[mk2] Pierwsze deszcze i powóź w moim góferze - pomocy !!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

[mk2] Pierwsze deszcze i powóź w moim góferze - pomocy !!!

Post autor: marceliii » śr mar 29, 2006 17:33

A więc mam pełno wody pod nogami na miejscu kierowcy .
Mniej więcej juz znalazłem miejsce przecieku , gdzieś nad tablicą z bezpiecznikami , ale nie wiem czemu tam się tak leje .
Oto zdjęcia przecieku :
Obrazek
Obrazek
Wie ktoś może skąd ta woda tam się bierze , może przeciak gdzies pod komputerem ?
Wogóle pod nogami kierowcy jest jakiś korek spustowy czy trzeba teraz czekać aż ta woda wyparuje ?
Co z tym robić dalej ?
:(


No cóż , na sprzedaż
:(

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » śr mar 29, 2006 17:50

Woda może sobie znależć dość dziwną drogę. Pierwsze podejrzenie to nieszczelność uszczeli szyby.Korka chyba nie ma, auto trzeba wysuszyć.Obejrzyj dokładnie uszczelkę, a właściwie to co jest pod nią, i ew. potraktuj silikonem.



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » śr mar 29, 2006 18:05

Ale uszczelka chyba nie , bo z zewnątrz dobrze przylega a w środku przy mocnym deszczu woda sobienormalnie kapie z pomiędzy tych blach tam , zastanawiam się co jest nad tymi blachami ?
Wogóle jak sprawdzić tą uszczelke ?
Może gdzieś pod komputerem jest jakiś przeciek ?
:(
Please , poradzcie coś konkretnego .


No cóż , na sprzedaż
:(

Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » śr mar 29, 2006 19:06

marceliii pisze:Please , poradzcie coś konkretnego .
Z wlasnego doswiadcznienia z mojego bylego mk2:
1) Wymienic uszczelke szyby - mimo wszystko, szczegolnie gdy szybe sie ruszy (wymiana) to uszczelka juz slabo dolega. Silikowanie nic nie daje..
2) pod przednia szyba sa dwa otwory wylotowe wody - mogly sie zapchac (malo prawdopodobne)
3) sprawdz koniecznie uszczelke linki maski - tam gdzie w grodzi wchodiz w glab auta...
4) jezeli masz szyberdach, sprawdz droznosc kanalow wylotowych wody
5) Jezeli auto jest z rocznika 90-91 to niestety w tych latach VW stosowal slaba masa uszczelniajaco-bitumiczna do uszczelniania otworow technologicznych w okolicach grodzi i blotnikow - kwestia uszczelniania tego jeszcze raz...

Jak bedzie sucho, lej wode do rynienki gumowej i zobacz czy w srodku robi sie mokro - jezeli tak to pozwoli Ci to wykluczyc uszczelke szyby, odplywy szyby, odpywy szyberdachu, nieszceolnosci w samej grodzi (uszczelka linki maski). Oznaczac to bedzie wspomniane uszkodzonie mas bitumicznych o ktorych pisalem. Jezeli zas bedzie nadal sucho to sparwdzasz mozliwosci ktore wykluczalem w pierwszym przypadku ;)

Generalnie caly referat na ten temat + inne ewentualnie powody przeciekow oraz porady jak je usunac znajdziesz tutaj:
http://vw-scene.info/porada22.html

Niestety zawsze na wiosne (pora duzych opadow) oraz przy pierwszych przymrozkach na zime (sparcienie gumy elementow uszczelniajacych) Golfy mk2 lubia przeciekac :(

Powodzenia! :bigok:



Awatar użytkownika
kubi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: wt mar 28, 2006 01:34
Lokalizacja: ?????????
Kontakt:

Post autor: kubi » śr mar 29, 2006 19:20

Zobacz tak jak SToRM mowił uszczelke linki do otwierania maski mialem identyczny problem uszczelniłem silikonem, albo jak masz antene w błotniku jest wejscie anteny do kabiny mozesz zobaczyc takze miejsce połaczen blach na podszybiu, farba w miejscu połaczen moze byc delikatnie popekana i powódz gotowa


