jak sie ma nieszczelność ukladu wyd. do zuzycia paliwa?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

than
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw sty 12, 2006 10:05
Lokalizacja: gdynia
Kontakt:

jak sie ma nieszczelność ukladu wyd. do zuzycia paliwa?

Post autor: than » pt mar 24, 2006 15:47

zakładmamy ze ma miejsce taka sytuacja : nieszczelny jest uklad wydechowy "za" silnikem i "przed" katalizatorem w ktory jest wbita sonda , czy ma to jakis wplyw na zuzycie paliwa (prace silnika) jezeli tak to jaki? . z gory dziekuje za odpwiedzi



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » pt mar 24, 2006 17:17

Nie wiem,jak ma się to do sondy i nieszczelności,ale naprzykład w moim dieslu po wycięciu kata zużycie paliwa mi zmalało...



Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » pt mar 24, 2006 17:30

Zalezy gdzie jest ta nieszczelnosc bo jezeli przed sonda to moze spalanie wzrosnac, ale musiala by byc naprawde wielka dziura, ja mialem nieszczelnosc na kolektorze i lacznik mi sie zerwal na polowie obwodu wiec troche dmuchalo a sonde mam zaraz przed katem, po wymianie i zrobieniu tego nic w spalaniu sie nie zmienilo


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

Awatar użytkownika
vvalker_mk2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 16:57
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: vvalker_mk2 » pt mar 24, 2006 20:54

Witam !

A ja właśnie wróciłem z garażu. Do wymiany poszły uszczelki głowica<>kolektor wydechowy. Efekt, autko znowu odzyskało wiare w siebie. Przed wymianą silnik kompletnie nie miał ochoty na ciągnięcie. Spalanie wzrosło do poziomu 12 l na 100 km :kac:.
Rozkopałem całego KE-Jetronica, układ dolotowy+próżnia (w poszukiwaniu lewego powietrza). Nic nie znalazłem. Aż zrobiło się głośnawo podczas jazdy. Po dzisiejszej "operacji" wszystko jasne, 3 uszczelki wydmuchane kompletnie + luzy na połączeniu kat<>kolektor.
Nie spodziewałem się, że tak niewielka nieszczelność na wydechu zabierze tyle mocy.
Zbieranie wróciło do normy (poniżej 10 sekund :hehe:), a co do spalania to trzeba na trase.

Serdecznie pozdrawiam

PS: Silniczek 1.8 GX



Awatar użytkownika
collo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: sob sty 01, 2005 18:06
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: collo » pt mar 24, 2006 21:42

jesli masz NZ to lepiej zebys nie miał tej "dziurki" przed sonda pozdro



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 513 gości