migajaca kontrolka oleju mk2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rafal.d
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sob lis 12, 2005 14:11
Lokalizacja: bytom

migajaca kontrolka oleju mk2

Post autor: rafal.d » śr mar 15, 2006 20:57

witam
od wczoraj mam depresje :( jechalem sobie i nagle uslyszalem buczenie z lewej strony w podszybiu i zaczela migac kontrolka stanu oleju.jak zalocze stacyjke kontrolka miga, gdy zalocze silnik nic sie nie dzieje do czasu kiedy przekrocze 50 km\h.znowu buczenie i miganie oleju.moze ktos z was mial taki przypadek.moze to jakis czujnik oleju,podobno sa dwa bialy i brazowy lecz nie wiem gdzie one sa :( olej wymianalem w pazdzierniku razem z filtrami.prosze o pomoc.


rafal.d

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr mar 15, 2006 21:12

jeden nad filtrem oleju, drugi z boku głowicy. Jeśli winien czujnik to uwalony jest biały nad filtrem , lub jego połączenia do licznika, lub sam licznik.



rafal.d
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sob lis 12, 2005 14:11
Lokalizacja: bytom

Post autor: rafal.d » śr mar 15, 2006 21:25

licznik raczej nie wczesniej nie mialem problemu z bryka czy sa jakies wartosci tych czunikow co cos ??


rafal.d

Awatar użytkownika
mar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt sty 21, 2005 16:09
Lokalizacja: okolice opola
Kontakt:

Post autor: mar » śr mar 15, 2006 21:37

mam taki sam problem jade sobie nagle miga kontrolka oleju i buczy wystraszłem się ale sprawdziłem stan oleju i jest ok , olej wymieniałe w pażdzierniku , przypusczam ze czujnik nawala :bigok:



szymo1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: wt sty 03, 2006 16:37
Lokalizacja: Świerkol

Post autor: szymo1 » śr mar 15, 2006 22:01

Czujnik biały nad filtrem - 1.8bar czujnik brązowy z boku głowicy 0.3 bar.
Zewrzyj jeden z nich do masy i zobacz czy przestanie migać kontrolka. W ten sposub wykryjesz ktory źle działa. Gorzej jak pompa oleju za słabo podaje albo cos przytkane... Ale moze to tylko wina czujnika.



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » śr mar 15, 2006 23:00

Witam. Czujnik bialy zwiera po przekroczeniu cisnienia 1.8 bara... jesli sie uszkodzil i nie zwiera to bedzie ci wlaczal kontrolke... podlacz do niego omomierz i sprawdz czy i jak zwiera (po zwarciu opor powinien wynosic 0 omow) i powinno nastepowac szybkie przelaczenie... jesli tak nie jest to sprobuj go wymienic bo nie jest drogi a moze rozwiazac problem



rafal.d
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sob lis 12, 2005 14:11
Lokalizacja: bytom

Post autor: rafal.d » czw mar 16, 2006 16:25

dzieki za rady .mam juz weekend ,bede walczyl ;).


rafal.d

Awatar użytkownika
Thor_PL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw mar 16, 2006 17:01
Lokalizacja: Lubartów
Kontakt:

Post autor: Thor_PL » czw mar 16, 2006 17:12

Witam, mam podobny problem tylko u mnie nic nie buczy a kontrolka miga jak tylko odpale. Stan oleju jest prawidłowy ale podejżewam że to właśnie kontrolki z tym że powiedziano mi o różnych typach do takiego modelu ( Golf II 89r. utomat :)) istnieją cztery różne typy czujek szara czarna biała i chyba brązowa no i sam nie wiem skąd mam wiedzieć jaka być powinna bo juz raz były wymieniane ale nie przezemnie i nie wiem czy przypadkiem nie są założone jakieś niewłaściwe...

Dodatkowo zaczęła mi mrugać żółta kontrolka z prawej strony na dole przy rysunku jakby skrzyni biegów albo silnika przekreślonego takim jakby piorunem czy coś...
Nikt nie wie moze czemu się to tak dzieje?



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw mar 16, 2006 20:06

Thor_PL pisze:Dodatkowo zaczęła mi mrugać żółta kontrolka z prawej strony na dole przy rysunku jakby skrzyni biegów albo silnika przekreślonego takim jakby piorunem czy coś...
Nikt nie wie moze czemu się to tak dzieje?
To jest ECS - Emision Control System (powinno być napisane CHECK). Z książki wynika, że powinno się jechać do servisu.

[ Dodano: Czw Mar 16, 2006 19:09 ]
Thor_PL, jaki masz silnik , chodzi o symbol - RV , RP...? Czy to jest może amerykańska wersja?



Awatar użytkownika
Thor_PL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw mar 16, 2006 17:01
Lokalizacja: Lubartów
Kontakt:

Post autor: Thor_PL » pt mar 17, 2006 16:02

powiedz mi przyjacielu jak to sprawdzić to odpowiem :) tzn z tyłu na klapie jest oznaczenie CL ale nie wiem czy o to Ci chodzi, laik jestem :/



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt mar 17, 2006 18:33

Thor_PL, typ silnika jest wybity ma bloku przed numerem.Możesz też mieć wpisane w dowód, lub inne papiery auta.Co do wersji amerykańskiej to ma nieco inny srodek - brak półki przed pasażerem, jest za to wzmocniebie, być może licznik wyskalowany w milach, lusterko wsteczne klejone do szyby,powinieneś mieć klimę (większość miała)być może tza "jetta front" czyli prostokątne lampy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 264 gości