MK3 jaki centralny, bo przez oryginalny już mnie trafia...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Jackq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn gru 26, 2005 11:37
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

MK3 jaki centralny, bo przez oryginalny już mnie trafia...

Post autor: Jackq » pt mar 17, 2006 22:18

Jak w temacie, oryginalny centralny mnie juz tak wkur... ](*,) że mam dość, raz działa raz nie, wogóle zwariować można. Wiem, że to standard w zimie ale ja tak nie chce co zime się meczyć. Dlatego proszę o radę na jaki zmienić żeby działal o każdej porze roku bez problemów no i żeby nie był zbyt drogi. No i żebym dał rade sam go zamontować. W starym wyczyściłem styki - były zawilgocone a wrecz we wtyczce było troche wody, pozatym zamyka mi tylko drzwi od kierowcy reszte czasami jak ma ochotę. a na kluczyk działa bez problemu ale tylko od strony pasażera bo od kierowcy wogóle nie ma wkładki jest sprzęzony z centralnym tylko. Mam nadzieję, że ktos pomoże jak się skuteczni pozbyc problemu, albo doradzi na jaki central zmienic. :prayer: Bede ogromnie wdzieczny i punktów nie pożałuje :piwka:


Audi A3 1,8T Quattro 201PS by COMPsport

komfortowy kierunkowskaz raz ruszasz manetka kierunek mignie 3 razy.
Info na PW.

AUKCJA ALLEGRO

Awatar użytkownika
bolid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr lut 15, 2006 23:29
Lokalizacja: Golasowice
Kontakt:

Post autor: bolid » pt mar 17, 2006 22:59

Jeśli chodzi o zamki w MK to zamarzają no ale tu chyba się nic niezrobi taki już minus golfa.
Ale jeśli wkurzają cię zamarznięte zamki możesz przerobić centralny na pilota. podchodzisz do auta naciskasz i autko otwarte [-o< a jeśli ci szfankuje raz sie otwierają wszystkie raz tylko jedne drzwi :-k to jedynie możesz poczyścić wszystko i posprawdzać styki bo to chyba tego przyczyna. więc powodzenia w rozbieraniu, i abyś się już nie meczył z zamkami :piwka:



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » sob mar 18, 2006 05:05

Jackq, w mk2 zamki były pneumatyczne i jeśli gdzieś dostała się woda to w zimie .....wiadomo. Nie wiem czy masz el. czy pneumatyczny. Ale jeśli sprawia aż tyle problemu to może warto kupić nowy - na allegro jest tego sporo i za nieduże pieniądza.Montaż też nie jest zbyt skomplikowany.Warto zainwestować w siłowniki "master" mają większą moc.



Awatar użytkownika
Jackq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn gru 26, 2005 11:37
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Jackq » sob mar 18, 2006 10:55

Tu nie chodzi o samo zamarzanie zamków, ale o nie działanie poprawnie zamka centralnego, z pilota właśnie nie działa jak należy bo zamyka tylko drzwi od kierowcy, czasem się uda, że zamknie wszystkie. Natomiast ręcznie czyli kluczykiem dziala tylko od strony pasażera i zamyka wszystkie pięknie jak należy. Centralny jest pneumatyczny, czyli standard montowany do wersji gl podobno. Autko mam 3 drzwiowe, zamek zamyka klape silnika, bagażnik, i drzwi, jkest podłączony razem z alarmem, tzn na pilocie. Jak za bardzo zamieszałem to sorki, ale naprawde mnie to juz wkurza, że za każdym prawie razem pstrykne pilocikiem i musze obejsc auto dookoła zeby zamknać wszystko kluczykiem....
Na allegro znalazlem tyle zamków, że sam juz nie wiem, ciężko wybrać jak ktoś się nie zna.


Audi A3 1,8T Quattro 201PS by COMPsport

komfortowy kierunkowskaz raz ruszasz manetka kierunek mignie 3 razy.
Info na PW.

