Problem z radiem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kruchy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 13:22
Lokalizacja: Białogard
Kontakt:

Problem z radiem

Post autor: kruchy » ndz mar 19, 2006 20:42

Witam
Być może powinienem pisac o tym w dziale Car Audio, ale tam 1.jakoś mały ruch, 2. to jest problem techniczny :).
Więc tak, radio Sony MP40 - problem polega na tym, że gdy przełącam, ściszam, itd. prawie za każdym razem słychać dość głośny trzas w głośniku (-ach?). To na bank nie głośniki, bo w innym aucie z innymi głośnikami jest ten sam efekt :/. Do tego jeszcze przy tym trzasku panel radia lekko przygasza, wygląda to na jakieś spatki napięcia chyba.
Czy ktoś się orientuje co to jest, i jak ten problem i za ile rozwiązać?
Z góry dziękuję
pozdrawiam



robbox
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: czw lut 16, 2006 20:49
Lokalizacja: WROCŁAW

Post autor: robbox » ndz mar 19, 2006 21:08

Radyjko trzeba rozkrecic i:
1.Potencjometr trzeba spryskac najlepiej srodkiem do potencjometrow (od biedy moze byc WD40) - to na trzaskanie
2.Pradwopodobnie powstal tez tzw. zimny lut na wylaczniku i trzeba bedzie to rozgrzac lutownica zeby lut zlapal na nowo - to na przygasanie.

I to by bylo tyle chyba :)
P.S. Sa to bardzo czeste usterki.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » ndz mar 19, 2006 21:28

jeżeli masz gałkę (obrotowy potencjometr) do zgłaśniania radia to są dostepne specjalne spraje w sklepach z elektroniką do poprawy kontaktu na potencjometrach, spr. jeszcze dokładnie wtyk od panela czy niema tam czasem za dużego luzu na stykach i czy wszystkie piny są w jednakowym stanie (czyli np. nie poprudzone ewentualnie uszkodzone mechanicznie)


:-k ...

Awatar użytkownika
kruchy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 13:22
Lokalizacja: Białogard
Kontakt:

Post autor: kruchy » ndz mar 19, 2006 21:38

Nie mam gałki, to nie jest jednak takie proste, bo to nie są takie trzaski z jak z potencjometra (znam je), to jest jednorazowy trzask (uderzenie, pierdnięcie, nie wiem jak to nazwać), nie tylko przy przyciszaniu, czy robieniu głośniej, praktycznie po naciśnięciu kazdego przycisku - przełączam stację- trzask! i gra ok, przełaczam utwór z cd- trzask! i gra ok, robię głośniej trzask! i dalej podgłaśniam (przytrzymujac przycisk) bez trzasków itp.... i jeszcze ten przygasający wyświetlacz....



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz mar 19, 2006 21:39

100% POTENCJOMETR tak jak kolega mówi przeczyścić potencjometry



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » ndz mar 19, 2006 21:41

czyli warto spr. wtyk panela, spróbuj jeszcze zrobić tak że dociśni panel do radie i nie puszczaj, ponaciskaj guziki i zobacz co będzie się działo


:-k ...

robbox
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: czw lut 16, 2006 20:49
Lokalizacja: WROCŁAW

Post autor: robbox » pn mar 20, 2006 18:53

Ups ale wtopa :blush: z rozpedu nie popatrzylem ze ten model jest z panelem bez galek. Nie pozostaje nic jak poradzic sprawdzenie innego panelu - bedzie wtedy wiadomo gdzie szukac dalej w radyjku czy w panelu , ewentualnie moze byc problem (jak stwierdzil misiek) z polaczeniem panela i radyjka



promo211
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: śr sty 18, 2006 20:41
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: promo211 » pn mar 20, 2006 20:06

Witam
wejdż na www.elektroda.pl tam ci na pewno fachowcy elektronicy pomogą
pozdrawiam Przemek


...

Awatar użytkownika
TheBiSHoP
Forum Master
Forum Master
Posty: 1024
Rejestracja: czw gru 16, 2004 21:35
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: TheBiSHoP » pn mar 20, 2006 22:31

A czy ten trzask nie pojawił się zamiast standardowego piknięcia które jest przy wciśnięciu jakiegoś przycisku? jeśli tak to możliwe że padł układ generujący to piknięcie i robi zwarcie (stąd też przygaśnięcie wyświetlacza) szkoda by było jakby spaliło końcówki więc zanieś do jakiegoś elektronika i ci za pare dych zrobi



promo211
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: śr sty 18, 2006 20:41
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: promo211 » czw mar 23, 2006 19:16

thebishop pisze:A czy ten trzask nie pojawił się zamiast standardowego piknięcia które jest przy wciśnięciu jakiegoś przycisku? jeśli tak to możliwe że padł układ generujący to piknięcie i robi zwarcie (stąd też przygaśnięcie wyświetlacza) szkoda by było jakby spaliło końcówki więc zanieś do jakiegoś elektronika i ci za pare dych zrobi
tak zgadam sie bys moze kolega ma racje ja tego radia nie znam ale istnieje mozliwosc
wyłączenia tej opcji w menu (beep on/off) i moze to sprawe załatwi ale i tak przydało by sie to
sprawdzic u majstra ale ja miałem problem z wydobyciem basu w moim panasonicu i okazało sie ze nie można minusa głosników przez mase puszczac a seryjne kable tak mają (tylne u mnie tak puszczone były) tak ze moze tu jest problem pusc oddzielne kable i wtedy spróbuj:)
ale jak juz pisałem na elektrodzie czasami trafiają sie życzliwi fachowcy i podpowiedzą na pewno


...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 441 gości