350 tys. km i ciagle jedzie

robbox
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: czw lut 16, 2006 20:49
Lokalizacja: WROCŁAW

Post autor: robbox » śr mar 29, 2006 20:46

Na tych zdjeciach to jak bym widzial swojego gofera 1,5 miesiaca temu ( :) nawet kolor podobny) , wiec stawiam na uszczelke szyby w samym rogu woda sie leje najllepiej odkrecic oslone glosnika i lac pare minut woda po uszczelce od gory do dolu i w pewnym momencie zaczyna spod uszczelki plynac strumyczek , u mnie pomoglo wyciagniecie uszczelki i dokladne jej wyczyszcenie ale ostatnio cos znowu robi sie wilgotno wiec chyba trzeba bedzie ja wymienic.

Pozdro Rob



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » śr mar 29, 2006 20:56

No ok , jak tylko jutro się okaże że nie pada , w co wątpie , sprawdze tak jak pisaliście , ale mi się też wydaje że to uszczelka szyby przecieka .
Orientowałeś się juz może ile taka nowa , bo pewnie troche będa sobie za nią liczyć .
:(
Teraz jeszcze myśle jak mojego gofera wysuszyć .
:)


No cóż , na sprzedaż
:(

robbox
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: czw lut 16, 2006 20:49
Lokalizacja: WROCŁAW

Post autor: robbox » śr mar 29, 2006 21:40

Boje sie zapytac bo cena pewnie bedzie niezla, dobrze odkurzylem tapicerke i jakos wyschla sama.

Rob



Awatar użytkownika
mnich
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: wt lis 30, 2004 22:14
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: mnich » śr mar 29, 2006 22:36

...mam dokladnie to samo,jade sobie i nagle cos mi na nogi zaczyna kapac :] zza tej skrzynki z bezpiecznikami pod kierownica ,podnosze dywanik a tam mokro jak cholera!!wiec czekam z niecierpliwoscia na wynik twoich testow i ocene sytuacji



Awatar użytkownika
Pazuzu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt mar 28, 2006 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Pazuzu » czw mar 30, 2006 11:30

mialem to samo. zatkany odplyw pod uszczelka szyby (przynajmniej u mnie) :bajer:


Pięknie się rosa perli na siekiery ostrzu

Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » pt mar 31, 2006 16:14

Gdzie tam jest jakiś odpływ pod uszczelką szyby ?
:)


No cóż , na sprzedaż
:(

robbox
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: czw lut 16, 2006 20:49
Lokalizacja: WROCŁAW

Post autor: robbox » pt mar 31, 2006 18:21

Jak sie wyciagnie szybe to widac dwa owalne otwory jakies 15 cm od dolnych rogow szyby , prowadza one do przestrzeni gdzie jest m.in. komputer, silnik wycieraczek. U mnie byly drozne a itak cieklo :(



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » pt mar 31, 2006 18:47

No a można te otwory wyczuć palcem od dołu , z przedziału komputera ?
Może ktoś dokładnie określi w którym miejscu są , to je spróbuje wyczyścić bez wyciągania szyby .
:)
Wogóle to może się przedostać spod nóg kierowcy pod nogi pasażera po podłodze , bo u pasażera pod nogami też jest mokro , ale nie widać żeby tam coś gdzieś ciekło .
:(
Chyba że to woda po pozostałościach po śniegu .


No cóż , na sprzedaż
:(

Awatar użytkownika
hyper74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 21:51
Lokalizacja: Bukowiec

Post autor: hyper74 » sob kwie 01, 2006 11:29

mam ten sam problem....po tym jak mnie koleś uderzył i po powrocie od blacharza też zrobiło mi się mokro na bezpiecznikach... więc szukamy razem.....


...Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 322 gości