jak sprawdzić że silnik dostaje dobrą ilość paliwa ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Artur
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 19:23
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

jak sprawdzić że silnik dostaje dobrą ilość paliwa ?

Post autor: Artur » pt kwie 07, 2006 07:30

Czesc,

Już pisałem o moich problemach z moim golfikiem3 1,8 abs + lpg.
Po odpaleniu na zimnym silniku pali pięknie i trzyma obroty równo, ogólnie wszystko ok.
Po przełączeniu na gaz też BdB
Gorzej jak zgasze motor i chce odpalić jeszcze raz. Nie chce odpalić tak jakby nie miał paliwa.
No i w czasie jazdy na benzynie, przy większym przyspieszaniu (ale w granicach rozsądku) to hamuje silnikiem, tak jakby nie dostawał paliwa.

Wszystko to zaczęło się po wymianie filtra paliwa. Czy moge jakośsprawdzić, że filtr paliwa jest ok i przepuszcza dobrą ilość paliwka. Może założyłem go odwrotnie.
A może ten filtr nie jest odpowiedni do mojego VW. Wcześniej miałem filtrona, teraz mam Mann-a dedykowanego do całej stajni VW, BMW

pozdrawiam
Artur


Arczi

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pt kwie 07, 2006 10:13

Witam. Jesli problemy zaczely sie po wymianie filtra to juz mamy winowajce...
Artur pisze:teraz mam Mann-a dedykowanego do całej stajni VW, BMW
jak to mowia jak cos jest do wszystkiego to jest do d..y! Sprubuj wymiany na filtrona (moze byc nawet ten co go wczesniej miales) i zobacz czy to cos pomoze... jak cos to znajdz filtrona do swojego modelu... filtry lubia byc czasem felerne... tak to juz jest... gorzej jak sprawa dotyczy filtra oleju ktory za duzo przepuszcza :)



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pt kwie 07, 2006 21:40

Artur pisze: Może założyłem go odwrotnie.
To trzeba sprawdzić - strzałka jest zwykle na obudowie, która oznacza kierunek przepływu.
Artur pisze:Czy moge jakośsprawdzić, że filtr paliwa jest ok i przepuszcza dobrą ilość paliwka
Sprawdzić możesz - czyli zmierzyć wydatek, ale prościej będzie zrobić tak jak pisze KamilW - więc sprawdź czy w dobrym kierunku jest filtr założony, jeśli tak zmień na inny - jeśli dalej będzie kicha... to pomyślimy czy coś innego nie padło a to był tylko zbieg okoliczności z wymianą filtra


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
Artur
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 19:23
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Post autor: Artur » śr kwie 12, 2006 07:21

No i znalazłęm winnego - filtr paliwa Mann
a miałem już stracha że to coś poważniejszego :blush:

kupiłem lepszy filtr paliwa żeby sie lepiej poczuć, wcześniej miałem filtrona, po zamontowaniu auto miało dziwne objawy, nie paliło na benzynie na gorącym silniku, przy gwałtownym dodaniu gazu "muliło" jak nie mój golfik

w poniedziałek zmieniłem filtr na stary filtrona (nie taki stary, przejechane 20 tys)
no i jak ręką odjął
to mój golfik !!!sprawdzałem maxa na autostradzie 189 :)))))

udaneego dnia
Arczi


Arczi

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 317 gości