Clear czy zwykłe ?? jaki lepszy ?? światła przednie golfa 2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kubi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: wt mar 28, 2006 01:34
Lokalizacja: ?????????
Kontakt:

Clear czy zwykłe ?? jaki lepszy ?? światła przednie golfa 2

Post autor: kubi » czw mar 30, 2006 02:03

Witam
mam pytanko czy swiatło z reflektorów przednich tak zwanych clear-ów jest lepsze (mocniejsze) niż z tradycyjnych reflektorów do golfa 2 ?? :-k czy to tylko kwestia wygladu i estetyki ???
dzieki za odpowiedz



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw mar 30, 2006 04:18

kubi pisze:Witam
mam pytanko czy swiatło z reflektorów przednich tak zwanych clear-ów jest lepsze (mocniejsze) niż z tradycyjnych reflektorów do golfa 2 ?? czy to tylko kwestia wygladu i estetyki ???
dzieki za odpowiedz
Światła typu "Clear" produkowane są zazwyczaj przez jakieś niewielkie firmy.Tym samym technologie i materiały są gorszej jakości niż te które stosują wiodące firmy -np HELLA. Fakt, że szkło reflektora jest jakby bardziej przeźroczyste nie musi oznaczać, że światło będzie lepsze. Są oczywiście firmy które produkują tego typu reflektory i świecą bardzo dobrze, ale zazwyczaj cena jest dość wysoka. Dlatego myślę, że reflektor renomowanej firmy-zwykły-będzie lepiej oświetlał drogę niż Clear firmy no mame. Istotną rzeczą w jakości światła jest odpowiednia instalacja. W przypadku mk2 słabą stroną tejże jest fabryczny brak przekaźników. Po zamontowaniu jakość światła ulega znacznej poprawie. Podsumowując :clear, ringi,krzyże to raczej lepszy wyglad niż lepsze światło.



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » czw mar 30, 2006 07:19

tu sie nie do końca zgodze. bo clary np firmy jom czy fk niekoniecznie muszą być gorsze od zwykłych helli. a zwykłe oryginalne też troche kosztują. ja mam clary autopal i akurat te egzemplarze które mam świecą świetnie, nie parują. więc w niefirmowych jakość to kwestia przypadku chyba najbardziej :)


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

fibolek

Post autor: fibolek » czw mar 30, 2006 11:25

Zgodzę się z Cinkiem.To ze firma np AUTOPAL ma nizsze ceny od np HELLA nie oznacza że ma kupowate produkty kolego często płaci się za firmę,a co mozna bardziej unowocześnić w lampach Mk2 oprócz zastosowania gładkiego szkła.przecież nikt z plastiku lampy nie zrobi bo by testu normy nie przetrwała.Pozatym w Mk2 są żarówki H4 więc za bardzo nie pokombinują.No chyba że wmontujemy klary na njp H1 itp.
Oczywiście piszę tu o lampach z normą EURO a nie o jakiś bez normowalnych i dziwnych lampach.Po prostu każda lampa(normowana) musi mieć wytrzymałośc termiczną,fizyczną(drgania).

[ Dodano: Czw Mar 30, 2006 11:26 ]
kubi zaryzykuj z klarami.



Awatar użytkownika
kubi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: wt mar 28, 2006 01:34
Lokalizacja: ?????????
Kontakt:

Post autor: kubi » czw mar 30, 2006 16:11

co myslicie o takich lampach http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=94405484 opłaca sie je kupowac ?? ktos je kupił i jak sie sprawuja czy po kupnie ich mozna je zaraz wyrzucic bo sa do niczego ??? :-k


350 tys. km i ciagle jedzie

Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » czw mar 30, 2006 22:59

ja mam takie. są spoko. w powiązaniu z przekaźnikami dają super światło. jedynie marnej jakości mają te plastiki do regulacji, więc musiałbyś sobie zostawić swoje stare.


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 424 gości