diodki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

peterchen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr mar 01, 2006 23:28
Lokalizacja: świdnik

diodki

Post autor: peterchen » czw kwie 13, 2006 15:44

nie świecą mi diodki od świateł długich i kierunkowskazów, co to moze byc, trzeba te (stare diody rozlutowac?)jescze dwa dni temu dzialaly, tak nagle zgasły!


PETERCHEN

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » czw kwie 13, 2006 18:58

Te diody nie są lutowane.Jak zdejmiesz folie z licznika i rozbierzesz go to diody wymienisz bez problemu.Są tylko wkładane.Uwaga na polaryzacje..



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw kwie 13, 2006 20:02

peterchen pisze:nie świecą mi diodki od świateł długich i kierunkowskazów, co to moze byc, trzeba te (stare diody rozlutowac?)jescze dwa dni temu dzialaly, tak nagle zgasły
zanim zabierzesz się za rozbieranie licznika posprawdzaj bezpieczniki. Małoprawdopodobne wydaje mi się aby tak nagle padły dwie diody. Zacząć możesz od sprawdzenia czy świecą oba długie światła. Na bezpieczniku jednym z nich jest też dioda od długich.
P.S.
Dioda od długich jest inna (mniejsza i biała, zalożony jest niebieski filtr)



peterchen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr mar 01, 2006 23:28
Lokalizacja: świdnik

Post autor: peterchen » czw kwie 13, 2006 22:38

długi i migacze mam wiec chyba to nie bezpiecznik, wyciągałem juz licznik (bo zmienialem linke od predkościomierza) i wydaje mi sie ze te diody sa lutowanne!, jakie diodki mam kupic bo jak juz rozbiore to pasowałoby zabym je miał!zwykle małe - biale bedą ok??


PETERCHEN

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » czw kwie 13, 2006 22:41

peterchen pisze:jakie diodki mam kupic
Ja bym wziął zwykłą zieloną fi 5 mm i niebieską tylko w niebieskiej obudowie i do tego dokoptować rezystor,zeby tak nie biła po oczach....



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt kwie 14, 2006 04:48

peterchen pisze:jakie diodki mam kupic bo jak juz rozbiore to pasowałoby zabym je miał!zwykle małe - biale bedą ok??
Jeśli rozbierzesz licznik to diody są na takim małym panelu.Nie są białe (oprócz diody od długi, która jest mniejsza, i ma niebieski filtr -już to napisałem).Panel wyciąga się bez problemu, pójdź do sklepu i dobierz takie jakie są założone.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 456 gości