WYCIE W MKII 1.6 PN

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mosquitosound
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt sty 03, 2006 14:21
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

WYCIE W MKII 1.6 PN

Post autor: mosquitosound » śr mar 15, 2006 12:14

:bigok: WITAM :bigok:

PROBLEM
Mój golfik od jakiś kilkunastu dni dziwni wyje rano jak odpalam go to na luzie zaczyna coś wyć jakby spod maski nie jest to glośne wycie ale słyszalne z zewnątrz i wewnątrz samochodu w tym czasie wbijam jedyneczke i przestaje wyć ale jak wrzucam luz znowu się pojawia wycie trwa ono tak ok 30s
co to może być
pomocy
zgóry dzięki



Awatar użytkownika
outside
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt lis 15, 2005 22:52
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: outside » śr mar 15, 2006 12:47

a nie wyje ci czasem alternatorek albo pompa wody?? podnieś maskę i posłuchaj.... ;)



organista18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: śr mar 01, 2006 13:45
Lokalizacja: Lębork

Post autor: organista18 » śr mar 15, 2006 15:32

u mojego kupla wyła tak pompa wody, tylko że w hondzie civic. ale jak juz się wykończyła to narobiła bałaganu, bo była połączona z rozrządem. sprawdz pompę...



Awatar użytkownika
outside
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt lis 15, 2005 22:52
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: outside » śr mar 15, 2006 20:55

słuchaj... ja miałem dokładnie to samo.. wszyscy twierdzili że to alternator.. ja tez tak myślałem... ale wyszło finalnie że to pompa wody.... sprawdzić to przecież prościzna... trzymam kciuki i daj znaka co i jak

pozdr



mosquitosound
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt sty 03, 2006 14:21
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Post autor: mosquitosound » czw mar 16, 2006 14:21

na razie nie mam jak sprawdzić, ale jak już sprawdze i okaże się ze to pompa
to jaka może byc tego przyczyna i czy bedzie tylko do wymiany? czy jakaś regeneracja



wejlantf

Post autor: wejlantf » czw mar 16, 2006 18:57

:bigok:

[ Dodano: Czw Mar 16, 2006 18:01 ]
mosquitosound, u Ciebie sprawa jest prosta, bo pompa nie jest połączona z rozrządem. Najlepiej kupić całą pompę, w zestawie masz też oringi, które należy wymienić. Dobrze przy okazji wymienić termostat (jest przy pompie). Nie polecam kupowania pompy bez korpusu, bo na 99% zerwiesz śruby ze starego korpusu. Może sięjednak okazać, że to właśnie alternator Ci wyje, tak jak u mnie. Poluzuj pasek klinowy i sprawdź luzy na łożysku alternatora. U mnie właśnie luźne łożysko było przyczyną. :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 365 gości