AUKCJA ALLEGRO

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob mar 18, 2006 13:15

Jak już masz rozbierać wszystkie drzwi i zakładać nowy zamek nieoryginalny to czemu nie naprawić starego. Masę postów było o tym. Trza posprawdzać szczelność wężyków podciśnieniowych, styki przyz zamkach (2 w każdym) i kable.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Explorer!
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt mar 17, 2006 01:14
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Post autor: Explorer! » sob mar 18, 2006 16:13

Witam!!!

Gdy rozbierzesz drzwi to potraktuj wszystkie zamki wudekiem, bo są suche jak pieprz po zimie jak i w zimie.
Jeśli dalej się przycina, to znaczy że masz już uszkodzoną w którejś z wkładek jedną zapadkę, a gdy ta się całkiem poluzuje to wrócisz do domu z kluczykiem w drzwiach bo go nie wyciągniesz. Ja tak ostatnio wracałem :neutral:

Rozebrałem drzwi, znalazłem uszkodzoną zapadkę, pozbyłem się jej, potraktowałem wudekiem i chodzi jak nówka :mrgreen:

ps. Zimą wkładka jest sucha, więc dlatego się tnie, a przez to wkładka się sciera powoli, uszkadzając zapadkę w niej i doporowadza do powyższych problemów.
Och jak dobrze że miałem drugi kluczyk przy sobie.
Nara!!!



Awatar użytkownika
Jackq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn gru 26, 2005 11:37
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Jackq » ndz mar 19, 2006 11:56

Moim zdaniem to jest wina siłownika, cos nie daje rady, bo na kluczyk to wszystkie zamki sie zamykaja. Tylko na pilot zamykaja sie od kierowcy a reszta nie. Co maja do tego zapadki to nie wiem. Wyczyscilem styki, sprawdzilem polaczenie i nie dalo to nic. Zauwazylem ze jak nacisne na pilocie to zamki lekko pykna, porusza sie ale nie otworza/zamkna, tylko kluczykiem dziala poprawnie. Stawiam na silownik, moze sie myle ale zmienie go na inny model to zobacze. Dzieki za odpowiedzi. pozdro :kufel:


Audi A3 1,8T Quattro 201PS by COMPsport

komfortowy kierunkowskaz raz ruszasz manetka kierunek mignie 3 razy.
Info na PW.

AUKCJA ALLEGRO

malolat
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: pn lut 07, 2005 17:41
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: malolat » ndz mar 19, 2006 23:10

jak tak masz ze ci pykaja zamki, to najpewniej masz zle ustawiony alarm, znaczy sie, daje zakrotki sygnal na zamykanie... sproboj przestroic alarm, bo z tego co opisujesz to centralny dziala ok.



GARUS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 20:47
Lokalizacja: Danzig-Conradshammer

Post autor: GARUS » ndz mar 19, 2006 23:17

jak wymontujesz swoj central do szuflady zagadaj moze go wezme



Awatar użytkownika
Jackq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn gru 26, 2005 11:37
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Jackq » pn mar 20, 2006 07:29

malolat,
sproboj przestroic alarm, bo z tego co opisujesz to centralny dziala ok.
żebym wiedział jak... to bym zrobił. :D


Audi A3 1,8T Quattro 201PS by COMPsport

komfortowy kierunkowskaz raz ruszasz manetka kierunek mignie 3 razy.
Info na PW.

AUKCJA ALLEGRO

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn mar 20, 2006 10:16

malolat pisze:jak tak masz ze ci pykaja zamki, to najpewniej masz zle ustawiony alarm, znaczy sie, daje zakrotki sygnal na zamykanie... sproboj przestroic alarm, bo z tego co opisujesz to centralny dziala ok.
Jak moze dawac za krotki ? A czy w fabrycznym centralu musisz przytrzymac dluzej kluczyk kluczyk zeby zamknac ? Wystarczy przeciez jeden krutki impuls. Dlugi jest potrzebny do domykania...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 484 gości