Obroty w dieslu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

maverik_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn lis 29, 2004 17:55
Lokalizacja: Namysłów
Kontakt:

Obroty w dieslu

Post autor: maverik_1 » śr gru 29, 2004 16:30

Czy ktoś może wie w jakim zakresie obrotów silnika następuje odcięcie paliwa przy hamowaniu silnikiem(całkowicie puszczony pedał gazu)? :idea:



r30q
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:20
Lokalizacja: Warszawa - Bródno
Kontakt:

Post autor: r30q » śr gru 29, 2004 19:10

u mnie jeszcze na 2 biegu przy calkowicie puszczonym pedale gazu zadne odciecie paliwa nie nastepuje :)


Inne auto z grupy VAG
___________________________________

Lucius Snow

Post autor: Lucius Snow » śr gru 29, 2004 19:17

Mnie się wydaje, że w dieslu nie ma żadnego odcięcia paliwa przy puszczonym pedale gazu i hamowaniu silnikiem. Wtedy raczej wtryskiwana jest minimalna dawka paliwa jak na wolnych obrotach.
Oczywiście mam na myśli stare diesle sprzed ery TDI - bo w tych nowych, to nie wiem jak jest to rozwiązane.



maverik_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn lis 29, 2004 17:55
Lokalizacja: Namysłów
Kontakt:

Post autor: maverik_1 » czw gru 30, 2004 09:15

Z tego co wiem to nawet w "przed potopowym" (bardzo tarym) silniku diesla jest odcięci paliwa. W dieslu jest określona maksymalna dawka paliwa na danych obrotach. W dieslu regulacja obrotów silnika odbywa się przez dawke paliwa a nie jak w benzynie przez regulacje strumienia powietrza.



Lucius Snow

Post autor: Lucius Snow » wt sty 04, 2005 16:02

A nie jest raczej tak, że jeśli w dieslu odetniesz paliwo, to on przestaje pracować! W dieslu ustawia się tylko dawkę paliwa i minimalne obroty i żadnego odcięcia nie ma. Przy odpuszczonym pedale gazu dawka spada do minimalnej. Gdyby było całkowite odcięcie, to silnik by stanął dęba!!!
Przecież tak się wyłącza diesla - zaworem odcinającym na pompie.



maverik_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn lis 29, 2004 17:55
Lokalizacja: Namysłów
Kontakt:

Post autor: maverik_1 » wt sty 04, 2005 17:04

Tak diesla się gasi przez odcięcie doplywu paliwa na pompie, ale przy hamowaniu silnikiem mozna odciąć dopływ paliwa bo silnik będzie się kręcił dzięki rozpędonemu samochodowi tzn koła się kręcą kręci sie skrzynia i kręci się silnik a pompa powinna wtedy nie podawać paliwa bo silnik by sie zaczoł rozpędzać a nie hamować czy nie?



Lucius Snow

Post autor: Lucius Snow » wt sty 04, 2005 17:18

Ale pompa daje wtedy minimalną dawkę, to silnik się nie rozkręci - tak myślę... Bo przecież dawką nie sterują obroty, tylko człowiek za pomocą padału gazu i linki...
Proponuję zrobić taki mały teścik - przy jeździe z jakąś określoną prędkością, tak np. 90 km/h wyłączyć silnik i zostawić na biegu - będzie to tak jak odcięcie, no nie??? :grin:
Wyłączy się przecież wtedy tylko elektrozawór na pompie - no i paliwo nie będzie podawane - efekt taki jak odcięcie.
Tylko jakie będą efekty - można się tylko samemu domysleć. Pasek rozrządu może sie nie zerwie :grin:



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » wt sty 04, 2005 17:35

maverik_1 pisze:Tak diesla się gasi przez odcięcie doplywu paliwa na pompie, ale przy hamowaniu silnikiem mozna odciąć dopływ paliwa bo silnik będzie się kręcił dzięki rozpędonemu samochodowi tzn koła się kręcą kręci sie skrzynia i kręci się silnik a pompa powinna wtedy nie podawać paliwa bo silnik by sie zaczoł rozpędzać a nie hamować czy nie?
Gdyby tak było to skąd taki silniczek np. 1990 1.6 Diesel ma wiedzieć że jeszcze jedziesz na puszczonym gazie i na biegu a nie włączyłeś własnie sprzęgła. Wtedy powinien zgasnąć!?


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

maverik_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn lis 29, 2004 17:55
Lokalizacja: Namysłów
Kontakt:

Post autor: maverik_1 » pt sty 07, 2005 18:08

Lucius Snow pisze: Tylko jakie będą efekty - można się tylko samemu domysleć. Pasek rozrządu może sie nie zerwie :grin:
Tylko to nie to co "palenie na zaciąg" bo tu silnik jest rozkręcony.

Pompa nie musi by sterowana elektroniką aby było odcięcie paliwa wystarczy, że ma mechanizm regulacji dawkowania a to musi miec (wkońcu przez to reguluje się obroty). I z tąd pompa wie, że masz puszczony pedal gazu.



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » pt sty 07, 2005 19:04

Ale najmniejsze dawkowanie nie = 0 tylko jest większe.

Tak więc nie ch ktoś to poskłada do kupy.
Czy to wszystko odnosi się do każdej pompy (nawet takiej z ze starego coągnika rolniczego) ?


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

hektopaskal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt gru 21, 2004 15:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: hektopaskal » pt sty 07, 2005 22:14

maverik_1: dla Luciusa Snowa ;) chyba chodzilo o to ze puszczasz gaz i jesli byloby odciecie to wlaczenie sprzegla spowodowaloby zatrzymanie silnika.



Awatar użytkownika
longer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: wt lis 23, 2004 18:23
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: longer » pt sty 07, 2005 22:37

u mnie na 1 i 2 biegu jedzie bez gazu i sie nie zatrzymuje a na 3 biegu nie sprawdzalem ale chyba obroty by byly za niskie i pewnie by zaczal szarpac ale 1 i 2 bieg spokojnie bez gazu mozna sobie jechac ;] jedynka bez gazu przydatna jest w korkach puszczam wszystko a on sie toczy ;]]] :food:



hektopaskal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt gru 21, 2004 15:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: hektopaskal » pt sty 07, 2005 23:05

longer, mysle ze 3 tez uciagnalby, ja na Citroenie AX 1,5D tez tak sobie jezdze :]



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » pt sty 07, 2005 23:36

No to jak jest?
Jak sobie jade MK II 1.6 Diesel 1986 r. i puszczę gaz to mi odcina paliwo na biegu czy nie?


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 314 gości