Swiatlo tylne przeciwmgielne mk2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
GUPETTO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 272
Rejestracja: czw lut 10, 2005 20:41
Lokalizacja: LUBLIN CITY
Kontakt:

Swiatlo tylne przeciwmgielne mk2

Post autor: GUPETTO » pn mar 13, 2006 09:55

Swiatlo tylne przeciwmgielne w mk2, w czym problem, odkad go mam nigdy nie moglem dojsc czemu nie dziala,teraz mam golfa rozebranego i pytanie ktory kabelki sa odpowiedzialne za dzialanie tego,chodzi mi o wiazke przy progu, albo na kostce, gdzie tego szukac??



Awatar użytkownika
GUPETTO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 272
Rejestracja: czw lut 10, 2005 20:41
Lokalizacja: LUBLIN CITY
Kontakt:

Post autor: GUPETTO » pn mar 13, 2006 17:36

Nikt niewie jak to ugryzc??



Awatar użytkownika
piotrek1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lip 30, 2005 09:40
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piotrek1313 » wt mar 14, 2006 00:11

Moze glupie pytanie, ale sprawdzales bezpieczniki?? Pewnie tak, ale wolalem zapytac :jezor:
Jak masz autko rozebrane to mozesz sie pokusic o przejrzenie wszystkich kabelkow, na pewno nie zaszkodzi :) Jak nie znajdziesz usterki to wepnij w istniejaca wiazke jeden nowy kabelek i podlacz go bezposrednio pod przelacznik, po drodze zaloz gniazdko bezpiecznika takie jak do radia. Nie ma bata - musi dzialac :bajer: No chyba ze sam przelacznik jest uwalony, albo spalona zarowka :chytry: ale to inna bajka...

Poza tym jak masz juz wszystko na wierzchu to mozesz sprawdzic ktoren to kabelek metoda "po nitce do klebka" :D Czyli idz od samej lampy az do... usterki :)



MarcinM
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 23:34
Lokalizacja: Lublin

Post autor: MarcinM » wt mar 14, 2006 10:42

No wlasnie, a ja mam podobnie w mk3. Nie mam wcale przeciwmgielnych z tylu. Zarowka dobra, bezpieczniki tez. W prawej lampie brak napiecia na gniezdzie zarowki. W lewej lampie jest napiecie ale zarowki sie nie da zalozyc bo klosz jest jakos fabrycznie zaslepiony i zarowki sie nie daje wlozyc. Oczywiscie te zaslepke moge wywalic i tam bedzie przeciwmgielne, ale dlaczego z drugiej strony w ogole nie dziala?

A jak powinno byc fabrycznie. Przeciwmgielne jest obustronne, czy moze takie jest zalozenie, ze z jednej strony ma tylko dzialac? Bo moze ktos mi tylko kable zamieniz z lewego klosza do prawego???



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » wt mar 14, 2006 10:57

MarcinM pisze:A jak powinno byc fabrycznie. Przeciwmgielne jest obustronne, czy moze takie jest zalozenie, ze z jednej strony ma tylko dzialac? Bo moze ktos mi tylko kable zamieniz z lewego klosza do prawego???
Powinno byc tylko z lewej. Klosz powinien byc zaslepiony tylko z prawej strony. Jesli u Ciebie jest tez z lewej to mozliwe jest, ze ktos np zalozyl klosz z wersji angielskiej (tam jest na odwrot).

[ Dodano: Wto Mar 14, 2006 10:00 ]
A jak wyglada prawy klosz, zaslepiony czy nie ? Jesli nie, to moze oba sa z wersji angielskiej i dlatego jest na odwrot.


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

mountain
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lut 17, 2006 21:42
Lokalizacja: BB

Post autor: mountain » wt mar 14, 2006 11:36

GUPETTO pisze:nigdy nie moglem dojsc czemu nie dziala
Po schemacie łatwo dojdziesz.

Gdy włączy się światła postojowe styk 1 gniazda nr 10 jest pod napięciem. W gnieździe nr 10 między stykami 1 i 3 ma być mostek (lub przekaźnik w wersji z fabrycznym hakiem). Styk 3 jest doprowadzony do bezpiecznika (nr 10). Od tego bezpiecznika idzie szaro - żółty przewód do przełącznika, a od przełącznika idą 2 przewody: jeden do tylnych (szaro-biały), drugi do przednich (biało-żółty) świateł przeciwmgielnych.

Mi nie świeciły bo nie miałem mostka między stykami 1 i 3 oraz nie miałem żarówki w lampie - obie lampy były zaślepione (czarne hella).

Dołączył bym schemat, ale nie da się, podaj może email.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 83 gości