[MKII] 1.3 NZ "Stukają" zawory po zmianie oleju;(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Orzeł
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 21:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[MKII] 1.3 NZ "Stukają" zawory po zmianie oleju;(

Post autor: Orzeł » czw kwie 13, 2006 10:24

Zmieniłem wczoraj olej i teraz na zimnym silniku klepią mi zawory. Trwa to dość długo nawet do kilku minut. Kontrolka ciśnienia oleju zachowuje się normalnie. Zimę przejeździłem na Texaco Premium 15W40 i do wymiany problemu nie bylo( silnik ma 240tys przejechane ). Teraz mam jakiś Castrol GTX 15W40 dedykowany do aut z przebigiem powyżej 100tys.km. Za rzadki jest?


Pozdrawiam - Orzeł

Awatar użytkownika
Pazuzu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt mar 28, 2006 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Pazuzu » czw kwie 13, 2006 10:34

moze popychacze ci glosno chodza
zmieniales kiedys?


Pięknie się rosa perli na siekiery ostrzu

Awatar użytkownika
Orzeł
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 21:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Orzeł » czw kwie 13, 2006 12:23

Pazuzu pisze:moze popychacze ci glosno chodza
zmieniales kiedys?
Nie wymieniałem. Mam tego golfa od roku i w sumie nic z silnikiem nie robilem poza paskiem rozrządu, pompą wody i jakimiś regulacjami. Zmieniałem oleum i nigdy tego problemu nie było. Zaczęło sie od wymiany oleju czyli od wczoraj wiec pewnie ma to jakiś związek....


Pozdrawiam - Orzeł

skuri
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 01:11
Lokalizacja: Gdańsk-Uk

Post autor: skuri » czw kwie 13, 2006 12:35

Pewnie miales wlany jakis specyfik aby szklanki sie nie odzywały.Ja po sprowadzeniu auta i zmianie oleju mialem to samo.Na pierwszym cylindrze szklanka stukala uspokajala sie po minucie-wlany mialem shell x100.Im wiecej jezdzilem tym szklanka ucichla.Po nastepnej zmianie oleju to samo.Teraz jest cicho tylko na mrozach czasem postukala



Awatar użytkownika
Orzeł
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 21:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Orzeł » czw kwie 13, 2006 12:45

skuri pisze:Pewnie miales wlany jakis specyfik aby szklanki sie nie odzywały.J
Hmm. Jest to możliwe. Ale to moja trzecia wymiana oleju od kupna a takie specyfiki chyba sie wypłukują po drugiej wymianie? Zobaczymy jak będzie dalej. Może sie uspokoi. Jak nie to dojdzie kolejny koszt do golfa na ten rok:-) [ no chyba ze ja coś wleję ;-]


Pozdrawiam - Orzeł

Artur D.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt sty 10, 2006 10:37
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Artur D. » czw kwie 13, 2006 14:51

Skoro po wymianie oleju, to może jednak ten olej nie jest właściwy. Może ma zbyt silne własności myjące i rozszczelnił Ci "szklanki"?
Trochę dziwne, bo olej z przeznaczeniem do silników o dużych przebiegach nie powinien w ten sposób działać.
Z drugiej strony, mój kolega, który jest właśnie "olejarzem", na moje pytanie o właśnie takie super-cud-oleje (też chciałem coś takiego fajnego), tylko uśmiechnął się z politowaniem i wlał mi zwykły "minerał" lotosa.
Co przekazuję dla wieczornych przemyśleń przy kominku z piwkiem w ręku :bigok:



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » czw kwie 13, 2006 23:24

A ten castrol z beczki?A moze z makro,w okazyjnej cenie?



Awatar użytkownika
Orzeł
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 21:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Orzeł » pt kwie 14, 2006 00:08

Nie. olej kupiony w Intercarsie.
ps. Dzisiaj silnik nie "klepał" juz tak jak wczoraj ale jednak klepał....


Pozdrawiam - Orzeł

Awatar użytkownika
łyssy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: sob lut 04, 2006 23:57
Lokalizacja: limanowa

Post autor: łyssy » pt kwie 14, 2006 08:59

WITAM!
JA TEż TAK MAM OSTATNI CORAZ CZESCIEJ, A PRZED WYMIANą OLEJU TO NALEżAłO DO RZADKOSCI:-(



Artur D.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt sty 10, 2006 10:37
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Artur D. » pt kwie 14, 2006 09:52

W silniku, przy szklankach oczywiście też, zawsze tworzą się osady, które trochę uszczelniają. Przy wymianie oleju na czysty, mogą się trochę wymyć i rozszczelnić to i owo.
Być może pora sprawdzić stan szklanek? Może wymienić? :?



Awatar użytkownika
łyssy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: sob lut 04, 2006 23:57
Lokalizacja: limanowa

Post autor: łyssy » pt kwie 14, 2006 09:56

oj,oj nie strasz- ile to kosztuje?



Artur D.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt sty 10, 2006 10:37
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Artur D. » pt kwie 14, 2006 10:09

Niestety ok. 3 dychy za sztukę. Ja na razie wymieniłem 2 i chyba następna się już odzywa.
Wiem, że to niezgodne z zasadami, bo najlepiej komplet. Ale przy starym samochodzie... bez przesady. Trzeba wymienić te, które padną.

[ Dodano: Pią Kwi 14, 2006 10:15 ]
Najpierw posłuchaj, z której strony Ci stuka pod deklem. Jak zdejmiesz dekiel, trzeba sprawdzić, która szklanka jest luźna. Poza tym, dobra szklanka ma na środku wypolerowane przez krzywki rozrządu kółko, bo się cały czas obraca. Jeśli wyszlifowany jest pasek, tzn., że się nie kręci i ta jest na pewno do wymiany. :bigok:



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » pt kwie 14, 2006 10:22

No niestety Panowie , jak popychacze zaczynaja sie odzywać na zimnym silniku to juz powolutku trzeba zbierac kasiorke na nowy komplet , wymiana tylko tych co stukają troche mija sie z celem bo za chwile nastepne zaczna sie odzywac i robota od nowa, a troszke czasu wymiana kosztuje! Ale dopuki stuka tylko na zimnym , a na ciepłym jest OK to jeszcze nie ma tragedii, ale do wymiany przymierzac sie powoli trzeba. Koszt jednego popychacza marki INA u mnie to około 20-25zł , czyli 160-200 za komplet , troche boli 200zł wydać, ale raz i święty spokój!



Artur D.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt sty 10, 2006 10:37
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Artur D. » pt kwie 14, 2006 10:32

Że stuka przez pewien czas na zimnym, to norma. Szklanki muszą zostać "dopompowane" olejem pod ciśnieniem. Co do wymiany kompletu, oczywiście lepiej zrobić komplet. Chyba, że robisz to sam i lubisz pogrzebać, ja na dwóch wymienionych jeżdżę już rok i póki co, reszta jest OK. No, ostatnio jedna zaczyna cosik stukać. :hmm:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 425 gości