pierścienie centrujące do alufelg

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

piotrek991
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: czw lis 10, 2005 22:40
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

pierścienie centrujące do alufelg

Post autor: piotrek991 » sob kwie 01, 2006 21:27

witam panowie potrzebuje trochę teori na ten temat ponieważ kupiłem felgi rozstaw śrub się zgadza ale średnica otworu w felgach jest większa niż na piaście, jakie są skutki tego luzu, czy jest konieczność zakładania pierścieni jeśli tak to jakie? jaki wymiar/ gdzie kupić? poproszę wszystkie informacje na ten temat


felga ma otwór o średnicy 63 mm


F126p, F126p, Polonez, Seicento 1,1, Golf 3, Audi A3, Passat B5, Golf IV, Passat B5, Alfa Romeo 156 JTD,

borys1966
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: wt sty 10, 2006 16:45
Lokalizacja: małopolska

Post autor: borys1966 » sob kwie 01, 2006 22:01

dołączam sie do prośby o poradę otwór w feldze też 63 mm a piasta koła ma 57 mm.



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » sob kwie 01, 2006 22:04

Popytaj u oponiarzy lub poszukajna allegro ,tam podobno są to są pierścienie centrujące .Wg mnie to musisz mieć bo całe przeniesienie ciężaru z piasty na felgę przechodzi właśnie w tym miejscu a śruby tylko dociskają felgę i przennoszą obciążenia ścinające je czyli skrętne.Notabene ja kiedyś latałem po 200 km/h na samych śrubach bez pierścieni ale teraz to sobie niewyobrażam bez tego latać.Pozdro



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » sob kwie 01, 2006 22:11

Jest na Allegro bardzo bogaty wybór pierścieni centrujących od plastikowych po aluminiowe.
Link poniżej:
http://allegro.pl/search.php?string=pier%C5%9Bcienie


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

wejlantf

Post autor: wejlantf » śr kwie 26, 2006 20:44

brak pierścieni centrujących spowoduje bicie na kierownicy i nie tylko, całe auto wpadnie w wibracje, po jakimś czasie siądą łożyska, itd.



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » śr kwie 26, 2006 21:44

Ja polecam tego goscia http://allegro.pl/item98304216_pierscie ... anio_.html sam od niego kupiłem i pierscienie pasują idealnie. Jak kupisz to musisz mu napisac maila i podaj mu:

Srednica piasty samochodu(VW Golf III): 57,1mm
Srednica otworu na feldze(tej co mowisz): 63,0mm

Jak to mu podasz to pierscienie podejdą i bedzie cycuś :okej:



Awatar użytkownika
kubi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: wt mar 28, 2006 01:34
Lokalizacja: ?????????
Kontakt:

Post autor: kubi » śr kwie 26, 2006 22:34

cały ciezar opiera sie na srubach zamiast piascie efektem jest bicie podczas jady na łuku. lepiej kupic pierscienie centrujace bo szkoda srub pare razy lepiej wejdziesz w zakret i poscina sruby a jak wiecie sruby nie bardzo lubia pracowac na scinanie lecz na rozciaganie


350 tys. km i ciagle jedzie

wejlantf

Post autor: wejlantf » czw kwie 27, 2006 07:57

kubi pisze:efektem jest bicie podczas jady na łuku
no nie tylko na łuku, felga opiera się na piaście tylko z jednej strony i powstaje efekt jajka. Bije nawet na prostej



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » czw kwie 27, 2006 09:53

Bije na prostej też miedzy 60-100km/h :grin: Ja tak miałem i jak założylem pierścienie to jak ręką odjął :food:



wejlantf

Post autor: wejlantf » czw kwie 27, 2006 14:18

lolo_golf, u mnie było dokładnie to samo



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » czw kwie 27, 2006 19:36

A u mnie niebiło jak jeżdziłem nawet pod 200 także niezawsze



Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » czw kwie 27, 2006 20:12

Raczej watpie zeby sily byly przenoszone przez otwor felgi. Otwor ten ma pewien luz (0,1-0,2mm), inaczej trudno i bardzo ciezko wciskaloby sie kolo na piaste (szczegolnie piaste pokryta brudem). Gdyby sily mialy byc przenoszone przez otwor felgi to podczas toczenia sie kola - aby piasta stale przylegala w dolnej czesi do felgi - felga musialaby przesuwac sie o te 0,1-0,2mm. To raczej niedopuszcalne. Poza tym sruby i otwory stozkowe lub polkuliste podczas dokrecania likwiduja wszelkie luzy poprzeczne automatycznie centrujac kolo - tylko sruby z lbem plaskim nie centruja, ale wystepuja dosc rzadko. Zreszta - gdyby masa samochodu miala byc przenoszona przez otwor centrany na felge, to NAPEWNO pierscienie centrujace nie moglyby byc plastykowe! Pierscienie takie maja zadanie tylko pomocnicze podczas zakladania kola.



wejlantf

Post autor: wejlantf » czw kwie 27, 2006 21:46

dziechu, bzdura! U mnie były szpilki ze stożkami i bez pierścienia koło nie było wycentrowane. Było to widoczne nawet gołym okiem. Skoro bicie ustąpiło po założeniu pierścieni to przyczyną było właśnie źle wycentrowane koło, nic innego! :bajer:

[ Dodano: Czw Kwi 27, 2006 21:50 ]
dziechu pisze:gdyby masa samochodu miala byc przenoszona przez otwor centrany na felge, to NAPEWNO pierscienie centrujace nie moglyby byc plastykowe! Pierscienie takie maja zadanie tylko pomocnicze podczas zakladania kola.
pierścienie centrujące są po to, żeby przykręcić felgę idealnie na środku :bigok:



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » czw kwie 27, 2006 22:31

wejlantf pisze:pierścienie centrujące są po to, żeby przykręcić felgę idealnie na środku
Dokładnie :bajer: ja zalozylem i przestalo..



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 389 gości