Jak dokładnie wymienić płyn hamulcowy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Cefaloid
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr sty 04, 2006 14:02
Lokalizacja: qqqq

Jak dokładnie wymienić płyn hamulcowy

Post autor: Cefaloid » pn mar 27, 2006 15:22

Hans który przedemną jeździł chyba nigdy nie wymieniał płynu hamulcowego a ja przez zimę się nie dotykałem bo hamuje OK, klocki ładne. Wczoraj sprawdziłem, wyciągłem troszkę strzykawką a tam ciemno brązowy syf. Czy wystarczy jak wyciągnę do sucha ze zbiorniczka strzykawką, naleję nowego dot4 i tak jak przy odpowietrzaniu przepłukam aż zacznie lecieć normalny kolor? No i to samo ze sprzęgłem.
Czy ma znaczenie co tam było przedtem? Bo ta gnojówka lekko zielonkawa jest i podejrzewam jakieś R3.



Awatar użytkownika
krzysiek77
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 19:03
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: krzysiek77 » pn mar 27, 2006 16:07

nic ci nie da wyssanie płynu strzykawką ze zbiorniczka,trzeba spuszczać cały płyn i zalewać układ nowym od początku.ponieważ to co wyjmiesz to nie wszystko pozostanie płyn w przewodach i pompie i tak się wymiesza z tym co dolejesz tylko do zbiorniczka



Awatar użytkownika
Cefaloid
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr sty 04, 2006 14:02
Lokalizacja: qqqq

Post autor: Cefaloid » pn mar 27, 2006 17:09

Jasne. Dlatego napisałem że chcę przepompować wszystko przez przewody i pompę - i spuścić odpowietrznikami kół. To samo ze sprzęgłem - mam hydrauliczne. Ale co z tym co siedzi w cylinderkach hamulców? Zostawić? Z przodu tego troche chyba będzie a kolor ma tragiczny.



kefas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 10:50
Lokalizacja: okolice Jeleniej
Kontakt:

Post autor: kefas » pn mar 27, 2006 18:04

Cefaloid pisze:wystarczy jak wyciągnę do sucha ze zbiorniczka strzykawką, naleję nowego dot4 i tak jak przy odpowietrzaniu przepłukam aż zacznie lecieć normalny kolor
Będzie dobrze, u siebie już to robiłem. Uważaj tylko na odpowietrzniki, wiekowe można ukręcic. :|


kefas

witek_vento1.8
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: sob sty 14, 2006 17:29
Lokalizacja: Dębica

Post autor: witek_vento1.8 » pn mar 27, 2006 18:18

jedż do serwisu zapłacisz około 15 zeta plus płyn razem 30 do 38 zł maxymalnie



mkris
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: pn lis 28, 2005 10:57
Lokalizacja: Ense

Post autor: mkris » pn mar 27, 2006 18:24

jesli jest tak jak kolega @witek_vento1.8 pisze to nie wiem czy bym sie brudzil?Ja to ostatnio robilem u siebie bo mialem 3% zawartosci wody.ale z drugiej strony nikt tego dokladniej nie zrobi niz Ty sam.

Jak masz ucieche i czas to zrob sobie to sam,ze zbiornika wyciagnij caly plyn,a z przewodow niech ktos plompie hamulec a Ty odkrecaj odpowietrzniki (przy przytrzymalym pedale) od kola - tyl prawy - tyl lewy - przod prawy - przod prawy az bedziesz mial calkiem pedal na dole pozniej nowy plyn i tak samo kilka razy i masz pewnosc ze masz zrobione do pozadku,nie twierdze ze na zakladach robia zle ale napewno tak dokladnie by Ci to nie zrobili ;)



wojciech_marchel

Post autor: wojciech_marchel » pt kwie 21, 2006 20:21

fachowcy twierdza ze nie powinno sie pompowac pedalem hamulca tylko sprezarka w zbiorniczek niewielkim ciśnieniem



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pt kwie 21, 2006 21:07

Witam... no niestety... VW ma jakis taki dziwny uklad ze da sie go dobrze odpowietrzyc tylko cisnieniowo... odpowietrzenie przodu to kaszka z mleczkiem ale tyl to juz inna bajka... a do cisnieniowego wystarczy dorobic sobie do korka zlaczke do kompresora i cisnac niewielkim cisnieniem... wszystko wyjdzie... :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 429 gości