja: B3dzin
Kontakt:

Post autor: shibby » śr kwie 19, 2006 16:54

nie buja chodzi tylko o huk jak wpadam w dziure. jaki koszt takich gum i czy da sie samemu wymienic ewentualnie z kims? a jak nie to ile u mechanika? thx potem dodam punkcik :)



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » czw kwie 20, 2006 09:11

Jak masz z tylu dobre sprezyny i dosc dobre amory to zostają tylko gumy na tylnej belce. Pozatym to jest czesta bolączka golfów.To są tak zwane silentblocki dokładnie to http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=99307706 :grin: Z wymianą samemu to nie jest taka prosta sprawa bo trudno je wybic z belki.Ja tez musiałem je wymienic i w warsztacie placilem koło 200zł i to jest taka srednia cena. :grin:
Jak masz jeszcze jakies pytania to pytaj... :pub:



Wojmil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Wojmil » czw kwie 20, 2006 11:03

Dopiero co to zrobiłem przed operacją po wjeździe dodziury najpierw spadało zawieco a potem buda i był spory hałas - taki metaliczny - po zmianie wszystko z tyłu OK ale za to teraz słysze przednie zawiecho więc czas na dalsze prace :)))) Powodzenia

PS: mnie to kosztowało 80 zł (same sinetbloki) bo reszte zrobiłem sam - czas trwania operacji 10 godzin - pomógł tylko kolega posaiadający warsztat - ma prase - bardzo porządane urządzenie



Awatar użytkownika
VwIIIring
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 15:43
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: VwIIIring » pt kwie 21, 2006 10:33

lolo_golf pisze:Gumy na tylniej belce do wymiany :grin: To cała filozofia :jezor:

No chyba ze masz tak miekkie te sprezyny ze buja autem jak chce...ale wątpie.
Witam
posiadam mk 3 i szukam zawiechy bo mam do wymiany amor lewy przód i wolałbym całą zawieche zmienić na sportowe, ale tak żeby to nie było zbyt nisko tak 40/40 było by git, a najważniejsze żeby było komfortowo miekko.
Czekam na rade



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » pt kwie 21, 2006 22:24

Witam
posiadam mk 3 i szukam zawiechy bo mam do wymiany amor lewy przód i wolałbym całą zawieche zmienić na sportowe, ale tak żeby to nie było zbyt nisko tak 40/40 było by git, a najważniejsze żeby było komfortowo miekko.
Czekam na rade
A co tu radzić? :) Ja mam zalozoną wlasnie 40/40 i wiecej bym nie obniżył bo już czesto zachacze na nierownosciach.Wygląda ładnie wiec po co wiecej.A jak chcesz wymienic cała zawieche to musisz wylozyc 1500zł ale polecam kupic uzywke np. weiteca lub koni.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 161 gości