do specow od lakierowania (ceny...)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
drill
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 696
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

do specow od lakierowania (ceny...)

Post autor: drill » sob mar 11, 2006 23:22

witam

chcialem dolaczyc linka do zdjecia ale nie mialem mozliwosci zrobienia tego wlasnie zdjecia tak wiec bede opowiadal ;)

na progu i na drzwiach powstaly male ogniska korozji... bardzo plytkie i stosunkowo male (kazde wielkosci 1zlotowki...).
jak tylko sie pogoda poprawi chce cos z tym zrobic, zeszlifuje, potraktuje odrdzewiaczem, odtluszcze i polakieruje... tu rodzi sie moje pierwsze pytanie:

ile moze kosztowac dobranie i zrobienie niewielkiej ilosci lakieru (mysle ze spray bedzie gorszym rozwiazaniem niz pedzelek?). chce miec rozeznanie zanim bede wydzwanial po konkretnych sklepach z farbami/lakierami....

a moze zwyczajnie zlecic to blacharzowi/lakiernikowi? nie bede sie martwil o poszczegolne preparaty czy lakiery a zaplace podobnie? tu rodzi sie drugie pytanie:

ile moze kosztowac zalatwienie takich dwoch malutkich ognisk korozji jak opisalem?


z gory dzieki
pzdr
drill



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob mar 11, 2006 23:35

stosunkowo dużo cię będzie kosztować, bo nie kupisz niczego po 2 ml żeby to sam naprawić. Co do cen: dobry odrdzewiacz 15 złotych, podkład w spray z 10, lakier chyba od 100 ml można zamawiać, na takie maleństwo czemu nie w sprayu. Dokładną instrukcję jak co robić po kolei podał niedawno Taz. Poszukaj w jego postach, w szukajkę najlepiej wpisz R-stop (nazwa odrdzewiacza)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » sob mar 11, 2006 23:36

drill pisze:a moze zwyczajnie zlecic to blacharzowi/lakiernikowi? nie bede sie martwil o poszczegolne preparaty czy lakiery a zaplace podobnie? tu rodzi sie drugie pytanie:
Nie napewno nie zaplacisz tak jakbys to chcial samemu zrobic !!

[ Dodano: Sob Mar 11, 2006 22:40 ]
Jesli bys to chcial robic sam i dac lakier do dorobienia to jak dobrze pamietam 100ml lakieru metalik koszowalo mnie max 20 zl napewno mniej ale nie powiem Ci ile bo ne chce sie walnac://
Tylko ze albo to zrobisz profesjonalnie albo spartolisz
Profesjonalnie to zeszlifowac poszpachlowac jesli 3a i potem pomalowac podkladem potem baza i na to jeszcze bezbarwny a wszystko malowac za pomoca pistoletu lakierniczego (takj z grubsza) to sladu nie bedzie !!!!! Ale na taie malenstwa to sie chyba nie oplaca :))Wiec proponuje rozwiazanie kolegi wyzej !! ze sprayem
A za pomoca pendzelka to widac bedzie !! i nie polecam chyba ze to w malo widocznych miejscach masz :)



Awatar użytkownika
drill
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 696
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: drill » sob mar 11, 2006 23:40

Paweł Marek pisze:podkład w spray z 10
hm... to po wyschnieciu odrdzewiacza i odtluszczeniu musze dawac podklad?
lakier chyba od 100 ml można zamawiać, na takie maleństwo czemu nie w sprayu
mysle ze takie malenstwo lepiej zamalowac pedzelkiem bo i lakier mocniejszy i precyzyjniej mozna to zrobic...

no i jaka powinna byc orientacyjna cena za taki lakier? wiem, ze w sklepach sa ogromne roznice w cenach...


pzdr
drill



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » sob mar 11, 2006 23:41

drill pisze:no i jaka powinna byc orientacyjna cena za taki lakier? wiem, ze w sklepach sa ogromne roznice w cenach...
Ja tam jezdze do takiego goscia co sie zajmuje dorabianiem lakieru i prowadzi sklep laierniczy to Ci mowie za tyle metaliku nie wiecje niz 20 zl
:)

[ Dodano: Sob Mar 11, 2006 22:43 ]
Dzieki za pointa !! A a i zapomnialem tam dodac ze tak wlasnie jak opisalem zrobilby to lakierni przy czym ze niktorzy sa tacy ze Ci powie ze 200 zl od elementu !! bo Ci bedzie wciskac kit ze cale drzwi bedzie malowac A to sciema nigdy sie nie maluje calego tylko to co potrzeba a dobry lakiernik tak to polaczy ze sladu nie ma !!:)
Pozdro



Awatar użytkownika
drill
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 696
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: drill » sob mar 11, 2006 23:44

To_mas pisze:Nie napewno nie zaplacisz tak jakbys to chcial samemu zrobic
a wiesz ile moga za taka robote chciec? tutaj tez rozbierznosci w cenach sa duze...
jesli to np 50zl to wole oddac i miec zrobione... jesli 150zl to juz z kolei mozna sie dwa razy zastanowic...



