Gradobicie! Jak pomóc sponiewieranemu Golfiemu?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

maryjan112
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 08:40
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Gradobicie! Jak pomóc sponiewieranemu Golfiemu?

Post autor: maryjan112 » pt kwie 14, 2006 23:41

Witka!

Dziś niestety mój Golfi przechodził trudne chwile a ja wraz z nim. Zmagał się mianowicie z gradobiciem (krótkie ale bardzo intensywne).
Gdy później lepiej mu się przyjrzałem humor tochę mi się pogorszył. Na dachu (ciemny metalik) pod słońce dało się zauważyć ładnych kilka nowych wgnieceń (gdy go kupiłem miał tylko 3) i dodatkowo jeszcze 3 wgniotki na masce. Trochę mnie teraz trafia gdy się na niego patrzę bo od razu widzę te wgniotki.

Niestety nie wiem czy istnieje jakiś inny skuteczny sposób pozbycia się tego unikając malowania.
Nie chcę malować gdyż Golfi mimo, że nie najmłodszy (1992) to grama szpachli z warsztatu nie uświadczysz a i całość powłoki lakierniczej wygląda na oryginalną.
Kiedyś widziałem w TV jakiś program w którym pozbywali się małych wgniotek bez malowania. Z tego co pamiętam to chyba je odsysali. Niestety nie mam pojęcia czy taka metoda jest skuteczna, ile może orientacyjnie kosztować i czy są w ogóle warsztaty które ją praktykują.

Jeśli ktoś z Was wie cokolwiek więcej ode mnie w tym temacie to jestem wdzięczny za każdą wskazówkę czy informacje.

Pozdrawiam
Mariusz



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » pt kwie 14, 2006 23:47

Jest kilka metod wyciągania takich wgnieceń.Jedną z nich jest sposób na klej.Przykleja sie specjalny grzybek w miejscu wgniecenia i wyciąga.Klepią też od środka specjalnymi plastikowymi pobijakami.Koszt zależy od ilości,im więcej wgnieceń tym taniej.A warsztaty są na pewno,porozglądaj sie w lokalnej prasie lub panoramie firm.



maryjan112
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 08:40
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: maryjan112 » sob kwie 15, 2006 00:09

To troche mi nastrój poprawiłeś. (Mimo, że znowu nieprzewidziany wydatek)

Po świętach dokładnie wybadam co, gdzie, jak i za ile. Już myślałem, że oprócz szpachlowania i nowego lakieru nie ma na to skutecznego antidotum.
Obym tylko warsztat trafił solidny.
Jak już się z tym uporam to na pewno dam cynka (w tym temacie ciężko coś znaleźć w starych postach).

Wielkie Dzięki



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » sob kwie 15, 2006 00:13

Powodzenia.
P.S.Dzięki za punkcik.



kamikaze84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 15:18
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: kamikaze84 » śr kwie 19, 2006 12:14

Mam podobny problem z wgnieceniami po gradzie...
maryjan112 jesli cos bedziesz wiecej wiedzial o tym wyciaganiu np cena i jak to wyglada po zrobieniu to daj znac ;)
bede wdzieczny



maryjan112
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 08:40
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: maryjan112 » sob kwie 22, 2006 07:38

W przyszłym tygodniu robie przegląd powdozia po zimie. Jak tylko się z tym uporam to biore sie za wgniotki. Jak coś wskuram to napewno dam cynka

pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 354 gości