wąskie na szerokie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

wąskie na szerokie

Post autor: zielu » wt gru 28, 2004 16:44

na czym polega wymiana zderzaków wąskich w mk2 na szerokie :?: trudne to jest do zrobienia :?:


Obrazek

Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » wt gru 28, 2004 21:33

EEEEEEe, trza wymienić tylko mocowania w błotnikach na takie do szerokiego (zakłada się je na kołkach)


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » śr gru 29, 2004 02:32

Ha niewszystkie mają po dwa otwory montażowe w tylnych błotnikach po to by można było założyć szersze ślizgi .wtedy trzeba troszkę się pomęczyć ale się da.



chmielekwrc

Post autor: chmielekwrc » śr mar 23, 2005 02:13

hmm.
mnie rowniez zastanawia jak wymienic waskie zderzaczki na szerokie??
moze ktos wie cos o tym i moglby w miare dokladnie wyjasnic jak to zrobic i co jest potrzebne do przekladki.
z gory dzieki wielkie za podpowiedz.
pozdro



Deacon
Kalinowa Mad Driver
Kalinowa Mad Driver
Posty: 580
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 23:09
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Post autor: Deacon » śr mar 23, 2005 13:53

heh no wlasnie kupilem slizgi do szerokich zderzakow, one maja po 2 bolce do mocowania a w blotnikach mam tylko po jednej dziurce :) i jak to mam teraz zamontowac??? wywiercic dziure w blotniku czy odciac po jednym bolcu ze slizgow???


Klub Miłośników Fiata Pandy www.pandaclubpolska.pl

Awatar użytkownika
kesier
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pn lut 07, 2005 21:03
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: kesier » śr mar 23, 2005 17:43

na upartego mozna odciac jeden bolec jak blotnik nie ma dwoch otworow,po wierceniu zwiekszy sie ryzyko wystapienia rdzy.szlizgi maja za zadanie trzymac tylko zderzak blisko blotnika zeby nie latal i zeby nie powstala wstretna szpara i jeden otwor wystarczy,tylko przy montazu w pojedynke woga wystapic trudnosci z pocelowaniem w slizgi ale to maly problem.poza tym cala reszta pasi bez problemu,wystarczy wykrecic po dwie sruby na lapach z lewej i prawej strony klucz chyba 17 najlepiej nasadowy na przedluzce,z pasa przedniego zdejmujemy czarne zaslepki i mamy pierwsze srubki dostepne.a i jeszcze jedna sprawa musicie zaopatrzyc sie w kierunki do szerokiego zderzaka z waskiego sa inne.



Awatar użytkownika
WRHZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 496
Rejestracja: czw gru 09, 2004 01:10
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Post autor: WRHZ » śr mar 23, 2005 17:59

przerabialem ta sprawe u siebie i tak rzeczywiscie po 1 otworku maja golfiki do 89 z tego co ja sie orientuje z wymian to tez niejest tak kolorowo jak wszyscy pisza tzn najlpeij robic to we 2 osoby bo jedna bedzie sie wku... jak wiadomo na przedniej belce jest poducha od silnia i jak odkrecimy waski zderzak do belka skladajac asie z 2 elementow trzyma sie na 2 srubach po 1 na stronei wiec pozniej sa jazdy zeby trafic ze sruba ale wszystko sie a najlepszy jest efekt koncowy :) i satysfakcja ze sie cos samemu zdzialalo :)



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » śr mar 23, 2005 18:07

Ja pochodziłem i uchodziłem zderzaczki kompletne (belka + zderzak + uchwyty do przykręcania w profilach) za 400zł.
Ale stan był super. Była nawet dokładka pod zderzak.

Warto szukać kompletnych z belką zderzaków ponieważ zderzaki szerokie miały dwa rodzaje (bynajmniej na razie tyle widziałe) sposobów mocowania do belki (tak jak wąski tyle że rożnie są dziury ustuowane)

Demontujemy stare zderzaki (wąskie) kupujemy ślizgi do szerokiego (jakieś 7-15zł zależy jaki wyrób, zwrócić trzeba uwagę na sposób mocowania do błotników - taniochy lubią się wypinać i później zderzak odstaje :grin: )

Kupić trzeba do tego kierunki, no i właściwie wszystko.No i malunek jak nie były w kolorze.
I lepiej kupić obdrapanego oryginała niż podróbkę.Oryginał jest o wiele lepiej wykonany.
Przy odrobinie szczęścia tak jak ja miałem wymieniłem się taką babką na dokładki pod zderzak.Ja wziąłem od GTi a ona zwykłą. Uczciwy deal :hmm:

Za komplet zderzaki,kierunki (od Kopra notabene),malowanie około 700zł. Dużo ale oszczędzałem długo i teraz fajnie wygląda. Chociaż do wąskich nic nie mam bo też mi się podobają. Ale wolą szersze.

Jeżeli ktoś potrzebuje takich zderzaczków (przód i tył kompletnych) to mogę zerknąć czy są u mojej ulubionej babki od używanych gratów. Ostatnio widziałem takowe.
Ewentualnie info na Priva to dryndne do niej.


Obrazek

Awatar użytkownika
kesier
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pn lut 07, 2005 21:03
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: kesier » śr mar 23, 2005 18:25

jak dales tylko za przod 400 to przeplaciles,miesiac temu zakupilem oryginal z gti z szeroka dokladka i halogenami i bialymi kierunkami za 280,igla tylko musialem przemalowac pod kolor swojego autka



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » śr mar 23, 2005 18:29

Ja dałem za komplet 400zł.


Obrazek

Awatar użytkownika
kesier
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pn lut 07, 2005 21:03
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: kesier » śr mar 23, 2005 18:35

w takim razie dobra cena-dodam tylko ze za tylny oryginal wolaja na gieldzie od 250 do 300 pln



Awatar użytkownika
paolo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 507
Rejestracja: śr sie 25, 2004 23:20
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Re: wąskie na szerokie

Post autor: paolo » śr mar 23, 2005 18:36

Quatro7 pisze:na czym polega wymiana zderzaków wąskich w mk2 na szerokie :?: trudne to jest do zrobienia :?:
wiec jednak nie sprzedajesz golfa? :>



Awatar użytkownika
Strefa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pt lis 12, 2004 17:06
Lokalizacja: D.Śląsk
Kontakt:

Post autor: Strefa » śr mar 23, 2005 19:12

kesier pisze:w takim razie dobra cena-dodam tylko ze za tylny oryginal wolaja na gieldzie od 250 do 300 pln
widze ze jestes z jawora wiec pewno chodzi o gielde w lubinie heh
na tej gieldzie kupilem jakies dwa lata temu za 150 przod i 150 tyl z belkami ,naturalnie oryginaly w stanie wysmienitym heh no ale ceny sie zmieniaja...ale nawet teraz jak poszukasz to znajdziesz dobry towar w fajnej cenie



Awatar użytkownika
kesier
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pn lut 07, 2005 21:03
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: kesier » śr mar 23, 2005 19:21

chodzi o Lubin oczywiscie,fakt sa nieraz dobre ceny zwlaszcza jak towar jeszcze cieply,moze kiedys znajde swoj ktory zdjeli mi w nocy na parkingu,uwiezycie loja nawet zderzaki dlatego wiem ile kosztuje tylny



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 373 gości