Awatar użytkownika
MrSalieri
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: wt gru 28, 2004 18:06
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: MrSalieri » sob mar 11, 2006 23:45

Ja za 100 ml lakieru placilem cos pod 40 zl z tym ze to jest perla.
U mnie tez pojawilo sie kilka punktow do lakierowania ale raczej oddam to lakiernikowi niech zrobi to porzadnie.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=45061]Moj Mk3[/url]
[img]http://img233.imageshack.us/img233/9594/golf1tot51om6.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz mar 12, 2006 00:00

drill pisze:to po wyschnieciu odrdzewiacza i odtluszczeniu musze dawac podklad

powinieneś. Najpierw odrdzewiacz musi długo schnąć, najlepiej dobę, potem go koniecznie przeszlifować, podkład i lakier. Taz pięknie wszystko opisał


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
drill
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 696
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: drill » ndz mar 12, 2006 00:09

Ok, dzieki za informacje. Wiem juz wszystko poza tym ile przecietny blacharz/lakiernik wezmie za naprawienie pojedynczego ogniska korozji... Moze ktos sie podzieli ta wiedza? ;)


Obrazek

Awatar użytkownika
MrSalieri
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: wt gru 28, 2004 18:06
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: MrSalieri » ndz mar 12, 2006 01:17

drill pisze:Ok, dzieki za informacje. Wiem juz wszystko poza tym ile przecietny blacharz/lakiernik wezmie za naprawienie pojedynczego ogniska korozji... Moze ktos sie podzieli ta wiedza? ;)
Wszysto zalezy w jakim stopiu jest to skorodowane i w jakim jest to miejscu dojscie itp.
Np mi za wyprostowanie progu z malowaniem farba plus 5 ognisk korozji powiedzial 400 zl w tym 200 zl sam prog.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=45061]Moj Mk3[/url]
[img]http://img233.imageshack.us/img233/9594/golf1tot51om6.jpg[/img]

Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » ndz mar 12, 2006 09:59

w mieście blacharze maja wygórowane ceny
jak masz mozliwośc poszukaj na wiosce
ja na wsi za:
szpachel i lakierka drzwi od listwy w dół
4 ogniska rdzy na progach
wyklepanie +szpachel+lakier - tylny błotnik
tylnia klapa- podszybie szpachel+lakier

zapłaciłem za to wszystko 250 zł
w mieście wole nie myślec ile bym za to zapłacił



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » ndz mar 12, 2006 11:25

Coś za tanio to wyszło, no chyba, że lakiernik w stodole to robi i wygląda to fatalnie, przejścia nie spolerowane i wogóle. Za to co piszesz to materiałów naliczyłem na 100zł, a gdzie robota, prąd i inne rzeczy. Prawda jest taka, że za jedno ognisko można zapłacić 70zł w górę. Zależy gdzie ono jest, czy lakiernik będzie chciał zrobić tzw. Wpyłkę czy będzie chciał lakierować cały element. Pokaż fotki tego co chcesz lakierować, a powiem ci ile przeciętny lakiernik by za to wziął.



Awatar użytkownika
fuks
GTi Edition
GTi Edition
Posty: 248
Rejestracja: pt lis 12, 2004 21:39
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Post autor: fuks » ndz mar 12, 2006 11:30

ja ostatnio bylem u lakiernika bo troszke ruda wyszla po ziemie.
Klapa.. ehh to chyba musial byc bity bo tyle rdzy to ja w oplu nie widzialem :) przy rejestracji, szybie, na dole i wogole.. tutaj trzeba cala klape malowac, ale odrazu wywalam znaczek vw, wycieraczke, i zamek od bagaznika.. koszt 150 zl + silownik do klapy.
Maska.. tutaj u niemcuf musial dostac kamieniami.. pelno odpryskow itp. robie przeciagniecie maski na lapmy i grilla, koszt 150 zl+ listwa, maska cala bedzie malowana.
Maly odprysk rdzy na dzwiach tylnich. 70 zl. pomalowanie grilla 50 zl.
pozdrawiam


[img]http://img407.imageshack.us/img407/351/gtifu1.jpg[/img]
48% mlodziezy jest szczesliwa, reszta nie ma na narkotyki

Awatar użytkownika
drill
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 696
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: drill » ndz mar 12, 2006 18:20

TAZ pisze:Pokaż fotki tego co chcesz lakierować, a powiem ci ile przeciętny lakiernik by za to wziął.
Fotki sa tutaj: http://miniurl.pl/7813
Bede wdzeczny za wasze "wyceny" :)
Z gory dzieki!


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 378 gości