Jak konserwować klimatyzację??????

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Piechciu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: śr sty 12, 2005 00:11
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Jak konserwować klimatyzację??????

Post autor: Piechciu » pn mar 13, 2006 23:09

Witam niedawno zakupiłem Golfa III z klimatyzacją. Chciałbym się dowiedzieć jak powinienem o nią dbać?????



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pn mar 13, 2006 23:11

Najlepiej jechać do firmy co napełnia i powiedzieć im żeby ją przejrzeli i ewentualnie dopełnili. A i jakiś środek na rostocze by się przydał, bo klina jest jednak nie zbyt zdrowa.



Piechciu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: śr sty 12, 2005 00:11
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Post autor: Piechciu » pn mar 13, 2006 23:15

TAZ pisze:Najlepiej jechać do firmy co napełnia i powiedzieć im żeby ją przejrzeli i ewentualnie dopełnili. A i jakiś środek na rostocze by się przydał, bo klina jest jednak nie zbyt zdrowa.
ile kosztuje taka wizyta ,a ile napełnienie klimy??????



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » pn mar 13, 2006 23:47

Tu masz temat o nabijaniu klimy... A co do tego co mówi TAZ – grzyby, które są obecne w nieczyszczonej klimie oraz nie wymienianych filtrach kabiny prowadzą do poważnych problemów zdrowotnych... Wiedziałem, że to ważne ale nie spodziewałem się, że tak :chytry: ...


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn mar 13, 2006 23:56

TAZ pisze:Najlepiej jechać do firmy co napełnia i powiedzieć im żeby ją przejrzeli i ewentualnie dopełnili. A i jakiś środek na rostocze by się przydał, bo klina jest jednak nie zbyt zdrowa.
Jakis tydzien czy dwa tygodnie temu w "Garazu" na TVN Turbo koles z serwisu od klimatyzacji mowil ze nie "dopelnia" sie klimy bo nie wiadomo/nie mozna sprawdzic ile trzeba czynnika dopuscic. Powiedzial ze nalezy spuscic stary czynnik i dopiero od nowa napelnic taka iloscia czynnika jaka zaleca producent.


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » wt mar 14, 2006 01:26

Niebawem wizyta w warsztacie i uzupełnienie klimy i mnie czeka. Jak sie orientuje to jakies dwie stówy zabule.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

BartekC
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pt paź 07, 2005 09:10
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: BartekC » wt mar 14, 2006 08:50

ja za jakies 2 tygodnie będe miał czynnik do uzupełniania klimy w "spreyu" łacznie z wężykiem z manometrem i szybkozłączka do samodzielnego uzupełniania klimy. Zestaw przyjedzie z stanów. Tam jest to normalana praktyka, że samodzielnie można sobie uzupełniać klime. Kompletna instrukcja łącznie z filmem pokazujacym jak to robić znajduje się na necie. A co do wymianany zamiast uzupełniania to normalne że tak mówią, przecież każdy chce zarobić!! A swoja drogą gdy samochód wezmie wam troche oleju to od razu wymieniacie czy tylko uzupełniacie braki??
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » wt mar 14, 2006 10:48

Chcecie uzupelniac tzn.. macie jakies ubytki... Moze wypadaloby najpierw sprawdzic szczelnosc i zlikwidowac ewentualne nieszczelnosci. Czynnik powinno sie wymieniac co jakies 2-3 lata i jesli uklad jest szczelny to przez ten czas wszystko powinno byc ok, bez zadnego dobijania.


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Kiedyś cos takiego opisywałem już :)

Post autor: Razal » wt mar 14, 2006 11:33

JUŻ KIEDYS GŁĘBIEJ O TYM PISAŁEM :dol: zobacz tego linka :)

TUTAJ MASZ WSZYSTKO NA TEN TEMAT

Moje autko też czeka w najbliższym czasie taka usługa i trzeba się liczyć z kosztami ok. 200zł


Już rozmawiałem z serwisantem na ten temat :)

kupiłem osuszacz powietrza - to taka pucha w nadkolu od strony pasażera z granulatem pochłaniającym wilgoć - niestety droga - kupiłem oryginalną nówkę za 300zł :( (już mam do wymiany - bo od nowości chyba nikt nie wymieniał) - pozatym sprawdzenie szczelności, uzupełnienie środka chłodniczego, sprawdzenie i ewentyalna wymiana paska, w moim przypadku także pożądne czyszczenie całego układu i odgrzybianie odpowiednim środkiem i pod odpowiednim ciśnieniem - UWAGA - sa też preparaty w sprayu i powiem Wam z własnego doświadczenia, że nie działa jak jest już troche zapóźno ;) - trzeba to zrobić w profesionalnym warsztacie odpowiednim sprzętem i środkami - później ewentualnie można zapobiegawczo wpuścic w połowie roku takiego spraya !! Ważna też jest kolejność czynności przy takim odgrzybianiu - kiedy puścić ciepło, kiedy zimno, kiedy wpuścić preparat, itd. itp. ....

Pozdrawiam... :pub:


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 216 gości