[Mk3 GTI] jaki pasek rozrządu ? czy warto kupić droższy ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kocioł DCG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: pn mar 13, 2006 00:07
Lokalizacja: Ålgård

[Mk3 GTI] jaki pasek rozrządu ? czy warto kupić droższy ?

Post autor: Kocioł DCG » pn mar 13, 2006 21:21

kupiłem niedawno Golfa i warto by chyba w nim wymienić m.in. pasek rozrządu. Słyszałem,że do silnika 2E kosztuje około 70 zł. Ale chciałbym kupićjakiś lepszy, solidniejszy produkt tylko nie wiem czym się kierować. A moze kupić oryginał VW w ASO ???



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » pn mar 13, 2006 21:28

Kocioł DCG pisze:kupiłem niedawno Golfa i warto by chyba w nim wymienić m.in. pasek rozrządu. Słyszałem,że do silnika 2E kosztuje około 70 zł. Ale chciałbym kupićjakiś lepszy, solidniejszy produkt tylko nie wiem czym się kierować. A moze kupić oryginał VW w ASO ???
Jesli bedziesz zakładał to wyłącznie Motorcraft albo Gates... Nic więcej...


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

racer18

Post autor: racer18 » pn mar 13, 2006 21:43

Dokładnie tak jak kolega Marihuana Man powiedział, tylko te dwie firmy się liczą. Jeśli chodzi o Gates'a to produkuje on paski dla koncernu VW i firmuje swoje produkty dodatkowo znakiem firmowym VW. W ASO sprzedają dokładnie takie same paski Gates'a jak w INTER CARS tylko z żółtymi napisami a nie białymi i 2x drożej a jest to praktycznie to samo więc po co przepłacać?? ;)



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pn mar 13, 2006 21:58

wiec w mk3 gti fabrycznie były montowane paski contitech - alternatora i wspomagania. nie doczytałem jakiej firmy rozrzadu. ale ja na wszystkie wymieniłem własnie tej firmy. bardzo dobra firma



Awatar użytkownika
pp11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw kwie 07, 2005 22:05
Lokalizacja: wroclaw-radom
Kontakt:

Post autor: pp11 » wt mar 14, 2006 01:17

mi polecono pasek coti a rolke i napinacz Ruvilla - ponoc najlepsze



Awatar użytkownika
Christopherek
Forum Killer
Forum Killer
Posty: 812
Rejestracja: czw gru 01, 2005 18:27
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Audi a4 b6 cabrio
Silnik: Bfb
Kontakt:

Post autor: Christopherek » wt mar 14, 2006 10:48

ja w sobotę zmieniałem sobie rozrząd.I tak rolka SKF lub INA koszt 70zł, pasek contitech lub Gates 30zł.Do GTI ceny na pewno będą trochę większe bo np.do MK3 z 96 pasek kosztował już 60 a nie 30zł.Przy okazji jak miałem wyjęty rozrząd zmieniłem sobie pasek od pompy wody i pasek od alternatora i wspomagania.I one są firmy jeden Gates drugi Contitech.Zresztą paski które wyjąłem z golfika też były firmy Contitech wię uważam że to dobra firma.pozdro


Są-Vw Passat b6 variant 2.0 cbbb i Audi a4 b6 cabrio 1.8t bfb
Były-Vw golf mk3 1.8 aam, Vw golf mk4 1.9 arl, Vw golf mk3 2.0 ady, Vw polo 6n 1.6 ajv,Vw golf mk3 1.8 adz cabrio,Audi a4 b5 avant 1.9 avg, VwNew Beetle 1.8Tawv, Vw New Beetle 1.8T awu,Vw Passat b5fl variant 1.9avf

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » wt mar 14, 2006 11:47

Napinacz tylko SKF, a pasek conti. Lepszych pasków nie ma.



Awatar użytkownika
Kocioł DCG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: pn mar 13, 2006 00:07
Lokalizacja: Ålgård

Post autor: Kocioł DCG » pn mar 20, 2006 12:49

pasek Gates i rolka INA zakupione, dzięki za pomoc :pub:



Awatar użytkownika
Jacob
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 20:37
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Post autor: Jacob » pn mar 20, 2006 16:37

Kolego z tym paskiem Gatesa to troszke lipa,ane sa slabe uwazaj zeby ci nie strzelil,te paski sa polskie i maja kiepska gume.Do gti balbym sie taki zalozyc,no chyba ze masz zamiar spokojnie jezdzic.Pozdro



wara99

Post autor: wara99 » pn mar 20, 2006 16:44

co za róznica jaki pasek jak na wszystkich pisze MADE IN TAIWAN LUB CHINA ja zawsze zakladalem CONTI ale tera mi kumpel polecil BOSCHA . A z racji tego ze to tez robione w krainie ryzu wiec wymiana bedzie po 30 TYS.



Awatar użytkownika
Kocioł DCG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: pn mar 13, 2006 00:07
Lokalizacja: Ålgård

Post autor: Kocioł DCG » pn mar 20, 2006 18:52

Jacob pisze:Kolego z tym paskiem Gatesa to troszke lipa,ane sa slabe uwazaj zeby ci nie strzelil,te paski sa polskie i maja kiepska gume.Do gti balbym sie taki zalozyc,no chyba ze masz zamiar spokojnie jezdzic.Pozdro
mój Gates został wyprodukowany w Belgii i najwięcej osób mi go polecało, a poza tym jeżdżę "spokojnie" :P , a jeżeli uważasz że Gates robi słabe paski to jakie wg Ciebie są dobre ??? Pozdro



Awatar użytkownika
micab
Forum Master
Forum Master
Posty: 1763
Rejestracja: pt mar 18, 2005 01:10
Lokalizacja: wełtyń k/szczecina
Kontakt:

Post autor: micab » pn mar 20, 2006 19:29

Jacob pisze:Kolego z tym paskiem Gatesa to troszke lipa,ane sa slabe uwazaj zeby ci nie strzelil,te paski sa polskie i maja kiepska gume.Do gti balbym sie taki zalozyc,no chyba ze masz zamiar spokojnie jezdzic.Pozdro
całkowicie się z tym nie zgadzam, to dobre paski, od zawsze na takich latam i nawet w mocniejszych autach niż GTI, nigdy nie było problemu......pozatym jak pasek ma pęknąć to spokojna jazda nie wiele pomoże :)


vw, bmw, ford, mercedes, peugeot, nissan, fiat,

Veikko

Post autor: Veikko » ndz lis 15, 2009 17:44

Ja jeśli chodzi o pasek i napinacz to tylko z ASO, tak samo jak filtr oleju, ale zależy jaki kto ma silnik, do mojego pasek i rolki to w ASO 199 zł, ale do jakiegoś TDI kosztuje to już 400 zł.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 320 gości