Czy ktoś montowal te żarówki do odświetlania licznika??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mobil01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 298
Rejestracja: wt maja 03, 2005 11:59
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Czy ktoś montowal te żarówki do odświetlania licznika??

Post autor: mobil01 » pn kwie 17, 2006 15:36

jak w temacie ... znalazłem na allegro te aukcje http://allegro.pl/item98911819_diodowe_ ... arow_.html i nie wiem czy się skusić czy bezie to świeciło tak jak normalna żarówka czyli oświetli cały licznik czy bedzie też efekt diody (niepodświetlone wskażniki paliwa i temp.) czy do tego zmieniac jeszcze te zielona folię na niebieską, czy wogóle ją wyrzucić...... niech ktoś napisze co o tym myśli



Awatar użytkownika
BeBe_1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: czw sty 12, 2006 16:54
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: BeBe_1 » pn kwie 17, 2006 16:42

Co do efektu to nie jestem pewien. Wygląda to na zwykłą diodę ze spiłowaną i polerowaną końcóką. Zakładając, że diody emitują światło w określonym kolorze, to folię należy usunąć.



Awatar użytkownika
metju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: czw mar 24, 2005 10:49
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: metju » pn kwie 17, 2006 18:18

Folię trzeba będzie zdjąć, zamienić na przezroczystą na przykład. Jednak takie dwie diody nie wystarczą dla dobrego efektu. Lepiej zrobić lub kupić gotową listewkę z 6cioma lub 8mioma diodami. Wtedy będziesz naprawdę zadowolony. Pozdro :pub:


ex BvLin3K
Obrazek

mobil01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 298
Rejestracja: wt maja 03, 2005 11:59
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: mobil01 » pn kwie 17, 2006 20:33

metju pisze:Folię trzeba będzie zdjąć, zamienić na przezroczystą na przykład. Jednak takie dwie diody nie wystarczą dla dobrego efektu. Lepiej zrobić lub kupić gotową listewkę z 6cioma lub 8mioma diodami. Wtedy będziesz naprawdę zadowolony. Pozdro :pub:
widzialem te diody na allegro chyba po 12 zł (8 czy 12 diód) tylko zasatanwiam sie czy bez problemu ona tam wejdzie no i skad wziaść napięcie do zasilenia tej listwy ...?
no i jezeli ja zaloze czy bedzie mi diałało przyciemnianie całego oświetlenia?

no i jeszcze czy jeżeli wyciagam te zieloną to jest sens wkładać przeżroczysta? chyab ze ona bedzie mi lepiej rozprowadzała światło



Awatar użytkownika
metju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: czw mar 24, 2005 10:49
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: metju » pn kwie 17, 2006 20:49

Taką listewkę możesz w prosty sposób zrobić samemu. Wyjąć tą fabryczną folię, odrysować ją np. na prostym kawałku plastiku (np. z baniaka płynu do spryskiwaczy, sam tak robiłem), ładnie porobić otwory i powciskać diody, polutować, połączyć. Zasilanie bierzesz z dwóch blaszek, które orginalnie zasilają żarówki. Ja zrobiłem na 4ech diodach i ściemnianie działa.


ex BvLin3K
Obrazek

mobil01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 298
Rejestracja: wt maja 03, 2005 11:59
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: mobil01 » pn kwie 17, 2006 20:53

wielkie dzięki tego mi było trzeba jutro tak jutro zrobię...

jeszcze mam pytanko ile proponujesz wstawić diód widziałem gdzieniegdzie ze dają 10 super mocnych 11000mcd tylko czy to nei bedzie za mocne ... czy może w sam raz
więc ile diód i jakiej mocy polecasz :kufel: Thx



Awatar użytkownika
metju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: czw mar 24, 2005 10:49
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: metju » pn kwie 17, 2006 21:41

Polecam się :) Gdybym teraz ulepszał patencik, wstawiłbym 8 diod. Zresztą trzeba pokombinować, ja nie lubię niebieskiego oświetlenia, więc wstawiłem białe diody i czerwoną folię pod wyświetlacze. Żeby oświetlić na biało może trzeba więcej diod niż na niebiesko. Te 4 co mam spełniają swoje zadanie, światlo jest fajnie rozproszone i nie widać za bardzo jaśniejszych miejsc przy diodach. Spróbuj wstawić 8 spiłowanych diod, 3 mm średnicy każda. Sam ocenisz czy wystarczy i jak się będzie podobało. Powodzenia :)


ex BvLin3K
Obrazek

Awatar użytkownika
Marqs84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: śr gru 28, 2005 10:58
Lokalizacja: MikołóVW [poVWiat]
Kontakt:

Post autor: Marqs84 » wt kwie 18, 2006 11:52

witam.

kupiłem te diodki na allegro jakis czas temu no i nie narzekam na efekt :] Folie wyrzuciłem, diody ładnie oswietlają cały licznik.
Dla chetnych zrobie foty wieczorem. Poluje na alu ramki na zegary -wtedy efekt bedzie duzo lepszy... jednak narazie 54zł to troche duzo za 4 kółeczka :/


http://www.vwslask.pl/

mobil01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 298
Rejestracja: wt maja 03, 2005 11:59
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: mobil01 » wt kwie 18, 2006 11:59

Marqs84, wrzuć zdjecia wieczorem jak dasz rade...najlepiej przy swietle dziennym i w ciemnym a diody to UV czy niebieskie bo robie i mam dylemat ...... mam jeszcze upatrzone zegary... tylko też się zastanawiam czy to bedzie trwałe i czy trzeba wyjmować cały licznik czy można je założyć odchylając tylko kawałek tak jak do zmiany folii



http://img475.imageshack....889162562pg.jpg - to jest moj wymarzony efekt tylko jak to bedzie wygladałe lepiej z UV czy bez ... :/


Szacuneczek dla wszystkich auto maniaków - takich jak ja :-)

moje MK3

Awatar użytkownika
Marqs84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: śr gru 28, 2005 10:58
Lokalizacja: MikołóVW [poVWiat]
Kontakt:

Post autor: Marqs84 » wt kwie 18, 2006 12:31

Diody mam niebieskie.
Tez myslalem nad diodami UV i bialymi zegarami + swiecace czerwone wskazowki (chyba ze oryginalne wskazowki przy swietle UV swieca tak super na czerwono)... z tym ze byloby troche wiecej roboty...
Diody zmienisz bez wyjmowania licznika tylko uwazaj na nie -są bardzo delikatne te lytki stykowe -sam musialem na nowo lutowac ...probowalem zgiąc zeby ciasno sie wkręciła... wiec nieradze ich odginać .:]
Fotki wieczorem.


http://www.vwslask.pl/

youpieMK3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw sty 26, 2006 00:30
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: youpieMK3 » ndz maja 28, 2006 08:41

:bigok: ja kupiłem na allegro panel (18 zł- nie mam czasu za taki pieniądz grzebać niewiem ile) we wtorek go dostane i zobacze jak to wygląda Live.....link do tej aukcji>> http://allegro.pl/item106514814_oswietl ... f_vat.html



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 297 gości