[mk2] czy to koniec klocków

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gor7
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: pn lis 21, 2005 15:49
Lokalizacja: augustów
Kontakt:

[mk2] czy to koniec klocków

Post autor: gor7 » ndz kwie 09, 2006 20:20

Witam. dziś byłem na przejażdzczce i tak sobie jadąc 120 km/h wyprzedzam tira a ten s...rwiel bez kierunku zaczyna wyprzedzać innego tira,Więc ja musiałem ostro zachamować i tu moje zdziwienie- takie jakby huczenie i nie mogłem zblokować kół. wydaje mi się że to już koniec klocków-czy mam racje?


vwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvw

Awatar użytkownika
colltom
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 12:02
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: colltom » ndz kwie 09, 2006 20:38

No nie wiem przy zużytych klockach to chyba takie metaliczne tarcie powinno być.A pedał chamulca masz niski?


WÓDKA CONNECTING PEOPLE!!!

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz kwie 09, 2006 20:43

ostre hamowanie, przegrzane nieco zużyte tarcze, nienajlepsze klocki i coś takiego się zdarza. Oceń tarcze może trzeba je przetoczyć lub wymienić oraz ew. klocki


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » ndz kwie 09, 2006 20:54

Kiedy ostatnio wymieniałeś płyn hamulcowy ?
Jak mocno nagrzejesz klocki to przy starym płynie zaczyna w nim wrzeć woda. Efekt jest jak by hamulec nie działał pełną siłą, robi się miękki.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » ndz kwie 09, 2006 21:48

to ma
gor7 pisze:takie jakby huczenie
proponuję Ci zdjąć koła i wtedy osądisz czy są już zużyte klocki, taki dżwiek może świadczyć o zużyciu klocków - ale przy najbliższym hamowaniu też byś go słyszał, co do postu Pinhead, to ma rację tylko że zle określił problem jeżeli płyn jest już stary to zbiera wilgoć (jest higroskopijny) i w momęcie gwałtownego hamowania (wysoka temp. tarcz i zacisków) odparowuje wilgoć z płynu i tworzą się bąbelki powietrza a wiadomo że powietrze ma większą ściśliwość jak płyn (dlatego mamy hamulce hydrauliczne ) i powoduje to osłabienie hamulców i wpadania pedału w podłogę


:-k ...

Awatar użytkownika
łyssy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: sob lut 04, 2006 23:57
Lokalizacja: limanowa

Post autor: łyssy » ndz kwie 09, 2006 22:01

racja-poprostu zajrzyj na okładziny-czy sie nie zdarły, jak miałem kiedyś cinkie to poprosty sie jedna odkleiła przy hamowaniu i odpadła i miałem podobne objawy, zainwestujesz 40 zł w klocki i poświęcisz godzinke na wymianę i problem z głowy:-)



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » ndz kwie 09, 2006 22:06

misiek10111 pisze:co do postu Pinhead, to ma rację tylko że zle określił problem jeżeli płyn jest już stary to zbiera wilgoć (jest higroskopijny) i w momęcie gwałtownego hamowania (wysoka temp. tarcz i zacisków) odparowuje wilgoć z płynu i tworzą się bąbelki powietrza a wiadomo że powietrze ma większą ściśliwość jak płyn (dlatego mamy hamulce hydrauliczne ) i powoduje to osłabienie hamulców i wpadania pedału w podłogę
Zle problem określiłem ? Przecież o tym samym napisałem :bajer:

ps. I nie bąbelki powietrza a pary wodnej :helm:


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
martii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: pt sty 13, 2006 09:50
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: martii » ndz kwie 09, 2006 23:47

plun powinno sie wymieniac co 2 lata wlasnie przez hydroskopijnosc, ale zagotowac mozna nawet nowy plyn czasami tak jest poprostu na to nie ma rady
kiedys swoim hamowalem z 200 do 150 hamowal pozniej tylko lecial plyn ugotowany tarcze fioletowe a plyn mial z 5-6mc i dot 5,1
co do staczania tarcz, wszystko zalezy jakie grube sa bo nowe wcale nie sa drogie a juz zmienialem niektorym takie ktorymi golic sie mozna bylo

pamietajcie jedno hamulce to podstawa!



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn kwie 10, 2006 09:54

Pinhead pisze:I nie bąbelki powietrza a pary wodnej
masz rację chodziło mi o pęcherzyki pary - co powoduje że płyn daje się łatwo sprężać i pedał hamulca "daleko ucieka"(wpada w podłogę)


:-k ...

piter13
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 481
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 20:02
Kontakt:

Post autor: piter13 » pn kwie 10, 2006 10:56

witam , zmienie troche temat zeby nie zakladac nowego tematu , a pytanie czym tłoczki wsiskacie jak klocki zmieniacie ,macie jakies patenty?



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn kwie 10, 2006 11:12

piter13 pisze:witam , zmienie troche temat zeby nie zakladac nowego tematu , a pytanie czym tłoczki wsiskacie jak klocki zmieniacie ,macie jakies patenty?
bardzo prosto - za pomocą zwornicy stolarskiej, robisz to tak że wkładasz śrubę zwornicy w tłoczek a drugą część opierasz za siodło (tak jakby za tłoczkiem) i skręcasz śrubę zwornicy wciskając tłoczek do cylindra, nie zapomni otworzyć korek od zbiorniczka z płynem na pompie (są ram wprawdzie w korku otwpry napowietrzające i odpowietrzające ale nie zaszkodzi odkręcić korek)


:-k ...

marekk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: pn cze 06, 2005 09:16
Lokalizacja: Lyski - Rybnik
Kontakt:

Post autor: marekk » pn kwie 10, 2006 20:31

lub jesli nie masz scisku stolarskiego to sruba m12-16 + nakretka i 2 kawałki blachy ( z 5mm , jedna z otworem -srednica zalezna od sruby) i robisz cos podobnego do tego scisku



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn kwie 10, 2006 21:01

marekk pisze:lub jesli nie masz scisku stolarskiego to sruba m12-16 + nakretka i 2 kawałki blachy ( z 5mm , jedna z otworem -srednica zalezna od sruby) i robisz cos podobnego do tego scisku
w razie czego to w Hipermarketach z grosze je sprzedają (nieszkodzi że jadnorazowe)


:-k ...

piter13
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 481
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 20:02
Kontakt:

Post autor: piter13 » pn kwie 10, 2006 23:56

dzieki



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 203 gości